Vies nam, sem dat nejaky zaznam na porovnaie? Idealne tu istu trasu nahranu oboma. A voci comu porovnavas udaje ?
MarKac80 tu vykonal na danu temu vedecku pracu a viac menej zistil, ze vysledok merania ovplyvnuje velke mnozstvo premennych a skor ide o obmedzenie technologie nez samotneho zariadenia.
Moj zaver je tiez taky, ze super
gps je obcas velmi presne az prekvapivo a obcas pomerne nepresne (aj 20-30m mimo v absolutnej nadmorskej vyske).
Ahoj @Kenai,
pouzivam Super
GPS Pro, pred tym som mal Mega XL. Oba pristroje maju uplne rovnaky problem, a to je vyrazne nadhodnocovanie nastupanych vyskovych metrov. Uvediem priklad z nedavneho vyjazdu. Je to velmi vhodny vyjazd na porovnanie, lebo je to vlastne len stupanie na kopec po rovnom asfalte, a nasledny zjazd dole tym kopcom. Teda predpoklad je taky, ze celkove nastupane metre by mali korelovat s absolutnym rozdielom nadmorskej vysky na summite a na peaku.
Zaciatok sledovaneho useku zacina v nadmorskej vyske 287mnm, vrchol je 647mnm, teda by som mal nastupat 360 vyskovych metrov. (udaje su z Google Map, rovnake udaje udava aj napr. Komoot)
Na porovnanie pouzijem VeloViewer. Najprv si naimportujem povodnu aktivitu, bez korekcie.
http://jmaciak.dyndns.org/images/velo1.png jmaciak.dyndns.orgZuzil som vyber len na to stupanie, aby sme sa vyhli nejakym nepresnostiam. Uz na prvy pohlad je jasne, ze nieco nie je v poriadku. Pri stupani su tam viacere zvlnenia, no pri klesani je cesta priamo dole. Upozornujem, ze je to tam a spat po tom istom asfalte.
Nastupane metre v tomto useku podla Lezyne: 543m
Chyba v nastupanych metroch podla Lezyne vs Google Mapy: 50,83%
Celkove nastupane metre pocas aktivity podla Lezyne: 677m
Nasledne aktivitu z VeloViewer zmazem, v Strave kliknem na korekciu nadmorskej vysky, znovu uploadnem.
http://jmaciak.dyndns.org/images/velo2.png jmaciak.dyndns.orgNastupane metre v tomto useku podla Stravy: 352m
Chyba v nastupanych metroch podla Stravy vs Google Mapy: -2,22%
Celkove nastupane metre pocas aktivity podla Stravy: 425m
Ako vidiet, Strava sa sekla o -2,22% ale samozrejme istu nepresnost som tam vniesol aj ja, ked som bral referencne hodnoty z Google Map. Ale je to akceptovatelna odchylka. Lenze Lezyne je mimo o takmer 51%. A ak vezmem nastupane metre za celu aktivitu, tak Lezyne ukazuje o 59,3% viac ako Strava. To je uplne mimo.
Velmi by som chcel vidiet podobny rozbor napriklad pre Garmin Edge 130, 830, Hammerhead, Bryton, ... Je to jednoduche, zaberie to 10 minut prace, prosim Vas skuste to, moze to byt pre komunitu poucne. Velmi rad poradim presnejsie ako na to.