scarinko napísal:
Tak ale 400 eur rocne im dat len tak za nic lebo oni chcu viac kradnut? Si predstav co vsetko za to rocne kupis.


Mna skor hneva to, ze si stat ukrajuje z mojho prijmu viackrat. Najprv je tu dan z prijmu. Potom si odkroji DPH pri platbe za tovar/sluzby, atd.
15.03.2021 - 10:21:24
01
jedno je štát a druhé miesto/región. V prípade bratislavy a verím, že aj košíc, ak by tam všetci čo tam žijú aj platili dane, neboli by takéto nárasty nutné
15.03.2021 - 10:27:14
05
mna stve, ze cez dane platim za sluzby, ktore nie je tak lahke reklamovat alebo odmietnut. Kiez by to slo tak, ako rapuje Bene:
Zavolaj kupcom tejto vláde, kde to viazne,
Klamú, preto chcem späť dane, ak necheš trable,
Nech si pohnú, lebo im ***** na fejs
15.03.2021 - 10:27:26
05
Keby nebola okolo trvaleho a prechodneho pobytu taka byrokracia, mozno by sa aj viac ludi rozhodlo dat si bydlisko tam, kde ziju a teda by bol balik penazi rozdeleny medzi samospravy spravodlivejsie. To je tiez tema, ktora by sa mala riesit predtym, nez sa rozhodnu zvysovat dane. Ako efektivnejsie tie peniaze rozdelit.
15.03.2021 - 11:40:22
00
no neviem, plno ludi si to nedava aj pre to ze by museli prehlasit auto do BA/KE a mali by drahsie poistky
toto mam osobne viac krat potvrdene, byvat na zapade a auto mat prihlasene do HE a idealne na otca.
15.03.2021 - 11:45:13
00
Predtym nez sa rozhodnu zvysit dane (naplnit pokladnicu) mali by popremyslat ako co najviac usetrit na statnom aparate :-)
Ale rozumiem ze zvysit dane je pohodlnejsie a rychlesie to prinesie peniaze :-0
15.03.2021 - 11:47:09
00
To mi pripomina vyvojarov. Len zobronia o dalsie zdroje (cpu, ram, hdd), ale optimalizovat kod ani za boha :-D
15.03.2021 - 11:49:27
01
scarinko napísal:
no neviem, plno ludi si to nedava aj pre to ze by museli prehlasit auto do BA/KE a mali by drahsie poistky
toto mam osobne viac krat potvrdene, byvat na zapade a auto mat prihlasene do HE a idealne na otca.

A ja mam auto furt v BA aj ked uz som byval kade tade :) ale teda len kvoli papierovackam, lebo menit nonstop SPZku jak u blbych.. co by som mozno usetril na poistke zaplatim za tabulky :fubar:
15.03.2021 - 12:04:37
01
Zoidberg napísal:
Podla mna je to len komunikacna strategia nastavenim standardu. Neskor to skosia na tretinu a prejde to bez vacsieho drhnutia. Podobny styl ako komunikacia vyplacania z Arcy. Najprv postrasili s 10%, potom ked oznamili 50, ludia boli vlastne radi.

Videl som iny članok, Dane z bytov v BA budu asi 150-300€. Takže to stupne na 3 nasobok aktualnych.
15.03.2021 - 14:51:13
00
tvrdili, ze chcu zvysit dane z majetku, ale znizit danovo-odvodove zatazenie prace. Na to druhe "nejak" zabudli.
15.03.2021 - 15:13:42
02
Nič neznížia..majú deficit naháňajú love od občanov ,lebo už rozflakali aj to málo čo bolo..na sparatka do nosa.zmrdi...
15.03.2021 - 19:11:57
06
scarinko napísal:
Uz len za ten navrh by si zasluzil kopacku na prsa a zlomit obidve ruky


🤦‍♂️
https://e.dennikn.sk/2311712/tabulka-podla-ktorej-chce-heger-zdvihnut-dan-z-bezneho-bytu-na-tisicky-eur-je-blud/?ref=side

https://www.facebook.com/ministerstvo.financii.sr/posts/3967288649989426
16.03.2021 - 07:40:58
05
Smer im nechal prázdnu špajzu predsa. A žerú v nej všetci 😂😂 a špáradlá do nosa... Aj v zahraničí sa testuje... Skôr lóve išli do honosných prvých certifikátov o nagativnom výsledku testu. Ešte mám, keby niekto chcel... Bezcenný cenný papier 😂😂😂
16.03.2021 - 08:04:50
00
1,6 % ÁNO, ALE VÝNOSOV Z MAJETKOVÝCH DANÍ HDP PRIEMERNEJ KRAJINY EÚ
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) tvrdí, že dlhodobo máme jedny z najnižších daní z nehnuteľností. Kým v priemernej krajine EÚ v roku 2019 predstavovali výnosy z majetkových daní 1,6 percenta hrubého domáceho produktu (HDP), u nás to bolo len 0,4 percenta. Konšpirátori si však samozrejme percentá prehodili a vznikla z toho drakonicky vysoká daň.
Zdroj: https://www.trend.sk/financie/stovky-eur-navyse-velky-dom-byt-dan-byvania-moze-byt-rok-trikrat-vyssia


STANOVISKO MINISTERSTVA FINANCIÍ SR
Ministerstvo financií SR
sa ohradzuje voči opakujúcim zavádzajúcim informáciám ohľadne údajne chystaného drakonického zvýšenia daní z nehnuteľností. Je to hlboko nekorektné a patrí to do kategórie šírenia poplašných správ.
Daňová reforma vrátane zmien v dani z nehnuteľností žiadne takéto necitlivé zásahy do sociálnej štruktúry slovenskej spoločnosti neprinesie. Jej podstatou je podpora pracovnej aktivity, podnikania, tvorivosti, investícií, lebo to sú základné atribúty rastu životnej úrovne a kvality života našich občanov.
Ministerstvo financií ubezpečuje občanov, že pri akýchkoľvek daňových zmenách zohľadňuje sociálne aspekty a inak to nebude ani pri daňovej reforme.
Na Slovensku roky chýbali reformy a aj preto sme začali zaostávať v životnej úrovni za vyspelými krajinami. Teraz ich chceme priniesť, lebo cieľom každej reformy je zlepšiť život občanom v krajine a nie naopak.
16.03.2021 - 09:50:46
04
Nepýtaj sa čo môže mesto/štát urobiť pre teba, ale čo ty môžeš urobiť pre nich. 😁 JFK
16.03.2021 - 10:13:26
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up