je asi určite rýchlejšie a lacnejšie vykašlať sa na vývoj funkčnej aplikácie a nasadiť operátorov. A aj ľudia majú s toho lepší pocit, ako keď hrali hru o život ... ja som zaregistroval rodičov a potom som sa celý víkend snažil dovolať na hotline aby som zistil, či sú zaregistrovaní a na kedy vlastne ... najvtipnejšie je, že keď už som sa dovolal a zistil čas, za cca hodinu im prišla SMS s iným časom
17.03.2021 - 14:39:27
00
naozaj lacnejsie ?
to nie su systemy ktore potrebuju X mesacny vyvoj desiatok programatorov

z mojho pohladu to vyzera tak, ze to naprogramovali studenti a testuju to ludia (ak ste to riesili par stran dozadu, tak sa ospravedlnujem - je tu velmi zivo :))
17.03.2021 - 14:55:31
00
Zakladna vec je, ze tento system musi drzat pri desiatkachtisic poziadavkach a na to je potrebny aj nejaky hw .. niekde niekto pisal, ze mu /neviem ci presne tato aplikacia, ale nejaka v tejto suvislosti/ clovek, ktory to mal na starosti vravel /cize JPP/, ze dostali na to nejaku staru masinu a rob :D. A kedze som videl, akym sposobom vyrabali slovensko.sk .. ze zdravotnicke ministerstvo odmietlo IT pomoc od druheho ministerstva .. pripadne, ak maju problem nieco poriadne nakupit, lebo zakon, tak predsa v tomto rezime ako sa teraz ide, nemoze byt problem, hoc by to odsuhlasovala vlada /ked za testy mohlo padnut tolko mega/, kludne je mozne aj to, ze to hodili na nejakeho chudaka, co je raz, ze to vobec nejako funguje. Imho zakladny problem su urcite procesy a nie ludia, ktori s tym chcu pohnut. No a procesy drzi v rukach ... vieme. Ti najvyssi si myslia, ze staci zavelit a bude to. Ale to je omyl, tomu treba rozumiet, nestaci zavelit. Treba sa o to postarat, inak tam nema co robit. Tiez dokazem povedat niekomu, ze toto bude a tvarit sa, ze som neviem aky menezer :D .. a potom hladat kto je na vine :D Osobne neviem, ako to maju, ako to tam funguje, ale myslim, ze to ani nechcem vediet :/ Asi jediny progress v statnych aplikaciach, co som zazil na vlastnej skusenosti, ze sa pohlo dopredu bolo nasadenie systemu, kedy sa da objednat do klientskych centier a tam vybavovat doklady a pod. To funguje celkom uspokojivo, si myslim.
17.03.2021 - 15:07:58
00
Vláda zakazuje dovolenky v zahraničí. Cestovanie za hranice bude povolené, no nie z dôvodu rekreácie. Vláda tvrdí, že tak chce zamedziť neférovosti, že ľudia nemôžu v rámci Slovenska cestovať z okresu do okresu, ale na dovolenku do zahraničia áno.
17.03.2021 - 15:27:04
00
Inac ako je to vlastne s cestovanim do cierneho okresu?
Potrebujem tam nieco vybavit.
17.03.2021 - 15:32:52
00
Hack3r
"V ďalšom kroku nového systému objednávania Vakcinácia.nczisk.sk prichádza prvá pokročilejšia funkcia nového systému – po zadaní obce stránka ponúkne najbližšie očkovacie centrum.
Keď nie sú voľné kapacity, až tu sa občan môže prihlásiť do čakárne. Zvoliť si môže aj viac vakcinačných centier."
https://zive.aktuality.sk/clanok/151647/ockovanie-registracia-cakaren-koronavirus-navod-informacie-vakcina/
17.03.2021 - 15:34:00
00
dufam ze toto opatrenie bude aj prisne kontrolovane a neobchadzane x vynimkami..
uz vidim tie pozyvacie listy z konzulatov ci vymyslenych firiem
17.03.2021 - 15:37:45
00
Ramon1 napísal:
Vláda zakazuje dovolenky v zahraničí. Cestovanie za hranice bude povolené, no nie z dôvodu rekreácie. Vláda tvrdí, že tak chce zamedziť neférovosti, že ľudia nemôžu v rámci Slovenska cestovať z okresu do okresu, ale na dovolenku do zahraničia áno.


Vlada nemoze nic zakazat. Casy kedy sa na hraniciach strielalo do ludi su nastastie prec.
Namiesto toho, mala vlada davno zaviest povinnu statnu karantenu ludom, ktori sa zo zahraniacia vratia na Slovensko.
17.03.2021 - 16:05:08
02
Samozrejme že do Zanzibaru a Dubaja sa bude cestovať len za obchodným účelom. Protože kázeň musí být!
https://www.youtube.com/watch?v=7706VTg_qhk
17.03.2021 - 16:05:41
00
Ramon1 napísal:
Vláda zakazuje dovolenky v zahraničí. Cestovanie za hranice bude povolené, no nie z dôvodu rekreácie. Vláda tvrdí, že tak chce zamedziť neférovosti, že ľudia nemôžu v rámci Slovenska cestovať z okresu do okresu, ale na dovolenku do zahraničia áno.

A ako to skonci? Tak ako koncom januara v rakusku?
Ako bonus dostanes v Zanzibare potvrdenie ze nevyhovujes na danu pracovnu poziciu o ktoru si sa uchadzal.
17.03.2021 - 16:09:06
00
foobar Aky je rozdiel, ked vlada nieco zakaze (vycestovat) a prikaze (ist do povinnej karanteny)? Jedno prirovnavas k strielaniu na hraniciach a druhe schvalujes?
17.03.2021 - 16:16:49
00
V druhom pripade mas moznost volby - mozes vycestovat, ale ked sa vratis, pojdes do karanteny. V prvom pripade tu moznost nemas.
17.03.2021 - 16:27:16
00
Vidím rozdiel aj v prečine. V prvom prípade odídeš a "nič" sa nedeje. V druhom prípade prídeš a si hrozba pre krajinu.
17.03.2021 - 16:32:25
01
foobar

Vlada moze zakazat cestovanie do zahranicia, precitaj si hlavne cl. 5 ods. 4.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-227
17.03.2021 - 16:35:33
00
Pre tých ockovanych a po prekonaní / s tým osobne nesúhlasím , nakoľko prekonanie sa nerovná imunizacia / budú kovid pasy ..,

https://dennikn.sk/2315163/v-lete-sa-bude-cestovat-s-covid-pasmi-eu-mysli-aj-na-tych-co-sa-zaockuju-sputnikom/?cst=7b3733da78cc1124bfdf38d3541d925a72329a1d

A bolo by skutočne dobre , keby sa názory prispievateľov a rady nepertraktovali ako nariadenia a zákony SR ...
17.03.2021 - 16:56:51
00
keyboard_arrow_up