Telefón mám aj ja vo vačku na batohu. Našťastie v prednom. Ale ak chcem ísť nejakú trasu čo nepoznám napr Kamzík 1000+ tak je dosť nepohodlné stále vyťahovať mobil a pozerať.
09.02.2021 - 17:50:00
00
Mne sa stalo 2-3 krát, že na dlhšom výjazde (po návrate) ma to prestalo sledovať napr. po 30km a potom to "strihlo vzdušnou čiarou" niekam na 50-ty kilometer a pokračovalo korektne až do konca. Nesedela samozrejme ani vzdialenosť. Chatoval som s "garmiňákmi" a skončilo to iba ospravedlnením, že zrejme došlo k výpadku spojenia so satelitom. Ale bolo to na 7000km iba 2-3 krát, tak som to ďalej neriešil.
11.02.2021 - 15:32:51
00
Vypadok spojenia so satelitom :) Staci si pozriet Locus, GPS Status,... proste hocico, co zobrazuje stav a napr v tejto chvili ma moj telefon fix na 11 z 41 satelitov (gps, glonass, beidou, galileo) co poletuju to v okoli 20 tisic km od zeme. Cize nejake vypadky su bezne, jediny problem moze nastat pri vypocte. Ak sa nieco poserie, tak Garmin je v tom nevinne - cely vypocet polohy riesi procesor v GNSS prijimaci (Edge x30 ho ma od Sony, dokonca vie robit aj vyhladzovacky v spojeni s akcelerometrom - Dead Reckoning, ale to asi Garmin nepouziva a riesi si to po svojom). "Odstrelenie" nejakeho bodu niekde do paze som videl len v telefonoch, kde sa popri GNSS pouziva aj AGPS, kde sa poloha ziskava aj inak - napr priblizne podla Cell ID ci podla triangulacie, ak ma telefon spojenie s viac BTSkami.
11.02.2021 - 16:15:35
00
Ako mate nastavene podsvietenie? Pocas jazdy mam vypnute, ale displej je o dost tmavsi oproti doterajsim garminom. V tieni a okuliaroch vyslovene necitatelny.
13.02.2021 - 17:46:03
00
Okolo 5% to staci aby bolo vidno aj ked je pod mrakom/tien. Takmer ziadny vplyv na bateriu.
13.02.2021 - 19:34:21
00
Pár dní som si všimol, že jazda sa spustila sama od seba, hoci som ešte ani nesedel na bicykli. Stopol som ju, zahodil a o pár sekúnd sa spustila znova a stále dookola. Zrušil som všetky spojenia a Edge znova spároval s iPhonom. Tým sa tá chyba asi odstránila. Všimol som si ale, že v "STAV>Telefón>iPhone" je nastavené "Nepamätať si tel." Ak zapnem v iPhone GarminConnect, STAV: Odpojené sa zmení na STAV:pripojené, ale to nastavenie "Nepamätať si tel." je tam naďalej. Dá sa to niekde zmeniť? Nikde v manuáli som to nenašiel.
26.03.2021 - 20:23:29
00
1- freemap treba nahrat do akeho priecinka v garmine? alebo priamo? ked chcem aktualizovat mapu tak jedine stiahnut novy subor a cez kabel nahrat do garmina? ak som niekde v pohranici tak v nastaveniach mapy treba vybrat SR aj CR a budu sa zobrazovat obe?
2- ak chcem dosiahnut rozumny zaznam vzhladom na conajdlhsiu vydrz baterie co mam nastacit? mam gps+galileo, inteligentny zaznam
3- ako rozumne nastavit autopauzu kedze ju chcem pouzivat - pocas dlhych jazd vyuzivam celkovy cas a cas jazdy - chcem vediet kolko prestavkujem pocas vyjazdu
4- podsvietenie ako nastavit vzhladom na pouzitelnost / vydrz baterie? zatial je mozne ze budem vyuzivat zhasnuty displej - garmina mam len ako navigaciu a logger, nepotrebujem okrem obcasneho pozretia mapy ziadne udaje.
5- pripadne rovno zapnut setriaci rezim? vtedy je zaznam aky?
03.04.2021 - 10:20:30
00
1. netreba do ziadneho priecinka, priamo. Ano mapu treba stiahnut. Teraz sa oplatilo stiahnut novu Freemapu, lebo pridali tienovanie a vyzera to lepsie. Budu sa zobrazovat obidve. Musis ich mat zapnute.

