Od decembra máme doma novú Epson L15150, nalieva sa tam atrament do zásobníkov a samotná tlač je veľmi lacná, nevýhodou je vyššia úvodná investícia. Inak tlač je do formátu A3+ a ide ako drak.
17.03.2021 - 16:15:16
01
Palo TT napísal:
Pisal som to skor vseobecne, cena toner vs tlaciaren. Rozdiel bude skor origo a neorigo cartridge. Pozeraj aj deklarovany objem.

Ja som prednedavnom kupoval vsetky 4 do tej Epsonky. Cena XL (nie original) spolu cca. 25Euro. Uvedeny maju objem 14ml pre color a 18ml pre black.
Tie original HP co linkujes maju uvedeny objem len 2 resp 4ml. Homeopatikum :)

No, to je dobry postreh s tym objemom. Ale to potom pri tych deklarovanych poctoch normostran vyzera tak, ze Epson strasne plytva ak potrebuje na 350 farebnych stran 14 ml a HP potrebuje na 400 farebnych stran 8 ml. :) Nehovoriac o tom, ze asi by som sa viac obaval problemov ci uz s kvalitou alebo so zasychanim pri tych neorigo naplniach.

Pali, ano uz som pozeral tie EcoTank Epsony. Je to zaujimave riesenie a ak clovek tlaci viac, tak jednoznacne idealne. Len sa obavam, ze pri uvazovanom pouziti 50-100 stran rocne sa skor ta tlaciaren pokazi alebo napln nejak zdegraduje. Ale urcite ponuknem aj tuto moznost. EcoTank vychadza cenovo vyhodnejsie v porovnani s tou HP uz pri vytlaceni cca 900 stran cierna a 900 stran farba.
17.03.2021 - 16:40:09
00
900 stran nevytlacis do konca zivota :)
17.03.2021 - 16:44:20
00
Epson som kúpil v 2017, vlani prvý x nanovo doplnená čierna. Prvotné náplne boli dodané + čierna navyše.
Tlačíme pomerne dosť, hlavne poslednú dobu si deti do školy všetko rovno tlačia vo farbe.
Zo začiatku som bol zvyknutý šetriť a tlačil som málo aj to spravidla ČB = občas spustiť čistenie hláv, takže áno, hlavy môžu zaschnúť.
17.03.2021 - 18:26:45
01
Aky Epson mas?
17.03.2021 - 20:38:56
00
https://www.epson.sk/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l382
Cena bola cca 130€. Teda najprv som lacnejšie kúpil v sharku, ten dva dni po mojej platbe otrcil kopyta :)
našťastie platba online kreditkou, peniaze vrátila banka.
17.03.2021 - 20:46:35
01
marecej napísal:
900 stran nevytlacis do konca zivota :)

No pozor, 1800 treba vytlacit (900 cierna + 900 farba) aby sa to cenovo cca vyrovnalo s Epson EcoTank. Tolko oni nevytlacia ani za 20 rokov asi. :) Ale nejde primarne o peniaze, skor sa pri tom nepouzivani fakt obavam toho zasychania. Asi ich skusim presvedcit na ciernobielu multifunkcnu laserovku, da sa kupit za cca 100 ecok. Podla mna lepsia volba.
17.03.2021 - 21:00:21
00
Ja mam Epson L1300 od 10/2015.
Tlaci to zadarmo - EcoTank - ma 4 farebne tanky, jedna napln stoji 6€. Tlacim na nej plagaty, fotky, dokumenty a za ten cas som minul 3 cierne naplne a menej farebnych. Cena tlace - nula celych nula celych nula nula.
Obcas zaschne farba a treba dat cistit hlavu - aj niekolkokrat za sebou, pokial sa rozbehne - hlavne farebne, kedze sa menej tlaci. Ale nikdy to nezaschlo tak, aby som musel nieco rozoberat - ocisti sa sama.
Pri fotkach sa mi nepodarilo vyladit profil tak, aby bola fotka ako z fotolabu - vzdy je tmavsia.
Tiez pokial je fotka na fotopapieri na slnku, tak casom vybledne.

Na obcasnu tlac by som nespekuloval a kupil nejaku laserovu, aj len CB. Rychlost tlace, nezasychanie, vodostalost si myslim, ze su plusy. Cenu tlace na domace pouzitie by som riesil ako poslednu.
17.03.2021 - 21:40:39
01
Jezus napísal:
No pozor, 1800 treba vytlacit (900 cierna + 900 farba) aby sa to cenovo cca vyrovnalo s Epson EcoTank. Tolko oni nevytlacia ani za 20 rokov asi. :) Ale nejde primarne o peniaze, skor sa pri tom nepouzivani fakt obavam toho zasychania. Asi ich skusim presvedcit na ciernobielu multifunkcnu laserovku, da sa kupit za cca 100 ecok. Podla mna lepsia volba.

no tak ked nevytlacis 900 do konca zivota tak ani 1800 zejo? :P
17.03.2021 - 21:43:56
01
Jezus napísal:
Cize zostava akurat otazka, ci to nezasycha pri obcasnom pouzivani.

