Super, ďakujem za info :y:
19.03.2021 - 08:41:30
00
Ja si zas myslím, že keď prechádza z 32z na 34z, mal by pridať 1,5 článku. Ale nie som si istý, vychádzam len z toho, keď som menil kazetu z 50z na 52z, tak som podľa merania musel dať o 1,5 článku naviac.
19.03.2021 - 08:44:38
00
zas a znova :)
mate to v navode k prehadzovacke - krasne s obrazkami ...
je mi jasne, ze sa ti nechce pridavat 2 clanky (ak bude treba), ale vymen prevodnik az ked budes menit aj retaz a mas to v pohode

19.03.2021 - 10:56:38
04
MatoSVK napísal:
Kenai tak to by sme mali rychlo dat vediet nicovi schurterovi, samovi hillovi a vlastne vsetkym championom a celej bajkovej industrii ze nie 1x12 ale 2x7 z favorita je cesta a zarucene prvenstvo, a nie nejaky xx1 a ze mimo su oni vsetci..no dobre teda


Uz len kratka osveta, inak si kazdy kludne jazdite co vam vyhovuje.
Profici ziju z reklamy, keby nebola sledovanost a nikto by sa nezaujimal o to na com jazdia, nemali by ani na slanu vodu. Treba ich vnimat tak torochu ako Jana z teleshopu. Su velmi telentovani a ich talent predavaju, tym ze robia reklamu tomu kto ich plati. Kludne ma berte za slovo, ak pride niekto so strasnou kravinou, ktoru potrebuje predat bud ju dostane Jano z teleshopu alebo Nino. Jeho sponzorovi ovela menej zalezi na tom, ci skonci 1,2,3 ako an tom, aby jazdil na tom co potrebuje predat. Scott nema nic z jeho vyhry okrem prestize, ale ak niekto uveri, ze vyhral preto, ze jazdi na Scott, tak az vtedy ma to prve miesto pre fabriku zmysel. Myslim, ze to bola Emily Batty, ktora povedala, ze za cias 26" jazdila lepsie casy na niektorych okruhoch, lebo bola na biku, ktory bol podstatne lahsi ako dnesne. Preco sa k tomu nevrati ?.... no lebo by musela jazdit za vlastne.
19.03.2021 - 11:28:20
05
MatoSVK napísal:
Kenai tak to by sme mali rychlo dat vediet nicovi schurterovi, samovi hillovi a vlastne vsetkym championom a celej bajkovej industrii ze nie 1x12 ale 2x7 z favorita je cesta a zarucene prvenstvo, a nie nejaky xx1 a ze mimo su oni vsetci..no dobre teda


..."Ale chapem ze niekto to moze milovat. Vela ludi miluje aj automaticke prevodovky v autach, ludia zdebilnievaju a radi menia funkcionalitu a slobodu za pohodlie a rozhodovanie nechaju inym." ...

Tak to si dam asi spravit IQ test lebo s automatom sa mi jazdi lepsie ako s manualom. A dufam,ze Kenai si chodi prepinat TV pekne po svojich a nie s dialkovym ovladacom :D :D
19.03.2021 - 12:34:06
05
Este take zamyslenie sa k tej hmotnosti, ako spominal Kenai - ked sa vratim cca do 2016-2017, bola bezna vec ze hlinikovy full vazil ~13kg. A to tam bola dvojplacka, SLXko a vsetko fungovalo. Dnes, ked treba mat uz na XCcku 36-tku vidlicu, lebo je to trend, 30tky rafy, samozrejme 29" -najner :D... Dneska sa bohaca CCckovy santa horko tazko vtrepe pod 14kg. A to na karbone zlava, zprava zpredu, odzadu. Takze zezerte ma, ale marketing je dost velky jed z utrob zeme co zatemni mysel.
19.03.2021 - 13:15:05
03
hunt9 napísal:
... A dufam,ze Kenai si chodi prepinat TV pekne po svojich a nie s dialkovym ovladacom :D :D

