Lenže oni brali tých klientov peniaze bez papierov aj pred rokom 2020. Mali minimálne tržby, z tých sa v roku 2020 a aj teraz 2021 počíta pomoc od štátu - tá je samozrejme tiež minimálna. A preto kvičia
29.03.2021 - 17:35:43
03
Ak mala minuly rok nejaka kadernicka cez kasu trzbu 150€ alebo 1500€ a teraz nulu, stale ma narok na najvyssiu kompenzaciu z opatrenia c.2, co je 870€. Horsie je ked prepadnes cez to pomyselne sito
29.03.2021 - 17:53:57
01
Syty hladnemu neveri

https://ekonomika.sme.sk/c/amp/22627405/pocet-dlhodobo-nezamestnanych-na-slovensku-za-rok-stupol-takmer-o-polovicu.html

Vola sa to solidarita.
29.03.2021 - 19:26:28
00
Hosť napísal:
Ak to bol nejaky vyskumak kludne aj pocas 😉.

holt akademická sféra
kolegofci na FCHPT mali projekt kde vypracovávali metodiku identifikácie vín pomocou NMR a tam bola najlepšia akcia celého projektu likvidácia vzoriek :D (a pamätný ECDM 6 keď sme organizovali, to fakt neviem, ako som sa z ochutnávky taktiež z FCHPT domov dostal)
29.03.2021 - 22:30:25
00
Vakcína Johnson & Johnson príde do Európy 19. apríla

https://svet.sme.sk/c/22627994/vakcina-johnson-johnson-pride-do-europy-19-aprila.html?ref=trz
29.03.2021 - 23:14:11
00
Nieco k vakcinam.

1. suhrn z Dennika N z 9. 2. 2021, aktualizovany 22. 3. 2021

2. suhrn z FB

Prílohy:

vakciny.png
vakciny.png 2.29 MiB thumb_up0thumb_down

Veľký prehľad vakcín_ ako chránia pred mutáciami, aké sú účinné a koľko ich EÚ objednala – Denník N.PDF [711.81 KiB]

30.03.2021 - 03:46:19
05
Jop, treba take davat, ako inak by som sa dozvedel, ze na liecbu korony funguje isoprinosine a ine antivirotika :)
30.03.2021 - 06:43:20
00
Nemýl si liečbu s prevenciou (vakcináciou)
30.03.2021 - 08:30:15
00
ja nič nemýlim, len som si prešiel diskusiu k tomu postu na FB
30.03.2021 - 08:51:24
01
Ano, ľuďom drbe... Čudujú sa, že aj zaočkovaní môžu dostať Covid. Pritom sa všade píše, že maximálna účinnosť je 95-96%, Čiže zo 100 ľudí minimálne štyria nebudú mať imunitu vytvorenú vakcináciou a môžu sa nakaziť, ochorieť. Ono 4 zo 100 sa nezdá veľa, ale 40 000 z milióna je už hodne...
30.03.2021 - 09:14:12
00
az na to, ze toto co si napisal nie je ucinnost vakciny tak ako ju stanovili
30.03.2021 - 09:50:16
00
ucinnost vakciny neurcuje, kolko % ockovanych je chranenych, ale kolko % z ochoreni pripada na nezaockovanych ...
30.03.2021 - 09:52:10
01
Nedavno som sem daval video kde to bolo vysvetlene. Ta 50%, 70%, 96% "ucinnost" je viac-menej nepodstatny udaj.
Zavisi od toho, ako sa zaockovani stretavali s infikovanymi ludmi, kde a v akom obdobi bola studia vykonana - mRNA vakciny boli testovane v lete kym este neboli agresivnejsie mutacie, preto maju taku "vysoku ucinnost".

Podstatne je, ze VSETKY vakciny na 100% zabranili tazkemu priebehu ochorenia, hospitalizacii a smrti.
30.03.2021 - 10:00:06
03
foobar napísal:
asi preto, ze konecne nasiel idiota s titulom a podobnymi nazormi

"Necháte se očkovat, necháte očkovat své blízké na covid?
-Já se očkovat nenechám."

