RoyalNatal: katastrofálna situácia v Brazíli - včera rekord 3780 úmrtí, my sme mali včera 5064 /v porovnaní/, to len aby si bol trocha v obraze aká je u nás teraz dobrá pandemická situácia vdaka masovému Ag testovaniu, počet pozitívne testovaných mali včera 84 000 - my 123 000 /v porovnaní/ takže sme sa zlepšili z armagedonu na horšie ako katastrofu, aktuálny 7 dňový denný priemer úmrti sa nám zhoršil zo 77 na 83, napr. nemecký denný rekord z 29. decembra je 81, my máme aktuálne vyšší 7 dňový denný priemer a o týždeň ideme výrazne uvoľňovať opatrenia, a vieš prečo nám klesol včera počet hospitalizovaných až o 148 ? - lebo 126 umrelo
ale nech je aj trocha optimizmu - včera tretí týždeň po Astre zenece už žiadne občasné pichnutia v kolenách pri šlapaní do kopcov a 113 kilometrov s 1600 nastúpanými metrami priemerkou 27 km/h

https://www.cas.sk/clanok/1107854/bolestivy-rekord-v-pocte-umrti-koronavirus-si-v-brazilii-vyziadal-tisicky-zivotov-no/

https://www.cas.sk/clanok/1107980/polsko-bicuje-tretia-vlna-pandemie-z-toho-co-sa-deje-u-susedov-ide-strach-no/
01.04.2021 - 17:00:49
01
Relyful napísal:
Pocuj akoze rozumiem ze nemas scarinka rad a tak dalej ale necitits sa trosku ako ***** za to ako sa k nemu spravas? Lebo osobne ta mam za sto krat vacsieho idiota ako ty scarinka len koli tomu ako sa prezentujes


Vidím že si obľúbený ako genitalne bradavice ... a tvoj názor je pre mnohých obdobne prínosný . Čo tak sa vrátiť teoretizovať do témy “ ti čo kazia ...” ? :finger: / po dlhej dlhej dobe som vytiahol daný , pre teba vhodný emotikon z ponuky / .

Prílohy:

Komentár súboru: Moja “ partička “ ...
A166EE64-379B-4B70-9ADA-82F5B4970D9F.png
A166EE64-379B-4B70-9ADA-82F5B4970D9F.png 356.53 KiB thumb_up-3thumb_down

01.04.2021 - 19:03:17
00
ved ty nič nečítaš len píšeš :D
01.04.2021 - 19:09:53
04
https://svet.sme.sk/c/22630385/vakcina-od-pfizeru-chrani-pred-juhoafrickym-variantom-koronavirusu.html?ref=terazbox_sme

Dobré správy Pfizer chráni pred JAR variantom a minimálne 6 mesiacov - to znamená, že vzorka, ktorá mala pol roka po druhej dávke bola stále chránená. Dúfajme, že to vydrží aspoň rok...
01.04.2021 - 19:14:42
00
Ramon1 napísal:
Vidím že si obľúbený ako genitalne bradavice ... a tvoj názor je pre mnohých obdobne prínosný . Čo tak sa vrátiť teoretizovať do témy “ ti čo kazia ...” ? :finger: / po dlhej dlhej dobe som vytiahol daný , pre teba vhodný emotikon z ponuky / .

Ty si velmi smutny clovek 😂
01.04.2021 - 19:19:32
01
Ivan, ved ja nic, len mi chybala denna statistika a bez toho je to to volajake mlkve, dakujem :)
01.04.2021 - 19:27:27
01
Relyful napísal:
Ty si velmi smutny clovek 😂