Zasycha, to je vlastnost atramentu :) .. henten system od Epsonu mam doma uz snad 5 rokov, vtedy to este nevolali ecotank :D .. a ano, zaschne to. Je trochu opruz to rozchodit, spotrebujes pritom nejaky atrament, ale neni to zas taka hroza a neni drahy. Ak chces tlacit velke fotky, alebo vela fotiek, ale len obcas, tak sa to myslim oplati. Ak chces vytlacit len sem tam nejaku fotku a povacsine to niekde stoji v kute, tak je lepsie nieco, co nema vela atramentu a ma hlavu v cartridge. Proste si to prepocitat. Ale ako vieme, v praxi sa to moze zvrtnut :D /nechces tlacit a potom budes chciet :D/

Ale vlastne popisujem to, co georgo21. V skratke, ked vela chces tlacit, tak Epson. Inak fotka po vytlaceni je kusok tmavsia, ale potom za zosvetli, ale to uz je potom aj papierove laborovanie, ten asi bude stat viac, ako cena atramentu. Podla papiera a farebnych profilov sa tiez mozes riadit, ked si vyberas co tlacit.

Pokial sa ale nejedna o tlac fotiek, ale bezneho papierovania, tak ak netreba farbu, tak jednoznacne daku lacnu laserovku, ak farbu ano, tak mozno tiez a nebabarat sa s atramentom a papierom na to, to nema zmysel, vsak to neznasa vodu, rozpije sa ti to. A multifunkcna este lepsie.

edit: este k tomu zaschnutiu, naposledy som to tusim rozbehaval po 2 rokoch, to uz som myslel, ze je po tlaciarni .. prvy pokus nic, ani kvapka samozrjeme, potom som dal precistit, nejake ciarky uz boli, druhe, nezlepsilo sa, potom velmi silne cistenie, uz to bolo lepsie .. a tusim som to musel opakovat este 2x, ale nepamatam si uz moc. Nakoniec sa to rozbehlo. Este som pozeral, ci mi to nezozralo polku atramentu, ale tvari sa, ze asi ani neubudlo. Ale pouzival/pouzivam to len na fotky a teda foto papier. Ked som ju kupoval tak jedna z veci bolo, ze musi mat zvlast ciernu, co nema uplne kazda tlaciaren, niektore to miesaju.
17.03.2021 - 22:58:11
01
Tak nakoniec som ich presvedcil na ciernobielu laserovku. Farebnu tlaciaren chceli len z nejakych pocitovych dovodov, pricom fotky tlacit neplanovali. Realne to budu pouzivat len na tlac a skenovanie beznych dokumentov (uradna korespondencia, vypisy z bank a pod.). Objednana aktualne asi najlacnejsia ciernobiela multifunkcia na trhu a pritom vobec nie najhorsia. Male rozmery, WiFi vratane Apple AirPrint a Google Cloud Print, gramaz papiera az do 163 g, toner na 1500 stran (startovaci 700), nahradny neorigo toner (1500) od cca 10 €.

Momentalne za 94 € ak by niekto zvazoval: https://www.mall.sk/tlaciarne/xerox-workcentre-3025bi-3025v-bi-
03.04.2021 - 14:07:50
02
Uz 2druhy rok mam hp7740. A3 farebna atramentka. Potreboval som a3 vo farbe, a laserovky uz boli drahe a velke, nic male na doma nebolo, iba atramentky. A aj v prepocte na pocet stran za peniaze je lacnejsi atrament ako toner.
Bal som sa lebo par rokov do zadu som mal atramentky a bol to boj so zasychanim a upchavanim, ale pokrok nastastie nastal, a som nadmieru spokojny.
04.04.2021 - 10:33:20
00
caute mam termo tlaciaren DPU-201G a nechce mi podavat papier, da sa to nejako opravit,alebo nejaka nahrada za nu?
29.05.2021 - 13:01:31
00
Neviete mi niekto poradiť domácu laser čb tlaciaren? WI-FI obojstranná tlač podmienkou.
Doterajšia Canon mg7510,je poslednú dobu pri čb tlači nejaká utrapena 🤨
14.02.2023 - 10:20:55
00
napríklad
https://datacomp.sk/tlaciarne-a-tonery-multifunkcne-tlaciarne-laserove-multifunkcne-ciernobiele_c6370.html#cls=spresenttrees&strid=6370&sps_v_1155=%C3%A1no
14.02.2023 - 10:55:44
00
keyboard_arrow_up