Kaliho megainvesticie do hoteloveho rezortu vo Vietname, zial, ostanu neobjavene, aj vdaka nespolupraci vietnamskych bank s EU pri vydavani informacii...

Ale ine ma pobavilo, podla dnesneho exitpollu mieri do 150clenneho holandskeho parlamentu 17 stran (!?)... a my sa stazujeme?

Kto nema este stranu, nech sa hlasi u sudruha Zincicu...
18.03.2021 - 00:19:50
00
tu sa to robí inak, dnu sa dostaneš v strane a až potom sa odčleníš
18.03.2021 - 06:42:59
00
ešte k tomu "samoúnosu" vietnamca-napísala M. Tódová:
Svedecké výpovede policajtov:
Ľuboš F.: „Z posledného auta, z tej dodávky, vystúpili tri osoby, Vietnamci, z ktorých dvaja podopierali medzi sebou tretieho. Keď jeden z nich zaregistroval, že sa naňho pozerá, tak ukázal na toho v strede a rukou naznačil, ako keby obracanie pohárika, že je pod parou. Mal sklonenú hlavu a bol pasívny k tým dvom, nebránil sa im, išiel medzi nimi. Nastúpili do lietadla, dvere sa zatvorili a delegácia odišla.“
Marián M.: “Z posledného policajného auta Caravelly vystúpili traja ľudia. Dvaja boli z kraja a jeden bol v strede, ako keby ho sprevádzali a išli do lietadla. Ten v strede mal cestné lišaje, červené fľaky, ako od facky, takej farby. Počul, že ten, čo ho pridržiavali, údajne spadol, povedal mu to niekto z kolegov, ale nepamätá si kto.“
Martin K.: “Pred odjazdom z hotela Bôrik niekto spomínal, že časť delegácie, čo prišla deň vopred, oslavovala v meste a jeden z nich sa veľmi opil, a preto mu pomáhali do auta. Vyzerali ako kamaráti, kde dvaja pomáhajú tretiemu do auta, išli pomaly, neťahal nohy, bol pri vedomí.”
Ján H.: “Neskôr sa na úrade začali šíriť chodbové reči, že údajne Michal C. mal prevážať nejakú osobu, ktorá bola zranená. Michal C. sa jej mal pýtať, čo sa stalo, na čo mu mali povedať, že moc „chľastal“ a spadol zo schodov.”
Igor M.: “Michal C. sa asi tak jednou vetou zmienil, že viezol opitého Vietnamca.“
Jaroslav H.: “Pred príchodom delegácie bolo na parkovisku veľa áut, z ktorých vystupovali rôzni Vietnamci. Až na jednu dodávku, v ktorej sedeli viaceré osoby, ale nevystupovali. Bolo to v úplnom kontraste so správaním sa ostatných. Rozhodol som sa to preveriť. Nevedel som však po anglicky, preto som požiadal niekoho z organizátorov podujatia, aby mi pomohli. On mi povedal, že sú to ich ľudia, patria k delegácii a nemusím mať žiadne obavy. Považoval som to za vybavené.”
Generálny prokurátor Žilinka: “Tu nie je produkovaný jeden jediný dôkaz, že tento občan bol prepravený cez Českú republiku a Slovensko. Nie je možné, že by si toto niekto z nich nevšimol.”
18.03.2021 - 08:21:35
00
[quote="@1711097"]
Ale ine ma pobavilo, podla dnesneho exitpollu mieri do 150clenneho holandskeho parlamentu 17 stran (!?)... a my sa stazujeme?

17 holandských sa pravdepodobne dohodne skôr ale 4 slovenské :)
18.03.2021 - 09:04:16
00
ako 4 slovenské
18.03.2021 - 09:04:48
00
Wikipedia:
V Holandsku je zavedený silne proporcionálny volebný systém, poslancovi stačí aby získal 0,67 % zo všetkých hlasov a dostáva sa do parlamentu. Tento počet korešponduje s počtom hlasov na jedno kreslo v 150 člennom zastupiteľskom zbore. Majú jediný volebný obvod. Do parlamentu sa tak dostane veľké množstvo, aj malých parlamentných strán s rôznorodými záujmami. Mediátora medzi stranami vykonáva informátor menovaný kráľovnou. Je to nezávislý orgán, ktorý nezávisle od seba vypočuje vodcov politických strán a následne navrhne vládu, ktorá má k sebe najbližšie. Tento návrh je verejný, kráľovná si ho preto musí vedieť obhájiť pred verejnosťou, t. j. nepôjde proti spoločnosti…

Keby to bolo u nas takto, tak vysledok rovnaky alebo horsi. Takzo to porovnavat.
18.03.2021 - 11:08:09
01
no jo, nemáme kráľovnú
18.03.2021 - 12:04:39
02
ten jeden volebný obvod je pre SK katastrofa, a tých 79 okresov detto
18.03.2021 - 12:36:36
00
lapaloma napísal:
no jo, nemáme kráľovnú

Ale zato máme šaša :)
19.03.2021 - 01:17:27
05
Oficialne len Pyšnú princeznú,lebo to potvrdil Premiér! A to len Mudrosrači,čo chcu návrat mafie hovoria Šašo...
19.03.2021 - 06:15:13
01
dees napísal:
ten jeden volebný obvod je pre SK katastrofa, a tých 79 okresov detto


jeden volebny obvod je jediny spravodlivy system - katastrofa je umele delenie na obvody ktore zvyhodnuje lokalne extremy
19.03.2021 - 07:12:40
01
v jednom volebnom obvode sa točia v strane a parlamente jedni a tí istí súdruhovia, sediaci v BA; o tom sa už čosi popísalo
19.03.2021 - 08:46:36
00
to je tvoj pomyleny pohlad a Bratislava s tym nic nema - poslanec z BB ma rovnaku sancu oslovit volicov na Slovensku ako poslanec z BA
19.03.2021 - 09:02:55
00
je jedno odkial si, staci byt aktivny hundros, kedysi stacilo mat stlpcek v regionalnych novinach, dnes napr. na facebooku, ako sa tam dostal napr. Procko, Mazurek, alebo ten sialeny Linhart co chodil s kamerou po obchodoch
19.03.2021 - 10:43:58
00
[quote="@1711624"]to je tvoj pomyleny pohlad ...
prečo hneď pomýlený ? prečo nie iný ? ... ono to asi tak chodí, ak sa čísi názor označi pomýlený, už sa ním netreba zaoberať ; zaprečo moje, naše záujmy z regiónu majú zastupovať presťahovaní ľudia do BA ? ktorí sa tak zodpovedajú predsedovi strany;
jeden z mnohých pohľadov, ... https://dennikn.sk/blog/401603/omyl-1-volebneho-obvodu/
19.03.2021 - 12:56:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up