amacak napísal:
nechápem prečo Schachmann a jeden z dvoch jazdcov Bahrainu-Victorious nepopracovali na stiahnutí úniku a všetci len čakali až sa dočkali

Nad týmto som tiež uvažoval, ale potom asi je to len tým, že je to Bora. Mám pocit už dlhšie, že sú to tak trochu babráci. Len z minulej sezóny mi utkvelo v pamäti ako napr Bodnár nechtiac predbehol Petra na rýchlostnej prémii. Či Kamna + Schachmann v úniku na Tour proti Martinezovi - obaja sa odpálili a outsider Martinez v pohode vyhral. A viacero iných pretekov, kde mali výborné karty a nakoniec to zbabrali. Dnes mali okrem Petra ešte dve iné želiezka: Schachmanna a Ackermanna (niektorí ich favorizovali vyššie ako PS) - ak chcel Schachmann buď vyhrať alebo pomôcť kolegom, mal ísť po Stuyvenovi - je tu ale možnosť, že už nemal skadzi paru vzac :). Ale v kontexte dnešného výborného výsledku mi ešte viac príde divný ten etapák v Španielsku na úkor Gent - Wewelgem. A to dúfam, že neuvažuju nad Pollitom ako ich koňom na P-R, lebo aj to je možné.
Inak super, že vyhral Stuyven - jazdcom, ktorí idú do úniku, vždy prajem. Zvyšok favoritov bol možno sebavedomý, že ho stiahne, ale nerátali s tým, že Stuyvena doskočí blázon Kragh-Andersen a pekne ho potiahne do finále.
20.03.2021 - 18:53:59
06
Peťovi sústredenia v kopcoch pred dôležitými pretekmi sedia. Ukázalo sa to napr. pred prvým titulom MS. Píšu o tom aj tu https://www.velonews.com/news/road/sagans-success-shows-altitude-camps-arent-only-for-gc-riders/

Týždňový etapák v kopcoch síce nie je "high altitude camp" ale z tréningového hľadiska dobrá voľba. Verím že na Roubiax predvedie slušnú formu.
20.03.2021 - 21:05:51
13
no za mna jeden z najmenej zaujimavych zaverov na san remo. take nemastne neslane, kopce az na alaphilipa nikto nic, a aj ten utocil uz pozde a len chvilku cukol a potom uz drzal krok. a ten zaver presne podla hesla: ty mi potiahni, ja ta potom v cieli prespurtujem. a tak len kukali po sebe, kukali dopredu ako tam pred nimi idu a cakali ze asi domestici zozadu ich dobehnu a potiahnu...
stuyven spravil presne to co mal, akonahle bol odskoceny tak siel naplno az do ciela. presne toto mal spravit pred par rokmi peto a podla mna by san remo uz mal ;). zaradit sa dozadu ak nie som bezkonkurencne najlepsi sprinter zo skupiny nema logiku. staci ze potom niekto odskoci a je to v prdeli. bo kukaci budu len kukat po sebe a ked to niekto vezme na seba tak ho kukaci predbehnu v cieli
21.03.2021 - 00:58:47
00
Takým čo majú min. dve prvenstvá z MSR sa toto ľahko vypisuje.
Kukači sa na seba v cieli pozreli a zistili že keby nekukali ale pozerali, tak by sme pozerali na iné výsledky a nekukali ako teľce na Jasperov 1. flek.
21.03.2021 - 03:57:41
03
je to takmer vzdy o tom istom, v preu nejaka skupinka bez domestikov, pripadne ak aj su tam dvaja z teamu tak obaja chcu vyhrat. potom niekto odskoci a zvysok sa uz len po sebe kuka a caka kto im to potiahne. preto sa aj divim ze preco sa tak malo snazia odskocit zo skupiny, ked je to v podstate vitazna taktika. asi sa boja ze ked by ich niekto zachytil, tak by zbytocne minuli sily a potom uz nevyhrali. radsej zalezi do skupiny a nechaju sa dotiahnut do ciela kde aj tak nevyhraju :)
21.03.2021 - 09:09:46
01
chod sa opytat MVDP,Sagana,WVA,Alafilipa,Ewana preco si neodskocili zo skupiny a nevyhrali :)
21.03.2021 - 10:57:56
04
kamikazeNR napísal:
chod sa opytat MVDP,Sagana,WVA,Alafilipa,Ewana preco si neodskocili zo skupiny a nevyhrali :)

Ak sa pamätám Sagan to svojho času veľmi trefne pomenoval: sú to ....
ako som už písal - cestná cyklistika.
Pozeral som dojazd M-S potom čo som pozeral slalom žien v Lenzerheide. Zo športového hľadiska bol ten dojazd oproti tým babám dosť podivný. Taktika je taktika :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
21.03.2021 - 11:49:27
00
Peter vyborny vysledok, hlavne takticky, lebo tento zavod sa vyvinul jasne v jeho prospech, nie ze by on bol na tom uz nejako vynimocne dobre. Poggio musel ist podla displeja, inak by bolo po nom.
Aj taky Alap. a dalsi borci sa tam po 300km vybuchali a potom vzdali.
21.03.2021 - 12:19:38
01
Podla mna mal este Peter trochu smolu v sprinte, lebo ho zodvakrat zablokoval a spomalil monkey man. Monkey man to tentokrat asi nerobil cielene, chcel sa dostat pred MVDP, ktoremu dochadzala para. Ale spomedzi sprinterov sa mi Peter zdal vcera najlepsi.
21.03.2021 - 12:56:47
02
Je veľká škoda, že Peter nie a nie prelomiť smolu na MSR. Včera stačilo pár metrov a bolo by to doma, pritom ho odpisovali. Tento monument je asi pre neho zakliaty. Pritom už len toto mu chýba aby mal v kariére takú pomyselnú kompletku a tá kariéra by verím bola ďalej taká pohodová, lebo verím, že toto ho asi najviac musí škrieť...
21.03.2021 - 16:29:23
00
kamikazeNR napísal:
chod sa opytat MVDP,Sagana,WVA,Alafilipa,Ewana preco si neodskocili zo skupiny a nevyhrali :)

no ved preto co pisem, boja sa nastupit, lebo ak ich dakto doskoci tak tym padom skoncili. jeden pokus a dost. a preto sa radsej vezu
21.03.2021 - 20:48:27
01
Kto jazdite na cestaku, tak si urcite pozrite toto video:
thumb_up2thumb_down
21.03.2021 - 21:43:41
07
Hmm to uz by bolo co, Bora Quickstep 😁
https://www.cyklonews.sk/bora-chce-evenepoela-dokonca-je-ochotna-kupit-cely-tim-deceuninck-quick-step/
22.03.2021 - 01:41:37
00
Hned si mal dat aj ten dalsi, kde to Denk vyvracia.
22.03.2021 - 07:34:59
01
Ten som necital
https://www.cyklonews.sk/ralph-denk-odmieta-prestup-evenepoela-do-bora-hansgrohe/
22.03.2021 - 08:46:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up