tu hranu uz davno prekrocil, ale inak ho vystihol celkom presne
https://dennikn.sk/2297736/lider-by-nemal-v-ludoch-vyvolavat-pocit-viny-ale-skor-ich-pochvalit-odporuca-psycholog/

...
To, že premiér tak rapídne stráca percentá, nie je náhoda. Je to tá jeho zvláštna schopnosť pohnevať si všetky svoje cieľové skupiny. Preto je časť ľudí taká naštvaná – takéto správanie ich hnevá ako nespravodlivosť.

Ako sa také správanie môže politikovi vypomstiť?

Vzniká väčšia a väčšia nedôvera. Ľudia nevedia, čo môžu od takého politika očakávať. Keď máme napríklad skúsenosť, že niekto do očí klame, vyjde to najavo, on sa však za to nehanbí, ale nájde si na to ospravedlnenie. Alebo keď vidíme, že prekrúti akékoľvek tvrdenie. Postupne mu všetci prestanú dôverovať. Je to zvláštny postoj, ktorý nemôže získavať body. Je to pochopiteľná taktika na prežitie vo výchovno-nápravnom zariadení, ale nie na úrade vlády.

Prezidentka na Markíze, naopak, povedala ľuďom: „Prepáčte.” Bol to správny krok?

Jednoznačne. Aj keď si nemyslím, že by ona urobila akúkoľvek závažnú chybu. Je veľmi zodpovedný postoj uznať, že sme sa ocitli vo veľkých problémoch a aj ona cíti vinu za aktuálny stav, možno v tej systematickej rovine.

Tak trochu sa ospravedlnil aj premiér, keď naznačil, že aj on má podiel viny a možno väčší ako bežní občania.

Ak je ospravedlnenie autentické, je to dobré. Čo nie je dobré, je nekonečné striedanie útoku a vzápätí ospravedlnenia. To nie je skutočné ospravedlnenie, pretože zajtra príde znova útok. Tancovanie medzi útokom a ospravedlnením sa označuje za gaslighterské správanie. Ľudia sú zneistení a ani nevedia, či majú brať ospravedlnenie vážne alebo je to len ďalšia manipulácia.

Ako napríklad?

Napríklad natočiť dramatické video, v ktorom povie: Richard a Veronika, prosím vás, spojme sa, nebojujme. Ale predtým im povedať „idiot“ a „pyšná princezná“. Toto správanie poznajú ľudia, ktorí žijú v patologických rodinách. Takto sa správajú manipulátori. Každý psychológ by trpiteľovi povedal: Prosím vás, okamžite sa rozveďte. Lebo ak mu odpustíte, manipulátor to pochopí len tak, že si to môže znova dovoliť vo väčšom meradle. Na druhý deň to zopakuje. S takýmito ľuďmi nekomunikujeme.

Prílohy:

Líder by nemal vyvolávať pocity viny. Viackrát som si povedal, že správanie premiéra je na hrane, hovorí psychológ.pdf [241.26 KiB]

