Ja si nemyslím že by to riadili lepšie alebo horšie či by tam boli smerohlasaci alebo niekto iný len ide o to aby nevnášali do toho chaos ako matovic
24.03.2021 - 08:00:19
00
ak sa tam dostanu hlasaci a smeraci, stopnu sa všetky vyšetrovania....
24.03.2021 - 08:15:51
01
Populizmus je to čo si neomylne volime.
A na margo tych 9t novych hrobov.
Mne to tak vychadza že ked pri plosnom testovani presvedcis ovce v nesmrtelnost drzitela modrej bumažky a naslubujes nevesticky dobre bude,a vlasní katolibanci si nedaju siahnut na vianoce,a aj lyžovačku musiš aspoň skúsiť...
To Sulik s prezidentkou nevykopu aj ked to na ksichtoknihe a vsemoznych tlacovkach budeš omielat až do rozpadnutia vlady.
Klasik čo neprehrava by riekol PO-PU-LI-ZMUS či či čí...
24.03.2021 - 08:31:23
00
sas ťa dožral ale oľano je najmenšie zlo? toto by ma celkom zajímalo
24.03.2021 - 08:38:20
08
S 25% po roku zbúrať vlastnú vládu je úplne najmenšie zlo. 🙈
24.03.2021 - 08:53:52
03
Búra to tu predovšetkým Sas-ka, no ani to by mi až tak nevadilo, keby to nebolo v takejto situácii. Ide o ten bojkot a znevažovanie aké tu predvádzali ešte koncom minulého roku.
Totiž tých "nezbúrateľných" vlád tu už bolooo. Zistili sme, že to nie je kritérium dobrej vlády. Títo terajší nás serú (občas právom občas neprávom) v reálnom čase, vieme o tom ako-tak. Ale tí pred nimi nás serú ešte dodnes s vecami čo porobili a teraz vychádzajú tie veci na pravú mieru i so svojimi fatálnymi dôsledkami. - A to sú veci proti ktorým OLANO bojovalo zdá sa najviac zo všetkých subjektov v histórii SR.
nuž tak podľa logiky rs955i a prieskumov sú teraz najväčšími populistami Hlasisti a SaSkári
24.03.2021 - 09:11:58
02
SaS to bura, ked Matovic v radiu nadava Sulikovi do idiotov.
Ti volici OLANO su fakt rovnake ofce ako Ficovolici.
24.03.2021 - 09:26:57
016
Celkom by ma zaujímalo ako konkrétne to SaSka búrala. Tým, že nesúhlasili s pološným testovaním, ale chceli cielené na najhoršie okresy alebo tým, že chceli aby ekonomika fungovala a nezavrelo sa úplne všetko? Najlepšia ministerka spravodlivosti, ktorá mala ambíciu vyčistiť súdy včera podala demisiu. Kvôli IM. To je ten boj?
24.03.2021 - 09:29:10
03
Ono je to celkovo úplne fascinujúce - hoci fungovanie štátu ostalo v podstate celý december bez zmeny, za mŕtvych môže Sulík (lebo chcel lokálne uvoľňovať) a napr. Krajči si zaslúži pochvalu (lebo chcel globálne sprísňovať). V emotívnej debate uniká, že sa jednak reálne neurobilo ani jedno, ani druhé, a druhak sa trošku vynecháva skutočné zamietnutie odporúčaní pandemickej komisie zo strany vlády, ktoré si so svojim počtom ministrov SaS rozhodne nemohla pretlačiť sama (odporúčam rozhovor ex-ministra zdravotníctva na rozhodne nie liberálnom portáli POSTOJ, v ňom sa ten počet búračov a znevažovačov opatrení predsa len trošku rozrastá).
24.03.2021 - 09:46:28
05
Artix tak znevazovanie koncom roku:
Povezdme ako sa Merkelovej pochvali atomofkou,nasledne pokutne nakúpi Ag testy/ktorými by ani psa netestoval čo Zilinka preveruje ako udajne Sulikovo zlyhanie/
Davame SNP 2.0 ktore dopadlo ako vzdy...Tak to este poistime dalsim na Mikuláša ale keď Mikulec nekupi dost rychlo dalsie testy vyskúšam Sulika ako si poradí s utajovanym zadanim od Ducha svätého...Ten to zvladol natolko,že mu dnes nejde za to po krku Žilinka,koli obchadzaniu postupov verejneho obstaravania.
Takže je tu moznost dat to na urazeneho a ignorovat realitu nerobiť ňic!
Ešte sa ale vratme na začiatok novembra.
Silacke vyhlásenia pred 17.nov ale už na ich dodržiavanie nemat gule...
A toto ideme zvalit na Sulika disponujuceho tromi ministerským hlasmi proti ôsmim Olano hlasom.
...dalej núdzový stav a veci s tym suvisiace, trasovanie kontaktov a rozne "ine drobnosti",10% znizenie stavu zamestnancov pocas pandemie.
Ale to budu len talafatky...
24.03.2021 - 10:37:08
01
btw to plosne testovanie v realite vobec nebolo take zle ako sa prezentuje minimalne podla studie Sience...