2. Ja mam 830 co je identicky okrem dotykoveho displeja s 530. No vydrz ma 20hodin. Moj spotrebuva iba okolo 5%/1 hodina a mam 1s zaznam podsvietenie stale asi na 7% a komplet senzory vratane powermetra. GPS+Galileo. Najmenej spotrebuva iba GPS.

3. do autopauzy nemusis starat, ja ju mam na auto a funguje spolahlivo (presnejsie so senzorom rychlosti/vzdialenosti). Este sa mi nestalo, ze by sa stopky znovu nespustili. Mozes si nastavit pri akej rychlosti sa aktivuje.

4. vid bod dva. Pokial je pekne slnecne pocasie tak mozes mat na nule. Automaticke podsvietenie zvysuje dost spotrebu baterie a podla mna je zbytocne, ani nefunguje pri striedani tiena a slnka bohvieako rychlo. Displej je perfektne citatelny.

5. setriaci rezim vypina displej a tiez obmedzuje frekvenciu zaznamu - co moze ovplyvnit presnost. Pokial sa nechystas na nejake viacdnovky, tak tych deklarovanych 19-20 hodin zaznamu da bez velkeho obmedzovania bez setrenia. Ak budes vypinat displej, tak vydrzi este dlhsie aj bez setriaceho rezimu.

Inak tieto online navody Garminu su super, niekedy sa v nich vrtam, najdes tam vsetko a da sa v nich aj vyhladavat:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge530/SK-SK/GUID-83CA3524-0C2B-435C-BC4D-5FAC6E378659.html
03.04.2021 - 11:16:13
22
Gps + Galileo? Čo som ja osobne skúšal, tak to nebolo bohvie čo. Dlhú dobu používam GPS + Glonass
03.04.2021 - 12:47:41
00
Neviem, či je to nejaká chyba v posldenej aktualizácii, ale už pár dní si všímam, že po ukončení jazdy, zastavení časovača, uložení jazdy a čítania Zhrnutia sa časovač znovu spustí a nahráva novú jazdu. Časovač sa spustí napr. aj krátko po zapnutí Garminu, alebo aj keď si iba meriam Skóre stresu. Musím to STOP/VYPNUTIE niekoľkokrát zopakovať, aby som ho stihol vypnúť prv, než sa zase spustí nová jazda. Stretli ste sa už s tým? V návode som žiadne vysvetlenie nenašiel.
07.04.2021 - 09:09:30
00
pozri toto

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge530/SK-SK/GUID-F2A490BD-1D4B-4BB8-97C5-90B55733092F.html
07.04.2021 - 11:19:15
00
To je mi jasné, ale realita je taká, že aj pri nastavení "Automaticky: 10km/hod" (kedy by sa to malo spustiť automaticky pri dosiahnutí rýchlosti 10km/hod) sa to spustí, aj keď sa vôbec nehýbem, sedím na gauči a pozerám napr. "Moje štatistiky".
07.04.2021 - 12:10:56
00
Musis brat to ze sedis doma , takze gps signal je skresleny a vtedy sa zda , ze sa hybes . Pusti si jazdu a pozeraj na mape . Preto ti to robi a aj bude .
07.04.2021 - 12:25:04
00
Nojo, len ma irituje, že to potom aj tie jazdy s 0km uploaduje.
07.04.2021 - 12:27:05
00
to je vseobecne problem blbeho gps v budovach, s tym nic nenarobis, jedine vypnut automatiku
07.04.2021 - 12:27:24
01
keyboard_arrow_up