Tak našiel som dáke fw tu https://bike.shimano.com/en-US/e-tube/project/firmware.html , skúsim zajtra. Ak má ale niekto skúsenosti s downgradom tak uvítam každú radu.
04.03.2021 - 22:06:59
00
zo Shimano stránky starší FW nestiahneš a ako píšeš, link od ST Unlocker už nie je funkčný, treba poriadne prehľadať web a snáď sa podarí niečo nájsť. samotný downgrade nie je nič komplikované, podľa toho návodu to funguje, robil som to.
05.03.2021 - 05:49:07
00
downgradnuté v pohode, tak som zvedavý či sa chyba zasa prestane objavovať.
05.03.2021 - 08:25:32
01
Chlapi, ja som použil aplikáciu eTunning (https://play.google.com/store/apps/details?id=eTuning.for.shimnao.steps), síce na iný motor na otcovom bicykli (E6100). Cena za plnú licenciu je nižšia ako st-unlocker (21EUR mi zobralo s karty) a developer taktiež odpovedá obratom na emaily a nákup sa robí priamo v play store a nie emailovou komunikáciou ako v prípade st-unlockera. Aplikácia vyzerá prehľadne. Ja osobne som menil iba region na USA, ale myslím, že tá funkcionalita je totožná s st-unlockerom.

Na stránke appky má aj postup na downgrade aj s funkčnými linkami na staršie firmwary - https://etuning-app.com/downgrade.pdf.

Tak snáď to niekomu pomôže.
11.03.2021 - 16:11:51
02
celé to vyzerá byť totožné, Unlocker má naviac funkcie Presets a Black Box. toto nové je graficky príjemnejšie a kto ešte len uvažuje nad Unlockerom pri kúpe eTunning ušetrí pár €.
11.03.2021 - 17:10:14
00
Aký firmware tam teraz máš?
19.03.2021 - 19:29:47
00
Male Karpaty - Biely kriz.

Ti co mate shimano motor na svojom ebajku a zastavite sa na Bielom krizi, ze si dobijete baterku,
ste uz asi zistili, ze pri bufete U Kocmundu nie je nabijacka uz od jari 2020
a teraz uz nefunguje ani nabijacka pri bufete Klinec.

Nabijacie stojany su dielom a asi aj majetkom firmy https://www.velocity.sk/
a preto nema vyznam hladat riesenie napravy v uvedenych bufetoch.

Doporucujem preto zaslat mail na velocity: servis@velocity.sk a pokusit sa o napravu.
Nedavam tomu velku nadej, ale ked nas bude viac, mozno sa v nich nieco pohne.
22.03.2021 - 14:57:01
00
Odpoved na moj mail od Velocity, ze preco nefunguju na Bielom krizi nabijacky Shimano:

dobry den
rad by som strucne zareagoval.

situacia nas mrzi, ale podla dohody je prevadzka stojanov plne v rukach prevadzkovatelov bufetov, takisto oni by od nas mali ziadat/zakupit chybajuce alebo nefunkcne nabijacky.
je to take slovenske, kedy my sme dodali 4 plne vybavene stojany pre bikerov v Karpatoch zadarmo (cena 1 ks je vyrazne nad 1000 EUR) a do nich spolu 16 nabijaciek, a slovenski bikeri si to bud rozkradnu alebo nevazia a spravaju sa tak, ze nabijacka je pokazena. zaujimave je ze sa stalo zatial iba na nabijackach Shimano...
my nemozeme vzdy ukradnutu alebo rozbitu nabijacku vymienat len tak, nemalo by to konca a tak sa to robit neda.
investovali sme nemale prostriedky do vybudovania bez akejkolvek podpory to strany statu/mesta/prevadzkovatelov bufetov, je to nasa investicia smerom k vam ebikerom, prevadzku sa zaviazali prevziat "bufetari".
prosim zkuste ich kontaktovat, ja sa im tiez ozvem a dufam ze coskoro dojde k stavu kedy si budete moct nabit ebike.

ten si defacto viete nabit aj teraz, lebo pri navrhovani a specifikacii stojanov sme do kazdeho zakomponovali volnu zastrcku na nabijacku akehokolvek typu a teda aj Shimano.

