tino888 napísal:
ja nosim 2 ale tvojim systemom to musi byt este lepsie. Tie ktore som mal aktualny den vzdy vecer poriadne preplachnem a vyzmykam a takto maju na schnutie 2 noci, pripadne este cez den ked odpocivam ich vyvesim niekde susit


OK, to si este viem predstavit pri pohodevej cykloturistike, ked je na to cas a podmienky. Ale co taky Divide ako to riesia pretekary?
25.03.2021 - 14:28:18
00
Dalsia vec je tretry, nosite turisticke, ci jazdite platformy a kaslete na efektivitu. Alebo prezuvate po dojazde na vecer ine topanky. Ak prezuvate tak do coho? Skusal som XC tretry na 3 dni sa to da, ale je to o nervy a velmi to komplykuje zivot po utaboreni. Skusal som aj platformy a mal som pocit ze velmi stracam v strmych vyslapoch. Teraz planujem tretry + nieco zabalit. Len neviem co, aby to bolo lahke, Crocs ?
25.03.2021 - 14:33:19
00
Na pretekoch ako Divide neriesis nic. Ja som siel nieco podobne 2x (v oboch pripradoch kvoli zdraviu DNF). Jazdis v jednych sortkach, jednom tricku (mozno "samponi" maju 2 sady :-) ), menis len ponozky, lebo ked su zasvinene (mokro, piesok, blato), tak odieraju. Raz sme zhodou okolnosti museli vzdat 3-ja na jednom checkpointe a naspat sme sa viezli vlakom. K nam do kupe nikto nevliezol. Len otvorili vzdy dvere a hned sli dalej :-D Cize asi tak. Pocitas s tym, ze tych par dni vydrzis akokolvek.

Tretry nosim turisticke. Chodi sa v nich ako v beznych topankach. Ked su ale komplet mokre, tak som uz parkrat behal po horskej chate len v ponozkach. Extrem bol, ked som siel po ubytovanu do restauracie bosy, lebo som mal mokre uplne vsetko :-D . Kamarat pouziva Skinners. Aj ja nad nimi uvazujem.
25.03.2021 - 14:55:59
10
Skinners su fasa vec. Manzelke som kupil pred par rokmi na domace cvicenie. Na jednej nohe sa uz od koberca vydrala diera do tej gumy. Teraz som jej z Ali objednal podobne za menej ako polovicu origo a je s nimi spikojna....na pedale to nie je, ale na chodenie je to super. A lahke.
25.03.2021 - 15:15:09
10
skorpion Boze ani nechci vediet ake spomienky sa mna vynaraju ked pises o tom vlaku. Len ten moj bol klimatizovane IC monospace so sedenim po 4 pri stolikoch a neotvaratelnymi oknami. S kolegom sme nesli z bike tripu, ale z tyzdenneho survival kurzu, kde sme ucili. Do dnes lutujem, ten parik co mal sediet s nami podla miesteniek za 30 sekund sa kontrolnymi otazkami ubezpecil, ze nie sme bezdomovci a ze im asi neukrademe veci a usek Poprad-BA stravili zrejme v jedalenskom vozni. Videl som ich uz az ked vystupovali. :wasntme:
25.03.2021 - 15:18:32
02
Na preteky jedny gate, jeden dres. Na TPBR som ich po tyzdni pral lebo som bral hotel a neubudlo zo mna 🙂.
25.03.2021 - 15:20:00
10
Kenai napísal:
OK, to si este viem predstavit pri pohodevej cykloturistike, ked je na to cas a podmienky. Ale co taky Divide ako to riesia pretekary?

No ja som to robil tak prave na divide, na madarskej verzii, ked nejdes na vysledok ale na dokoncenie v limite tak je kludne cas na take veci :)
25.03.2021 - 15:24:21
10
Čo tak nosiť pod cyklovlozkou niečo ako merino a tie striedať?