Kenai TV nema :rofl: Ale napriklad tlaciaren ma na inom poschodi domu, ako PC. Nie pre to ze by sa mu nevosla vedla Pc, ale pre to, ze sa rad z casu na cas zdvihne od PC a prejde. Ale ja viem, ze to nie je moderne. Dnes sa treba odviest autom s automatom do fitka, pol hodinu kruzit okolo aby sa podarilo zaparkovat hned vedla vchodu a potom strevit 30 min na stacionarnom biku alebo na bezeckom pase. A po prichode domov sa zvalit k TV s dialkovym ovladacom. :lol:
19.03.2021 - 13:30:15
05
S tou hmotnosťou je to také všelijaké. Ako píšeš, mal som hliník full 2x11 z 2017, reálna váha s pedálmi 13,2 kg. Prešiel som na Slx 1x11 s ľahkými gumami 127 tpi s hmotnosťou pod 600 g a dostal som sa na 12,5 kg. Ale, ako som písal aj vyššie, boli obmedzené rozsahy prevodov dole aj hore. Takže som prešiel na Deore 1x11 a tiež som dal hrubšie a odolnejšie gumy. Hneď sa zlepšili jazdné vlastnosti, ale vrátil som sa váhovo na cca 13,5 kg. Teraz som skúsil ísť na GX 1x12 s odolnými ale trochu ľahšími gumami a kompletná hmotnosť je 12,4 kg. Na 1x12 mám zatiaľ najazdené málo na nejaké zhodnotenie, takže ak by bolo 1x11 s väčším rozsahom ľahšej kazety ako Deore, tak by to asi bolo ideálne.
19.03.2021 - 13:30:42
01
Zasa aby som bol fer, volakdy boli XC preteky skor taky gravel race. Dnes su tam useky co ma bezny amater problem prejst. Jazdia sa full bicykle a bezne sa tam skace. Cele sa to posuva stale k tazsiemu terenu. Otazna je kauzalita.
19.03.2021 - 13:38:14
02
Chlapci najdite si ine vlakno na mudrovanie
19.03.2021 - 13:44:04
04
Kenai napísal:
Odznak Gerlachar a doplnit dalsi "nesuhlasi s Kenaiom" :rofl:


Tricko, ja chcem tricko s napisom ""nesuhlasim s Kenaiom" :D ..alebo to ma byt "nesuhlasim s Kennym"? :?: :?:

MatoSVK napísal:
Kenai tak to by sme mali rychlo dat vediet nicovi schurterovi, samovi hillovi a vlastne vsetkym championom a celej bajkovej industrii


Vids .. a presne takto funguje obchod a reklama, ktora ma miliardove obraty. Nahodis reklamu Nike s najlepsim futablistom. On dostane za to 50mega, ale Nike zarobi 500, lebo to preda takym ako si ty :D. Neber to v zlom, netvrdim, ze to a to je zle, alebo to a to je dobre. Len ti ukazujem , ze argument , ktory si pouzil, je naivita zalozena na nespravnom predpoklade, ze ti ludia su tak dobri a su tam preto, lebo pouzivaju to a to. Alebo, ze to, co pouzivaju je preto, lebo je to to najlepsie. Tito chlapci mohli jazdit jednoprevodnik uz davno predtym, ako sa to spopularizovalo a niektori to aj tak robili /jednoprevodnik je inak zalezitost DH a EN uz asi tak 18 rokov :) Rovnako aj bezduse, 29er a kadeco ine/. Nino ma vpredu 38z pilu .. kolko z nas tuna je schpnych v kopcoch s tymto jazdit ? Nemozes vzhliadat k ludom , ktori su parseky vzdialeni od nas. Musis pozerat okolo seba, na seba .. napr. skontrolujes na com jazdi Kenai :P
19.03.2021 - 13:57:17
13
Ty nesúhlasíš? Veď vy dvaja frfľoši ste sa tu normálne našli :rofl: :handshake:
19.03.2021 - 14:00:54
03
volodaj: no ved tym, ze budem mat odznak "nesuhlasim s Kenaiom" mozem zmiast nepriatela :) a zakerne vpadnut do jeho tylu, ked to nebude cakat :D .. Inak neviem kde si videl, ze by som frfral. 1x12 ma kopec problemov, staci si polistovat , pomaly kazdy druhy riesi nastavenie, padanie retaze,na SRAM 12tku si frflal fest aj ty. A je to prave z dovodov, co sa tu spominali, pretoze 9sp lacaky od SRAMU fungovali bez problemov aj s krivou patkou. A mohol by som tu rozpisat spustu dalsich veci , ale naco? .. Ved kazdy si sam zvazuje co mu je vhodne a co nie. Nikdy som nepisal, ze 1x je nanic. Max. som pisal , ze je nanic /az na vymimky/ pre mna. Co je uplne ok.Ak zmenim jazdenie, zas budem mat ine potreby. Na cestaku sa 1x nevozi. Ani tucne gumy :P Vsetko ma svoje pre a proti, presadzovat jeden jediny spravny nazor je hlupost a argumentovat Ninom uz uplna. Druha vec je, ze ked sa razi jeden trend, tak kompletne miznu tie moznosti, ktore pouziva vyrazne menej ludi a to uz problem je a na ten ano, frflem. Opravnene.
19.03.2021 - 14:12:51
02
Mne GX fungovalo super, kým som neskúšal prehadzkou poštiepkovať pár konárov :D. Odvtedy som už len šteloval každú jazdu a nepomohla ani výmena pokrútených ramienok a čapu. Kvôli cene som vzal SLX, ale kým bolo GX dobré, tak mi chod sedel lepšie. Ak ho zase zlikvidujem, tak skúsim zase GX Lunar či ho vylepšili.
19.03.2021 - 14:37:13
00
Vylepšili
19.03.2021 - 14:40:56
01
keyboard_arrow_up