Ahojte, vie mi niekto poradiť, plánujem okruh smer Martinské Hole Malou dolinou po cyklochodníku na Krížavu vysielač, ďalej po hrebeni smer Veľká Lúka, Malá Lúka, až na sedlo Majbíková a tam sa spustiť do Valče. Prešiel to už niekto, je to zjazdné ? ďakujem
02.02.2021 - 09:54:15
00
Neviem síce ktorá je Malá Lúka asi myslíš skôr Hornú, ale je to zjazdné. Úsek Veterné - Horná Lúka záleží od toho akú máš techniku a bicykel. Je to strmší skalnato-korenistý úsek a hore na Hornú Lúku budeš 10 minút tlačiť/niesť, ale jazdíme to bežne. Zvyšok zjazdný a veľmi pekný.

Ozaj a močiare medzi Veľkou Lúkou a Vidlicou obíď tadiaľto ako je na mape naznačené, nech sa nemusíš predierať cez kosodrevinu. Tade to ide komplet na bicykli bez nosenia. Pozeraj vpravo a budeš vidieť vyšľapaný chodníček.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 128.98 KiB thumb_up1thumb_down

02.02.2021 - 10:01:03
04
Presne ako píše volodaj, tej kosodrevine a močarisku v nej sa treba vyhnúť vpravo.
02.02.2021 - 12:38:16
01
Dakujem mladenci, Hornu Luku som mal na mysli. Mam FS bajk a na technike sa vzdy da nieco zlepsit. Vyskusame. Este raz vdaka.
02.02.2021 - 19:23:21
01
plánujem výjazd : vlakom do Vrútok, od vysielača Krížava po hrebeni Malej Fatry, potom cez Vríčanské a Vrícke sedlá na hrebeň pohoria Žiar, ďalej po červenej popri Bralovej skale do sedla pod Vysokou v Kremnických vrchoch a odtial zjazdom po asfaltke domov. Chcel by som sa spýtať, či sa dá obísť Hnilecká Kýčera, najlepšie aby som sa na hrebeň vrátil na Jankovej. Tú druhú mapu som odfotil z jednej starej papierovej a tie modré gulôčky majú vyznačovať podľa legendy plánovanú cyklotrasu.

Prílohy:

Martin.jpg
Martin.jpg 936.52 KiB thumb_up0thumb_down

P3160065.jpg
P3160065.jpg 531.16 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2021 - 09:13:38
00
Ahoj, ak dobre chápem tak chceš na Majbíčke zísť z hrebeňa a v sedle pod Úplazom sa naň zase vrátiť. Minulý rok som šiel časť toho vo výjazde nižšie. Všetko to bolo bez problémov zjazdné ja na graveli, čiže na MTB nebudeš mať problém. Je tam jedna rampa a vykopaná jama, ale ide v pohode obísť. Asi sa nepohodli urbáre :D. Prípadne nemusíš schádzať až na Kúpeľ odkiaľ som ja šiel hore, ale choď tou zvažnicou, čo traverzuje popod červenú, je tiež v slušnom stave. Je to dlhšie ale ušetríš 100 výškových metrov, ktoré by si musel zase nastúpať. A priprav sa, že na Jankovú bude treba potlačiť. Dá sa aj na bicykli ale neviem, či má význam schádzať tak dolu a zase stúpať späť.

Zhruba som to označil v mape, ak chceš tak po práci môžem vyťukať GPX.

https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/373690/bicykel-valcianska-a.html

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 592.34 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2021 - 09:58:52
02
tak to by potom sedelo aj podľa tej papierovej mapy. A áno, na ten Kúpeľ by som nechcel schádzať ale šiel by som tou zvážnicou popod hrebeň. Toto je jediný úsek, kde som nikdy nebol, všetko ostatné poznám.
17.03.2021 - 10:22:02
00
Nemal by byť žiadny problém, sú to celkom slušné zvážnice všetko. Prípadne mi daj predtým než pôjdeš vedieť a môžem sa tam ísť previezť a zistiť aktuálny stav. Celkom rád sa tam motám, lebo tam človek väčšinou nestretne ani živú dušu.
17.03.2021 - 10:49:50
01
rozprával som sa s kamarátom, možno by sme prvýkrát išli skrátenú verziu. Vystúpili by sme v Príbovciach a na Jankovú by sme vyšli Slovianskou dolinou. Ak píšeš, že tie zvážnice sú v relatívne dobrom stave, nie je mi jasné prečo nakoniec nedošlo k tom cykloznačeniu. Však to nie je Národný park.
17.03.2021 - 11:16:11
00
Možno misto bude vedieť, lebo ja netuším.

Momentálne je to v okolí zaujímavé, lebo sa začínajú v niektorých dolinách objavovať takéto značky. Aj v tých, v ktorých je vyznačená oficiálna cyklotrasa (Valčianska a Necpalská, možno aj ďalšie). Neviem či majú zo zákona na to právo, takže to ignorujem, ale vôbec sa mi to nepáči. Mne zatiaľ nikto nič nepovedal, ale chalanom sa už nejaký poprdajný vo Valčianskej vyhrážal, že tam na bicykli nemajú čo hľadať. Vysvetlili mu, že podľa súčasnej legislatívy tam jazdiť môžu a ak chce nech volá políciu. Začal sa vyhrážať, tak mu vysvetlili, že budú políciu volať oni nech mu vysvetlia na čo má zo zákona právo. Tým to skončilo.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 472.05 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2021 - 11:32:25
02
Takáto značka je v rozpore s usmernením ministerstva pôdohospodárstva a v rozpore s lesným zákonom. Jednoznačne by tam nemala byť osadená, otázka je, či tam legálne alebo si ju tam dali bez príslušných povolení. Odporúčam dať podnet na lesný úrad, prípadne dopravný inšpektorát, keďže ten schvaľuje všetko dopravné značenie. Ak máte info na ktorých vyznačených trasách sa to vyskytuje, pošlite.

Prílohy:

Dopravné značky v lese LIST MP .pdf [127.35 KiB]

17.03.2021 - 11:40:22
34
Sú to cyklotrasy 5416 Necpaly - Necpalská dolina a 5418 Valča - Valčianska dolina.
Ten list si rovno stiahnem do mobilu, vďaka.
17.03.2021 - 11:51:00
03
To su tie, resp uz nie su nase ale rakuske lesy. To sme dopadli
17.03.2021 - 18:12:41
02
Sú vychytané značky...Výrub stromov v lese je tresný čin :) - Pozor ťažba dreva celoročne...Táto republika je fakt banda kreténov a napísať si už ozaj môže kdekoľvek, kdekto, kdečo :)
17.03.2021 - 21:13:21
00
Tak som si bol toho roku druhy krat dať svoju oblubenu trasu "okolo komina" Sklabina Zrazec Galov diel Maziarky Vodky Jasenska dolina.Naposledy som to šiel 10.jan. a krasa pohoda .
Dnes kolaje v bahne rozdrbane tazbou.Po prejdeni Galovym dielom som na Maziarkach musel demontovať kolesa aby som z blatnikov/treking bike/ vylupal blatovy laminat vystuzeny suchym listim a travou...
Aj inokedy bezproblemova zvaznica od modrej po Vodky je sama hlboka blatova koľaj. No najblizsi mesiac ma tam koli tazbe ani nenapadne ist...
04.04.2021 - 15:51:30
00
keyboard_arrow_up