velmi nerad by som bol keby sa to cele otocilo proti nam. do minuleho roka neboli na Bielom Krizi ziadne nabijacie stojany.
sme pripraveni nabijacky dodat, ale nie donekonecna financovat vtedy ked niekto nejaku ukradne alebo rozbije.
v tomto smere by bolo dobre aj iniciativa zo strany uzivatelov, teda vas a apelovat na prevadzkovatelov aby sa o stojany starali, a kamaratov ci ludi na forach aby si uvedomili ze su to veci pre nich a pokial ich poskodia alebo ukradnu budu skodit aj sebe.

pokial, mate akykolvek napad na to aky by to mohlo fungovat, rad si ho precitam.
sme bikeri, aj preto robime to co robime a snazime sa to robit lepsie.

v pripade otazok som vam k dispozicii.

dakujem za porozumenie a zelam pekny den


Takze podla Velocity treba tlacit na "bufetarov".
No neviem ako tie ukrajinske babenky v Klinci budu toto riesit.
Mozno u Kocmundu to bude lepsie.
Ale ak je to tak, tak ano, kazdy by sa mal v bufetoch ozvat,
ved kazdy ebajker v case ked dobija, tak v bufete aj konzumuje.

Inac ide o nabijacky v hodnote cca 140 euro.
23.03.2021 - 13:39:20
00
Samozrejme, že treba tlačiť na prevádzkovateľa zariadenia... Projekty ako ebajkconnect, alebo velocity stoja nemálo peňazí a ešte viac času, tak sa jednoducho nedá každý týždeň behať po celom Slovensku a kontrolovať, ako to vyzerá... A neveril by si, koľkokrát prevádzkar, či majiteľ nie je schopný ani len zavolať, že sa mu zlomil beachflag, odtrhol banner, alebo odišla nabíjačka, pričom výmena je gratis... Akonáhle raz niečo dostanú zadarmo, prdia na to... A to nehovorím o brutálnej fluktuácii zamestnancov v niektorých hoteloch, či penziónoch, kde než prvého zaškolíš, už je tam iný...
23.03.2021 - 13:58:30
02
A nebolo by rozumnejsie prenajat bufetarom nabijacky a oni by ich prenajimali bikerom? Na konci dna by to zaplatili bajkeri a prevadzkovatelia by mali motivaciu zariadenia kontrolovat aby fungovali. Napada ma jednoducho zamknuta schranka, ku ktorej ma kluc prevadzkar, ktory za odomknutie a zamknutie a kontrolu stavu zoberie nejake to Euro + pausalnu cenu za odobratu elektriku. Vazili by si to aj prevadzkovatelia aj uzivatelia. A ak je niekto presvedceny ze by to malo byt zadarmo, tak nech vybuduje odberne miesto a slobodne venuje komunite.
24.03.2021 - 12:58:54
00
Aj také pokusy tu už boli, neujalo sa to... Samoobslužné stojany (bez nutnosti úkonu zo strany prevádzkovateľa) existujú... Nejaké zamykateľné boxy? OK, ako nápad nie zlé (skúšali sme), ale bufetár, ktorý má mega roboty s konzumujúcimi zákazníkmi (nebavíme sa o corone ére) sa s takýmto niečím nebude zaoberať (zas skúsenosť)... A posledná veta? To už dávno robíme niekoľko rokov...
24.03.2021 - 17:44:31
00
Ahojte chlapci, trosku na inu temu. Mam v bajku bateriu 504W, a na cely den to rozhodne nestaci. Robim velke prevysenia okolo Malej Fatry. Uvazujem nad kupou druhej baterie, ktoru by som na pripadnu celodnovku braval. Poradte prosim kde ju vozite? V batohu? Na nejakom drziaku na bajku? Dakujem.
26.03.2021 - 19:39:23
00
Odporúčam ruksak
26.03.2021 - 19:49:26
00
batoh, sú špeci batohy s priehradkou na baterku. robia ich značky Ergon, Evoc, Amplifi a aj XLC má nejaký. vyskúšal som najprv Ergon, teraz mám Evoc a ten je lepší, možno najlepší na trhu aktuálne, len je dosť drahý

thumb_up0thumb_down
26.03.2021 - 20:08:40
01
Čaute.Dnes som pozrel na dojazd po nabití.Ukazuje 90km.Pri novej ukazoval 100km.Má to súvis s kondíciou baterie? Najazdené 5500km.V zime nálo.Diagnostiku som nerobil.
28.03.2021 - 12:55:31
00
keyboard_arrow_up