Ešte ma napadá alternatíva mäkké, pohodlné sedlo, napr Brooks B17,alebo nejaké padded a vynechať cyklo vložku
25.03.2021 - 15:30:32
10
v lete si to neviem predstavit. Ja mam Endura sortky zo silneho materialu + cyklovlozkove vnutorne sortky a v lete v tom bolo brutalne teplo. Preto som cyklovolozku prestal nosit. Dat si pod tuto dvojvrstvu este dalsiu, hoci aj merino, by bolo uz totalne peklo :-)
25.03.2021 - 15:36:13
01
@Per naco tam pridavat nieco co ta moze eventuelne osuchat?
25.03.2021 - 15:37:14
00
Este si mozeme dat suknu a jazdit na ostro :-D
25.03.2021 - 15:40:43
00
Ked idem na lahko na par dni tak mam len vlozku co mam na sebe a striedam to tak ze bud ju mam na sebe alebo idem bez nej len v kratasoch. Na prezutie nic len tretry na nohach a jedny nahradne ponozky. Ked potrebujem tlacit/nosit tak to zvladam v tretrach, vecer ked zastanem tak beham bud naboso alebo v ponozkach. Na preoblecenie jedno tricko a jedno termo. Ak by bolo treba tak mam so sebou maly deodorant. Rano sadnem na bajk a vecer z neho zleziem, maximalne si cestou nieco prikupim v obchode a zobnem nejaku tycinku ci orechy. Predpokladam ze takto nejak vyzera pretekovy mod niekoho co sa umiestni niekde v medzi stredom a koncom pola.

Relativne na tazko jazdim uz len ferraty a turistiku niekde v horach - tam mam i viac veci, vratane ferratovych tenisiek v ktorych potom mozem vecer pobehovat alebo pozriet nastup na ferratu. Uz mam pribalenu i nahradnu vlozku co byva k endura gatom (skladnejsia a myslim ze je i lahsia). Ono je to uz vacsi zahul na telo takze to uz raz za dva dni skocim i niekam na obed, na radlera a vzdy tam este niekde na trave dosusim tarp takze si viem predstavit susit tam i oblecenie . Velakrat si viem veci len tak preplakat a zbavit soli a bud cestou na brasniach alebo potom ked som niekde na kopci tak dole zavesene na zamknutom biku to vysusim. Zatial mi nic nezmizlo ale cakam ze raz budem bez brasni alebo bajku.

Dost ludi nosi ale bud tie speci ponozky s odolnejsou "podrazkou" alebo zabky do "kempu".
25.03.2021 - 15:42:14
10
vsetko je strasne individualne - kolko toho znesies, aky velky si humusak - tretry jedny bez prezuviek, keby idem na tyzden mozno by som nejake tapky pribalil.
cyklogate s vlozkou - vydrzim 3dni v jednych - na noc vyzliekam, vlozkou von nech sa vyvetra. ak by som siel na tyzden tak beriem dvoje - jedny na sebe druhe bud zabalim alebo operiem niekde a necham uschnut cez prestavku.

na dlhych jazdach sa voli kazdy niekolky den ubytok bud v kempe alebo pod strechou kde dobijes baterky, das si sprchu a operes.
ak si uplne mimo tak vela ludi jazdi volne gate a merino spodne pradlo (velmi casto brooks kozenne sedla). trencle operies a ususis rychlo.
tam kde sa casto tlaci a si uplne mimo sa vacsinou jazdia tur. topanky a flaty. ale ked vies ze teren je ok tak tretry
25.03.2021 - 15:54:35
13
Niekto tu chodí/bol aj cestný bikepacking za hranice? Mám v pláne ísť do Chorvátska a rozmýšľam či ísť na Maribor alebo ísť cez Graz, Klagenfurt a tým pádom mať po ceste aj jazero Bled v Slovinsku. Tá trasa cez Maribor by mala byť súčasťou eurovela ale nikde sa neviem dopátrať aká je kvalita tej trasy. Má niekto skúsenosti?
07.04.2021 - 22:41:06
01
Pozri do aplikácie Locus
08.04.2021 - 07:48:26
00
keyboard_arrow_up