nehoda = napr. požiar
22.03.2021 - 17:06:47
00
Aj napr. letecka doprava ma mnohe zabezpecenia, zdvojene kontroly, bezpecnostne postupy, preskoleny personal, kvalitnu techniku a predsa lietadla padaju, Aka je sanca, ze z celej juhovychodnej Azie si prave vo Wuhane "kychne" nejaky netopier a spusti celosvetovu pandemiu? Je to skratka maximalne podozrive.
22.03.2021 - 17:25:32
00
Mám Vám tu o5 dať pána Procházku 😜 ? Keď si chcete dosýta zaonanovať nad uniknutym vírusom , film “ 12 opíc “ je ten správny ...

thumb_up0thumb_down
22.03.2021 - 17:25:41
02
Nie poziar. Uplna blbost, lajdactvo, nepoznanie predpisov, ludska chyba. Vada v dizajne procesov... cokolvek. Moze to byt drobnost. Upchaty nevymeneny filter, setrenie manazmentu, tlak na vysledky....

Takto to vyzera v nasej jadrovej elektrarni: https://www.trend.sk/gal/trend-archiv/cierna-diera-mochovce-zly-manazment-odflaknuta-kontrola-mizerni-dodavatelia/9
Preco by som si mal mysliet, ze v Cinskom labaku je to uuuuplne ine?
22.03.2021 - 17:30:04
01
požiar je možno blbosť ale chcel som vedieť či aj nehoda je blbosť a pozerám že možno ani nie je


Naposledy upravil ivan dňa 22.03.2021 - 17:40:01, celkovo upravené 1 krát.

22.03.2021 - 17:36:27
00
skorpion napísal:
Aka je sanca, ze z celej juhovychodnej Azie si prave vo Wuhane "kychne" nejaky netopier a spusti celosvetovu pandemiu? Je to skratka maximalne podozrive.


Netopier si mohol kludne "kychnut" o 500km dalej, ale az vo Wuhane boli labaky a vyskoleny personal, ktory ho dokazal identifikovat ako novy virus.

Alebo mas pocit ze keby sa o kovide nevedelo, ty by si pred rokom urcite zaregistroval ze sa v Nitre nieco deje?
22.03.2021 - 17:37:02
00
"Identifikovali" ho najskor bezni ludia tak, ze zacali vo velkom umierat. Keby sa toto zacalo v Nitre, urcite by sa naslo laboratorium, a kludne aj to vo Wuhane, ktore by virus rozpoznalo. Potom by ale nikto Wuhan nepodozrieval.
22.03.2021 - 17:41:24
00
"vo velkom umierat" - hotove 3% z infikovanych... prevazne stari a chori... urcite by to bolo nieco strasne nezvycajne, hlavne ked narast umrti nasleduje s oneskorenim 3-4 tyzdne
22.03.2021 - 17:46:49
00
mas pravdu, vo Wuhane sa vlastne nic nedialo, ludia neumierali, nebol lockdown, nestavali sa narychlo nemocnice, proste pohoda - klidek.
22.03.2021 - 18:04:34
00
Len k tomu security, je to ako pise Will .. realne moze byt bezpecnost aka len chce, staci jeden slaby clanocek retaze a je to :) .. a tym povacsine byva clovek. A verte mi, Will vie o com pise ;) Apropo, ked uz sa tu riesi Cinsky labak, tak je to presne ten, kde dodavali Francuzi, mali tam byt ako dozor, ale Cinanci ich hned vykopli doprec. Tak ktovie co sa tam dialo.. pravedpodobne o dost horsie, ako ked sa u nas nieco flaka :D. Ale vobec to nemusel byt labak tam. A ani v Cine. A mozno to nebol len jeden a nie len vtedy. Totizto, uvadza sa koniec roka 2019, ale /test na protilatky nerozozna, ci nakaza nebola akcelerovana .. teda bolo uz predtym, ale riziko bolo nizke a az od bodu 0 to zacalo zrazu brutalne narastat. A potom znovu, nejaka dalsia mutacia. Zrazu./ ... Proste to uz sa tazko dozvieme. To co sa v takych labakoch vari dnes, to nemate ani ponatia /ani ja/, ale je to daleko za tym, co si viete predstavit. To co sa vam nezda teraz, je starina spred 20 rokov. Vojensky vyskum je inde, ako komercny. Apropo, labak vojenskych vyskumov /ano tych, co su ofiko zakazane/, nie nejakych farmafiriem.

