Ocelove vs. Hlinikove nohy, vahovy rozdiel minimalny, je to zakladna vidlica, krutit sa ti to bude aj tak a rozdiel nepocitis.
15.03.2021 - 09:34:22
00
Váhový rozdiel je tam dosť veľký. GOLD je ľahšia o približne 300g - čo je dosť. Len aj cena je dosť vyššia a stále je to vidlica nad 2 kilá, čo už je skôr hmotnosť namakaného Lyriku.
15.03.2021 - 11:51:04
00
No ja tam mám rs judy silver. Za 150e by som vedel teoreticky zohnať goldku. A inak, ktorá vidlica je tak ok aj cenovo aj váhou? Lebo 2370g, ako teraz pozerám, to sa už blíži na moju starú pružinovú čo som mal na bicykli s 26" kolesami :-).
15.03.2021 - 12:34:50
00
to radšej manitou makhor, za 200 mas dobru funkčnu vzduchovu vidličku, 27,5ka važi do 1650g, 29na kusok viac
15.03.2021 - 14:11:07
00
Tak to je paráda. Idem ju mrknúť. Ďakujem.
15.03.2021 - 15:12:04
00
Caute. Vie mi niekto poradit, ako dosiahnut na FOX 32 100 mm, pohyb vydlice aspon na 85-90% zdvihu? Co som spravil a skusal doteraz, 1. vybral spacer, hral sa z nastavenim rychlosti odskoku a progresivitou, sfukol tlak aj pod tabulkove hodnoty. Vidla aj po narocnejsom zachadzani v lese - korene, kamene a pod, nie skoky, je to XC hardtail, dosahuje progresivitu zdvihu max. 50-70%?
02.04.2021 - 13:07:10
00
Keď vyfúkneš všetok vzduch, tak ide do celého zdvihu?
Koľko % máš sag? Tabuľka je hrubý nástrel tlaku, reálne si ho musíš doladiť na seba
03.04.2021 - 10:59:32
02
matko001 napísal:
Keď vyfúkneš všetok vzduch, tak ide do celého zdvihu?
Koľko % máš sag? Tabuľka je hrubý nástrel tlaku, reálne si ho musíš doladiť na seba


matko001
Ved toto, som si nie uplne isty. Sag mam teraz 3,5 cm co je 35%,

- ak odmeram klznu plochu meter ukazuje 110. Je mozne ze to je FOX 32 so zdvihom 110?
- V popise biku je uvedena, citujem FORK: Fox 32 Float Performance, Fit Grip, 2pos, StepCast, Push-to-Unlock Remote, Boost, TRAVEL FORK: 100mm.

Tym ze s tymto bajkom nejazdim tazky teren, mozem ju myslis spustit aj na vacsi SAG? Ale co potom zanaranie resp. SAG, ponori sa o x cm, iba pri vysadnuti na bajk? Spekulujem okolo toho uz dlho, neviem si rady, aj som preluskal hinternety a vela som k tejto teme nenasiel.

Diky moc.
03.04.2021 - 11:22:21
00
Skôr by som povedal, že pes bude zakopaný v tom, že bicykel nejazdí ťažký terén...35% SAG už je dosť mäkká vidla, ale aj tak v ľahkom teréne nemusí chodiť do celého zdvihu. Skôr by som povedal, že až pri skokoch by si ju dal do plného zdvihu. Jazda po nejakých koreňoch a pár skalách vidlu do plného zdvihu nedostane. To musíš až na poriadny gap s tým vbehnúť a potom to už ide. Otázkou či máš niekde v blízkosti taký trail vôbec skúšobný.
03.04.2021 - 11:43:46
02
branomelis napísal:
Skôr by som povedal, že pes bude zakopaný v tom, že bicykel nejazdí ťažký terén...35% SAG už je dosť mäkká vidla, ale aj tak v ľahkom teréne nemusí chodiť do celého zdvihu. Skôr by som povedal, že až pri skokoch by si ju dal do plného zdvihu. Jazda po nejakých koreňoch a pár skalách vidlu do plného zdvihu nedostane. To musíš až na poriadny gap s tým vbehnúť a potom to už ide. Otázkou či máš niekde v blízkosti taký trail vôbec skúšobný.