13.03.2021 - 21:24:03
02
no chlapcom a bratom z tzv.rodiny začína sťahovať zvierač...už žiadne padni komu padni,ale mocenský boj.
13.03.2021 - 21:24:43
00
Uvidíme,ako to bude-podstata obvinenia je:
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Pčolinského z toho, že prijal polovicu zo 40-tisícového úplatku za to, aby „tajní” nepracovali na Zoroslavovi Kollárovi, vplyvnej postave slovenskej justície.
Proti Pčolinskému svedčí bývalý SIS-kár Boris Beňa, aj niekdajší šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.
Ja si nemyslím,že V.Pčolinský je hlupák,ktorý by za pár drobných (áno,v tomto prípade je 20 000 eur skutočne smiešna suma) riskoval svoju totálnu diskreditáciu,stratu slobody a postavenia.
Je dosť možné,že sa tu deje vysoká hra,ide o veľa-vlastne o všetko.
14.03.2021 - 10:01:09
00
ludia riskuju aj za menej penazi ovela viac. 20 000 moze byt len spicka ladovca. Kolko brali Kovacik, Gaspar, Bodor, Jankovska....? Tiez to neboli statisice/miliony za "jedne ukon".
14.03.2021 - 10:29:03
05
Dano myslíš zle,opäť zle.Neznalosť nahrádzaš vierou.
14.03.2021 - 20:31:20
02
Jeho brat mal exekúcie za 100 tis. EUR a zatiahol to za neho vekslák. 20k EUR je dosť peňazí. Pčolinský sa ešte moc nabaliť za štátne nestihli. Snáď ani nestihnú.
14.03.2021 - 23:21:44
00
no pekne,V.Pčolinský sa vzdal funkcie,sudca ho vzal do väzby,koalícia nechce predčasné volby-Matovič ani Sulík nechcú odstúpiť,to mi nejak nevychádza :^)
na Súmračnej iste tečie końak potokom ...
15.03.2021 - 08:02:31
00
odísť z vlády (SaS), a túto podporiť, mi príde ešte horšie, ako tento stav; alebo aký dôvod má takto SaS postupovať ?
15.03.2021 - 12:23:27
00
V com to je horsie? Pre SaS to je uplne idealne. Mozu naplno verejne kritizovat kazdu blbost z Matovicovej hlavy a nebudu niest ziadnu zodpovednost za tieto jeho nezmysly. Zaroven maju na Matovica paku (alebo sa bude musiet dohadovat so Smerakmi/fasistami). A ak by islo skutocne do tuheho, mozu s odretymi usami stale zahlasovat za zakon spojeny s vyslovenim dovery a odovodnit to tym, ze sice nesuhlasia, ale nechcu uvolnit cestu Smerackym mafianom.

SaS z tohto vyjde ako vitaz. Matovic ako idiot.
15.03.2021 - 13:23:12
02
hlavne za toto si môže Matovič sám,tá jeho mánia každého obviňovať,urážať,ponižovať-sa divím,že to Sulík vydržal tak dlho-a nielen on
15.03.2021 - 14:33:19
05
Predcasne volby by boli katastrofa, ale asi budu, aj ked som tomu neveril ani vo sne.
Obidvaja kreteni Matovic aj Sulik by mali ist do pecka, ale nepojdu.

Sulik uz hra na novu koaliciu s Hlasom a s niekym tretim.

Pre mna je nepochopitelne, ze
Sulik po pravidelnych ranajkach s Kocnerom a povaleni vlastnej vlady je vobec stale v politike.

Kreteni, teraz maju ustavnu vacsinu, kazdy ma svoje koryta a tie nenazrane prasce aj tak nevedia vladnut a zaoberaju sa len sami sebou.
Stale to tvrdim, politici su najvecsia brzda rozvoja kazdej spolocnosti.

A tento najnovsi prieskum je obraz nas vsetkych volicov. To je dalsia katastrofa.
Slovensko treba priclenit k Nemecku ako dalsiu bundesrepubliku, aby to tu zacalo aspon trochu fungovat.
Poslednou vetou zartujem, ale len trochu.

Prílohy:

preferencie.jpg
preferencie.jpg 71.04 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2021 - 14:40:34
01
Jankovska ide znovu do vazby :D :y:
15.03.2021 - 16:03:19
010
no nezdá sa mi normálne odísť z vlády, a po tom jej vyjadriť dôveru; to akoby tá vláda bezo mňa pridala na kvalite; veď takto na exekutívu už SaS vôbec nebude vidieť, jedine sa môže zaoberať tým, čo príde do parlamentu, ale operatíva bude mimo nich; nevidím ani ja, ako sa postupuje, a čo poviem, môže byť tak moje želanie ... nech odíde aj Remišová, parlamentu sa vysloví nedôvera a prezidentka nech vyzve Sulíka či Pelegríniho, aby zostavil vládu; radšej Pele vo vláde bez volieb ako s voľbami, a čím skôr; Nie, nevolail som ani HZDS, ani SDL či Smer ale situácia je na vyvesenie bielej zástavy
15.03.2021 - 16:29:01
00
prezidentka moze poverit koho chce? hadam nie, ako si dospel k Pel. ?
15.03.2021 - 16:35:51
01
Toto si zacinam viac vsimat, ze aj ludia co volili aktualne koalicne strany, sa odvracaju a vidia nadej v Hlase a jamkatom... :x :fubar:
15.03.2021 - 16:49:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up