https://science.sciencemag.org/content/early/2021/03/22/science.abf9648?rss=1

However, we found that the reduction achieved per round of testing was 56% (52-59%), indicating that the 41 counties with two rounds of testing likely reduced infection prevalence by 81% (77-83%) within two weeks and that the 4 counties included into the pilot testing reduced infection prevalence by 91% (89-93%) within three weeks.

The observational nature of this study made it difficult to separate the effects of the mass testing campaigns from that of the other non-pharmaceutical interventions introduced over the same period that aimed to reduce contacts and mobility, albeit much less than during the Spring lockdown (Figure S4). Nevertheless, a greater than 50% decline in infection prevalence within one week (or 80% in two weeks) is striking, particularly while primary schools and workplaces were mostly open. For comparison, a month-long lockdown in November in the UK resulted in just a 30% decrease in prevalence
24.03.2021 - 11:30:07
00
Keďže väčšina autorov je zo Slovenska, možno by stálo za to zvážiť ešte 2 štúdie. V prvej sa zamerať na skúmanie dôvodov, prečo ten zistený rapídny pokles prevalencie (50-90 %) dva až tri týždne po testovaní spôsobil v realite záver roka a úvod nového ako zo zlého sna (ten rozpor ani britská mutácia dostatočne nevysvetľuje). A v druhej hodiť okom na to, v čom sa líši "celoplošné testovanie" od "celoplošného skríningu" - lebo s januárom som okrem očakávaného poklesu o 58 % deklarovaného IM nezaznamenal žiadne ďalšie zmienky o fenomenálnom úspechu (a vzhľadom na realitu mi aspoň toto dáva zmysel) ...
24.03.2021 - 12:04:06
03
SNP 2.0 bol fantastický marketingový počin hádam na úrovni 13.dochodku SMERu.A že už nebolo nutne trasovanie pri ktorom Duch svaty aj pri PCR testoch fatalne zlyhaval nás vynieslo do svetového povedomia lepsie ako Sagan či Vlhova...
24.03.2021 - 12:43:56
00
To prve plosne testovanie som podporoval. Myslel som si, ze pretestuju a dohladaju a precisti sa to. Ale oni nic. Nic nedohladavali. Iba minuli peniaze na AG testy.
Strasne rad by som vedel dovody, preco sa nerobi poriadne trasovanie. Ked sa v lete dalo trasovat tak, ze mali 5% pozitivnych, preco sa tak trasovat neda teraz. A preco sa napriklad teraz znizuje pocet PCR testov. Mam pocit, ako keby nejaky manazer na ministerstve optimalizoval priebezne naklady na PCR testy a trasovanie aby neboli zbytocne vysoke.
Ale verim, ze za nejaky cas taketo informacie vyjdu na svetlo. A mozno sa budeme za hlavy chytat co za dementov nam vladne.
24.03.2021 - 13:16:27
03
Inak vsimnite si ako svedkovia Igorovi poslusne suhlasia so svojim sefom. Bud je to sekta, co je zle, alebo sa ho boja ze na kazdeho z nich nieco ma. Neverim, ze v slobodnej strane by neboli nazorove rozdiely a ze by nevyliezli navonok.
Ak sa vsak ti ludia boja, tak to je uz teraz ovela horsie ako to vyzera. To by znamenalo, ze Igi je uz v strane diktator a je riziko ze demokraciu len zneuzije na uchytenie moci. V tom pripade ale je dolezite sa ho zbavit co najskor a nemoze tuto krizu politicky ustat.
Igi musi do prec. Ina cesta neni.
24.03.2021 - 13:25:48
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up