Presunte sa do témy Hi-fi a môžete spamovať tam, určite to viacerých bude zaujímať.
22.03.2021 - 15:50:30
07
k tym sluchatkam, cez leto /ci uz doma, alebo vonku, pripadne v prci/ su pre mna nepouzitelne lebo maju jemnu kozenku na usniciach. mal som take /nie Sony/ a mal som to cele spotene a mokre. Kvoli tomuto by som do takych nesiel nech hraju ako chcu. Tie cinske z Ali to iste
23.03.2021 - 09:08:00
00
Dekoni Audio robi nahradne nausniky z usne. Na XM3 su a na XM4 zatial nie, lebo vraj maju problem s potlacenim hluku.
23.03.2021 - 09:19:48
00
tak štupliky XM3 - mne nejak nedržia v ušiach, hlavne keď som cvičil tak ma nebavilo stale štúchať do ucha nech nevypadnú, NC okej, ale ako štupliky by som bral galaxy buds - malé skladné, ani neviem, že ich mám v ušiach, transparentný režim je taký, že poučujem viac so slúchadlami ako bez (na prednáške vyskúšané a nechápal som ako čisto a hlasno viem počuť prednášajúceho) + bezdrotové nabíjanie (položím púzdro na mobil a nabije sa).
Veľké XM3 - v lete sa uši trochu potia, ale čakal som horšie. Zvuk je vynijakúci, ale záleží aké pesničky prehrávaš. s tými slúchadlami som prešiel na úplne iné hudobné štýly. ALE záleží od zariadenia z akého prehrávaš. Pri púšťaní FLACu z Samsung s10 mi ťahalo len na SBC, s káblom a vypnutým ekvalizerom na AptX,
Pri S21 mi ťahá AptX aj cez bluetooth, ale nejak neviem prinútiť mobil aby to šlo na LDAC. Keď napojíš slúchadlá na receiver tak je to niečo neskutočné
23.03.2021 - 10:53:20
00
Ja mávam už takmer od strednej len sluchadlá od Beats, sú sice trochu drahšie, ale zvuk majú podľa mna brutálny a celkom dobre vyšli aj v testoch *** a za tých pár eur na navyše to podľa mna stojí, len škoda že najú také toe fazulčeky bezdrôtové lebo cez leto sú tie veľké celkom nepraktické :D
23.03.2021 - 11:21:21
00
To moja generácia bola na strednej na tom lepšie. My sme mali prevažne slúchadlá Tesla.
26.03.2021 - 22:52:01
01
chcel by som sa spytat vas, co mate sluchadla s ANC, ci to pomaha aj voci nizkofrekvencnym dunivym zvukom? konkretne ked mi susedia nadomnou dupu o parkety jak keby tam pochodovalo stado slonov.
Taketo nizkofrekvencne zvuky sa siria cez steny velmi silno a nepomahaju ani stuple do usi.

Ak take nieco mate a pomaha to, tak pls aj konkretnu znacku a model. Vdaka :handshake:
27.02.2023 - 16:43:46
00
Mal som Bose QC25, neskor Sennheiser Momentum 2 AEBT, teraz Bose QC35 asi treti rok. Vedlajsi susedia frflu na dupot niektorych hornych, ja ich nevnimam, takze na toto pouzitie asi funguju dobre. Sony maju od XM4 lepsi ANC, ale pohodlim boli Bose, aspon pre mna, lepsie (preto som sa k nim vratil po Senn, ktore boli naopak mucidla). Urcite odporucam vyskusat predovsetkym ako ti sadnu, prd ti pomoze o trosku lepsi utlm ked to po hodine budes musiet zlozit z hlavy.
Pozor, len ciste ANC bez zapnutej hudby nie je bohvieaky utlm nahlych zvukov, staci to tak na permanentny hluk ala lietadlo. Ak pocuvas hudbu, nie je problem.
27.02.2023 - 16:55:51
10
Keď som bol na vyšetrení sluchu, tak mi nízke f testovali tak, že slúchadlá boli priložené mimo ucha. Keď som sa na to pýtal, že takto sa vyšetruje vnímanie kosťou. No a taktiež podobne môžu zistiť či niekto simuluje stratu sluchu, pustia niečo na zem za ním a ak "nepočul", tak môže simulovať, lebo na vibrácie nepotrebuješ ucho.
Nejaký Dr by to mohol lepšie popísať....
27.02.2023 - 17:11:41
00
Tiez som to chcel napisat nieco podobne. U nas ked zacnu susedia dupat tak mi nepomozu ziadne sluchadla s ANC ani strelecke tlmice sluchu, lebo vzdy jej citit vybracie v tele a to mozem sediet na gauci aj z nohami vo vzduchu ;)
27.02.2023 - 17:14:34
00
Mne by napríklad ani nevadilo, že niečo počujem ako zvuk ale vadí mi presne to, že to cítim v tele ako chvenie, to je na tom to hrozné. A keby len vadí, mne je z toho normálne fyzicky zle a som z toho nie, že nervná ale agresívna, normálne chytám amok, keď je to dlho. Stačí, že pred bytovkou má chlap v aute prebasovaný sound systém a parkuje 10 minút alebo susedovi hore cez chodbu ide tuc tuc vo veži dve hoďky alebo o dve poschodia keď behajú deti alebo ešte lepšie keď sa dole hrajú so psom s loptou v byte, to proste búcha a s tým nespravíš nič. Pred mesiacom nám sekali elektrinu na schodišti a vo vchode a mala som požičané tlmiče aj slúchadlá čo robia ticho, lebo robím z domu a bolo to lepšie ale bolo to počuť aj cítiť.
27.02.2023 - 17:24:18
02
fixska - tiez to vnimam podobne - mozem byt kludny a v dobrej nalade, no staci par minut buchotu nadomnou a agresivita sa zvysuje
27.02.2023 - 17:32:18
02
iron.hide, este ti poradim, co si vsimam, posledneho asi pol roka su pravidelne, cca co dva mesiace, akcie na Sony veci (naposledy uplynuly tyzden v Nayke), kedy su WH1000XM4 za ~250.
// My o ANC a akurat dnes zacali 2 poschodia pod nami robit kupelnu, Gogol Bordello na 60% hlasitosti stacia, aby som nic nepocul
Ja som ANC sluchadla zacal povazovat za must-have pre openspace office, ale ani po prestupe na homeoffice som ich vyznam nijak neznizil.
27.02.2023 - 19:42:11
00
A teraz si predstavte ze mate tinitus a permanentne vam zvoni v usiach, mna uz z toho ide drbnut, navyse mam pocit ze hluchnem bo vsetkci mi musia opakovat ked hovoria potichu 😁
28.02.2023 - 12:38:50
00
ahojte, mate niekto aktualny typ na dobre sluchadla pocas bajkovania?
05.03.2024 - 19:23:01
00
keyboard_arrow_up