a s menšími vedomostami ked tolko ignoruje napr. potom nevie ako vplýva vakcína Astra Zeneca na cyklistickú fyzickú záťaž
01.04.2021 - 19:29:59
00
Relyful nechaj tak, ja si z neho nic nerobim. V castej ak sa odvazi mu to vytmavim 😁
Btw tie demonstracie ma pobavili kedze som fakt isiel z lesa okolo a bol tam hluk tak som sa siel pozriet 😄
01.04.2021 - 19:38:58
00
lapaloma ale to je naozaj len tzv. názor, teda ventilácia dezolátskych moudr z Qanonu. Čo tak si zapamätať, že nijaká liečba, tobôž "ambulantná", v skutočnosti neexistuje (všetko, čo sa používa, je "vyjednávanie s príznakmi") a že očkovanie samozrejme nie je liečba, ale prevencia? To naozaj toto treba ešte po roku stále opakovať?
A ako rule of thumb si stačí zapamätať, že na vírusové ochorenia lieky neexistujú, až na riedke výnimky (napr. HIV) a aj to s diskutabilným účinkom resp. diskutabilnou výhodou pri nasadení (a má to veľmi pádne biologické dôvody).
Druhé pravidlo by mohlo znieť, že akákoľvek informácia o vedeckých témach - vrátane informácií o možnosti liečby niečoho niečím - z bežných médií (a tým skôr z dezolátskych) je nepravdivá, keďže bežní pisálci považujú napr. slovné spojenie "diferenciálny počet" za urážku a na žurnalistiku išli (ak vôbec na ňu išli) preto a práve preto, aby okolo nich už nikdy hard sciences ani náhodou neprešli.
Typicky, a aj v kontexte koronavírusu, stačí, aby sa niekde napísalo, že látka X mala in vitro nejaký účinok proti Y. Pričom in vitro účinok je tak široký pojem, že zahŕňa napr. pri tom, čo robím ja, iba reverzibilnú interkaláciu liečiva do DNA a potom odtiaľ odíde, aniž by ju napr. štiepilo. Alebo v lepšom prípade ju štiepi. Alebo, stále in vitro, má to nejakú aktivitu voči reálnym bunkám myšacej leukémie. Lenže to neznamená, že ju bude mať aj v živej myši (už nie in vitro, ale in vivo). A ak aj, stále to neznamená ani že to bude fungovať u patkaňa. Alebo u makaka. Až po makakovi to môže do človeka. Pričom tzv. médiá už o tom prvom sú schopné písať takým spôsobom, že stádo ľudoopov pôjde niečo demolovať v presvedčení, že obyvatelia toho niečoho im nechcú dopriať "účinnú" a prípadne "ambulantnú" liečbu. Počas tejto prddémie sa toto stalo opakovane. Remdesivir (limitovaná účinnosť, len u prípadov na ventilácii, len v použití spolu so steroidmi), hydroxychlorochin (negatívna "účinnosť" plus obvyklé adverse effects antimalarík), ivermektín (už sa začínajú zjavovať zlyhania pečene po masívnych prešľahoch "neškodným a 30 rokov používaným" liekom), etc.
Keby to všetko aspoň bolo také toxické pri nekvalifikovanom užívaní, že by dezolátov signifikantne ubudlo...
01.04.2021 - 20:01:56
04
Tulenik ja s tebou suhlasim. Ale faktom ostava, ze v krajnach, aspon podla toho co sa pise na internetoch a aj co pise ivan, v krajnach kde sa snazia potlacat covidove priznaky v tom tzv ambulantnom prvom styku, tam maju tie cisla lepsie. A preto mi je taketo povzdychnutie, ze ak to inde kde to bolo horsie jak tu proste kociruju a u nas to len testujeme :D, velmi sympaticke. Zabudni na chvilku ze si sheldon a skus sa na to pozriet w takehoto hladiska. Nie je to vedecky elaborat a ani ja som ho ako taky sem nedal, je to len povzdych nad zlym managementom a este horsim top managementom. OK?
01.04.2021 - 20:16:10
03
Nuž, keď u nás to šéfstvo dávalo skôr na pomoc modlením...
01.04.2021 - 20:27:35
02
Lenze to, co pravidelne pise Ivan ohladne cisiel je kvoli tomu, ze mu pravdepodobne tie Ag testy strkaju hlboko cez nosnu dierku az do sivej hmoty - inak si neviem vysvetlit to jeho brojenie voci Ag testom a "kvalitu" jeho analyz. Porovnat Indiu, Braziliu a ich cisla so Slovenskom nie je ze porovnavanie hrusiek s jablkami, ale hrusiek s bicyklami. Obrovske diverzifikovane krajiny, z ktorych je kazda nieco ako separatny vesmir, kde desiatky milionov ludi o korone ani nepoculi, natoz aby videli seriozneho zdravotnika, porovnavat s guberniou velkou ako stredne velky slum v Sao Paolo, Rio, Nai Dili, ci v Kalkate. Nehovoriac o jeho nezmyselnych uvach o tom, ako testovanie priamo umerne vplyva na umrtnost.
01.04.2021 - 20:31:26
01
si vynechal Nemecko, Dánsko, ... kde zalamujú rukami a klepú sa po čele nad našimi stá milionmi eur na nepresné masové Ag testovanie - vyhodených von oknom na úkor PCR testovania - nevidíš ten rozdiel vo výsledkoch krajín ? zosnulý slovenský lekár s príznakmi - teplotami, ... ide na Ag test a vyjde mu negatívny - to čo za testy :fubar:
01.04.2021 - 21:04:02
00
scarinko napísal:
Relyful nechaj tak, ja si z neho nic nerobim. V castej ak sa odvazi mu to vytmavim 😁
Btw tie demonstracie ma pobavili kedze som fakt isiel z lesa okolo a bol tam hluk tak som sa siel pozriet 😄

Čo sa vyhováras? Dobre by si mal doma zle, keby zistili kde si bol 😀
01.04.2021 - 21:46:04
00
Ty si inak pekne mimo a este to aj ukazujes ostatnym. To nedopadne dobre 😉
01.04.2021 - 22:02:14
00
keyboard_arrow_up