Ja som bol zvedavy, co si Ito odniesol z toho rozhovoru. Ci ozaj len hladal niekoho, kto potvrdi jeho domnienky (tzv Confirmation Bias), alebo sa dozvedel nieco nove. Alebo sa len snazi dosiahnut co najrychlejsie 30 tis prispevkov na fore :)
K tomu Pollertovi. Bol v diskusii s lekarom Kubekom. A kym Kubek mal svoje argumenty podlozene datami a faktami, Pollert bol "vyzbrojeny" len subjektivnymi nepodlozenymi dojmami, ktore boli opakovane vyvratene.
https://video.aktualne.cz/dvtv/pollert-mame-lockdowny-a-situace-je-horsi-kubek-zakazy-jsou/
30.03.2021 - 10:29:45
01
prva lastovicka :) https://www.lefigaro.fr/sciences/vaccin-astrazeneca-l-ansm-confirme-un-risque-de-thrombose-rare-20210326

edit: volodja: co som si odniesol ? Ze je uplne jedno, ci mas vzdelanie, prax, alebo znalosti. Staci nepohodlny nazor a vzdy sa nieco najde, aby ta oznacili ako "dezolata" :) /vsak som videl ako ste parkrat vysmiali Ramona/ Na fakty sa velmi nespoliehaj, nic take ako overeny exaktny fakt neexistuje, max. tak v matematike. V zasade ale plati, ze ste tu prevazne banda internetovych hrdinov /cest niektorym vynimkam/, sediacich za klavesnicou a jedine co poznate su "fakty", ktore si "preverujete" z internetu :D. Zivot ale nie je internetovy odkaz a uz vobec nie ciernobiely, ako sa z vas tu vela nazdava. Prezradim ti, ze vacsinu realneho zivota na internete nenajdes , maximalne tak silne skreslenu. Casom to mozno zistis, este si mlady :)

Neustale si musis veci overovat a nestotoznovat sa niecim, len preto, ze ti to sedi do tvojej bubliny. Slepo verit komukolvek a comukolvek je zly sposob /a este horsi vysmievat sa druhym/. Napriklad aj tvrdeniam o tom, ze AZ nesposobuje krvne zrazeniny. Spravna informacia je, ze vzacne to sposobit moze a je tam to riziko (vakcina nie je overovana standardnym postupom, pretoze na to nebol cas). Ale riziko (moze) vyvazit klady. To je korektne konstatovanie a nasledne je namieste skumat dalej problemy (ak su). A co sa tyka ockovania ako taketo, uz som to raz pisal. Je to kazdeho vec, je to jeho zdravie a o nom rozhoduje on, nie stat. Clovek ma pravo na komplexne informacie a nie na manipulativne sprostosti z medii. Ak dotycny sa rozhodol, ze sa ockovat nechce, je to jeho vec. Ja nepisem ani tak, ani onak. Nie vzdy bezvyhradne suhlasim so vsetkym, ak sem davam nejaky odkaz. Davam to sem ako alternativu videnia veci. Nie je totiz podstatne, ze niekto nieco hovori, pretoze je "niekto". Podstatne je co hovori a preco. A hlavne ako kona. Nazor si mas utvarat sam, nema ti ho utvarat niekto iny a fakty si mas overovat. Len nie preboha na zaklade toho, ze niekto niekde nieco prehlasi. Rovnako, ako aj odkaz ktory som nalinkoval v tomto prispevku. Ale to ta urcite ucit nemusim.

A strasit hybridnou hrozbou vakciny z Ruska zakial sa nou mohlo zaockovat tisice ludi, tak to je uz na dr. chocholouska. Slovensko je suverenny stat a predsa nie je problem ziskat overene statistiky z krajin, kde sa nou uz zackovali statisice ludi. Urcita forma obav je namieste, ale riesit sa to da. Netreba cakat ako vôl na porazku.

A 30tisic prispevkov si strc tam kde slnko nesvieti. Kludne si ich prevezmi ;)


Naposledy upravil lto dňa 30.03.2021 - 13:30:43, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2021 - 13:03:06
02
keyboard_arrow_up