Ale jedna vec by nasvedcovala, ze to nechtiac uniklo z cinskeho labaku. Ta ohromna rychlost akou zacali stavat polnu nemocnicu . Mne to pripomina, ako keby niekto presne vedel co sa stalo a ake nasledky to bude mat. Ale tak to je len domnienka. Je uplne jedno , ze sa to stalo, uz sa to jednak neodstane a druhak, ak toto niekto robi inde, aj tak si neda pokoj. Takze vobec by som sa necudoval, ak nieco pride znovu. Celosvetovo.

Vsak uvidime. Je to len moj nazor, a netvrdim, ze sa nemozem mylit :)
22.03.2021 - 18:20:50
01
will napísal:
Nie poziar. Uplna blbost, lajdactvo, nepoznanie predpisov, ludska chyba. Vada v dizajne procesov... cokolvek. Moze to byt drobnost. Upchaty nevymeneny filter, setrenie manazmentu, tlak na vysledky....

Takto to vyzera v nasej jadrovej elektrarni: https://www.trend.sk/gal/trend-archiv/cierna-diera-mochovce-zly-manazment-odflaknuta-kontrola-mizerni-dodavatelia/9
Preco by som si mal mysliet, ze v Cinskom labaku je to uuuuplne ine?
mozes mi konkretizovat tu fotku,ze ktory blok to je,a ktory hajzel? dnes mam nocnu,tak si to pojdeme pozriet s chalanmi
22.03.2021 - 20:02:19
01
Novy Zeland aktualne
https://9gag.com/gag/aQod4ed
22.03.2021 - 22:44:09
01
To sem nepostuj lebo nie su zaockovani a ani deti nemaju zaockovane a jeden jedinec s gerontami hned to vyhodnoti ze vsetci zhynu
23.03.2021 - 05:44:40
01
[quote="@1712905"]Neexistuje taký chorý človek, ktorý by sa nemohol dať zaočkovať, vraví izraelská hematoonkologička Polina Stepenská. Ona sama očkuje pacientov s imunodeficientnými ochoreniami už tri mesiace po transplantácii kostnej drene. Ľudia s ťažkými alergiami dostávajú vakcínu pod dohľadom odborníkov na špecializovaných klinikách. /denník N /

k citovanym expertom
ini zas tvrdia napr toto: Nemecký odborník: Vonku je rúško zbytočné, nákaza sa šíri vnútri : https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/581916-nakaza-sa-siri-vnutri-zdoraznuje-nemecky-odbornik/
23.03.2021 - 07:53:03
00
canopus napísal:
mozes mi konkretizovat tu fotku,ze ktory blok to je,a ktory hajzel? dnes mam nocnu,tak si to pojdeme pozriet s chalanmi

Ahoj, neviem. To je sucast toho clanku na trende. Len som si to pamatal.
Viem, ze je to novinarska fotka a je mozne, ze najprv bolo potrubie k umyvadlu, potom niekto potiahol tu trubku, tak umyvadlo dali na druhu stenu a privodne trubky potom neskor zmenili. Ale ukazuje to, ake hlupe chyby vznikaju v komplexnych systemoch. A na to som chcel poukazat.
Mohol som dat moju skusenost, kde som pol roka planoval zasah na jednom systeme, necheli ho v ziadnom pripade dovolit, lebo ze je uplne kriticky, nakoniec sa nam to po velkych tlakoch podarilo a pri poslednom checkovani pred startom sme zistili ze na DR systeme nemaju ani len nainstalovanu databazu / nie to este zreplikovanych 100 GB dat. A teda ze ten "kriticky system" by sa v pripade vypadku primaru asi za 5 minut na DR neprepol. Len tento priklad nie je tak pekny ako to umyvadlo a vodovodne trubky.

Neznamena, ze verim na 100% tomu, ze ten virus usiel z labaku. Nie. Len ze ta teoria tiez ma nieco do seba a verim, ze to tak mohlo byt.
23.03.2021 - 07:55:37
00
keyboard_arrow_up