branomelis
Díky Braňo.
Terénov je tu habadej a rôznych, preto hladám zlatý stred nastavenia. Na XC jazdím skôr udupané chodníky, sem tam šuter, koreň - nejaký hardpack a podobne. Včera som bol pojazdiť tunajšie karpatské traily Ohek, Salámu, Strmok na fulle kde mám 36, a pri malých skokoch krásne "mydlovo" funguje 80-90% zdvihu, na veľké si netrúfam. Na fulle mám odladenú vydlicu skôr na komfort, tiež jemne podhustenú, ako na veľké tlaky. Jasné je to 160 a má viacero nastavení vrátaje HSC a LSC, kde krásne poberá všetko a ľahko. 80% ale jazdím XC práve na 32 berie ma výkonová jazda. Hore kopcom super, ale dole je to miestami už únavnejšie. Chápem, že asi sa dostávam na hranu možností, čo sa dá na 32 poladiť?
03.04.2021 - 11:53:59
00
Na tej 36ke sám vidíš, že máš 90% zdvihu pri 160mm. čo je teda už poriadny zdvih. Na XC je ale takýto zdvih nepotrebný a v podstate sa pri obyčajnej jazde pohybuješ max na 70% zdvihu. Väčšie zanáranie je vlastne pri XC trochu proti efektívnej jazde. Takže ak chceš vyladiť toto celé na komfort, tak jednoducho nižší tlak ako predpisuje výrobca, a môžeš nastaviť čo najrýchlejší odskok. Len zas ak by si na tom šiel na pretek a dajú tam nejaké náročné prvky, tak by ťa mohlo zas hodne zanárať. Potom by si to mohol ošetriť na konci zdvihu pridaním tokenu(tokenov) ...ja si skôr myslím že ak si zvyknutý na vysokozdvihovú 36ku od FOXU, tak potom keď sadneš na 32ku, tak sa musíš cítiť ako na necitlivom kameni.

Napríklad ja jazdím na jednom biku PIKE a na druhom SID. Prejdem s nimi to isté, vidlice sú podobne naladené. Jedna má zdvih 130 druhá 120mm. Ale...je v nich rovnaký tlak zhruba. Pike podľa odporúčaní pre mňa okolo 85PSI, v SIDE mám 80 PSI a mal by som mať 110..až vtedy je ten SID pre mňa použiteľný. Ináč si tam môžem dať rovno pevnú vidlu :)
03.04.2021 - 12:35:09
00
[quote="@1718000"]Potom by si to mohol ošetriť na konci zdvihu pridaním tokenu(tokenov)

branomelis dakujem moc za rady. Vo vidlici bol jeden token, ten som vybral, minuly rok. Hm... tokeny. Myslel som si teda asi som to zle nacital, ze znizuju rozsah tlmenia, a ono je to naopak?
03.04.2021 - 20:38:35
00
Tokeny zvyšujú progresivitu. Takže môžeš fúkať nižšie tlaky, vďaka tomu využívať viac zdvihu, ale ku koncu nebudeš dávať dorazy.
03.04.2021 - 20:43:08
01
volodaj napísal:
Tokeny zvyšujú progresivitu. Takže môžeš fúkať nižšie tlaky, vďaka tomu využívať viac zdvihu, ale ku koncu nebudeš dávať dorazy.


volodaj díky, takze som isiel presne naopak. Toto sa vlastne snazim docielit 🙈 Skusim ho vratit a laborovat este s dalsim a tlakmi. Mozu tam tusim ist max. 2.
03.04.2021 - 21:05:32
02
Caute, vcera mi prisiel novy Canyon Lux CF7 (FOX 34 Stepcast Performance Elite Remote a FOX Float DPS Performance Elite Remote). Bike super, len som zistil, ze zamykanie tlmenia funguje presne naopak ako som mal pred tym na RS Recon. Teda ked je ovladanie na riadidlach "vypnute" je bicykel tvrdy a ked pre ovladanie "zapnute" tak pruzi. Da sa to nejako prerobit, aby to fungovalo ako na RS, teda pri kludovej polohe prepinaca bicykel pruzil, kedze tento stav budem pouzivat vacsinou? Alebo je to jednoducho vlastnost Foxu a budem si musiet zvyknut?
04.04.2021 - 18:55:15
00
keyboard_arrow_up