To oucovstvo britov zrejme vyplýva z toho, že viac dôverujú svojim politikom lebo tí viac dôverujú svojim odborníkom.
04.04.2021 - 02:08:38
12
No má to dve stránky mince. Skočili na lep populistom v Brexitovej kampani, na čo v konečnom dôsledku asi doplatia. Proste Británia už dávno nie je krajina, čo kolonizovala pol sveta.
Na druhú stranu, veľa vecí tu funguje spôsobom, že sú založené na dôvere a čestnosti. V krajinách postihnutími socializmom niečo nepredstaviteľné. Zdvihneš telefón a vybavíš veci, pre ktoré na Slovensku musíš vystáť dlhé rady a doložiť haldu dokumentov a podpisov. Neexistujú dopravné inšpektoráty. Nemusíš mať v aute pri sebe vodičák ani techničák. STK sa tu robí v každej garáži. Podpis ti overí nejaká dôveryhodná osoba ako učiteľ (LOL na Slovensku) riaditeľ, konateľ, účtovník etc. Plus XY ďalších vecí. Pritom tu žije milión Poliakov a nepodarilo sa im zatiaľ ten ich systém nabúrať. Takže áno, je to aj o dôvere. A aj o tradíciách. Percento menej mentálne vybavených obyvateľov je v každej krajine rovnaký. Len nie všade rovnako veria "Facebooku".
04.04.2021 - 02:45:07
00
Dávam stručné info k očkovaciemu centru NFŠ Bratislava-parkovanie v podzemnej garáži bez problému,vstup bez lístka-rampy boli hore,potom schodmi hore,papiere z dotazníkom som si vytlačil zbytočne,nič netreba,len mi ukázali papier z pár otázkami,po odpovedi na otázky len podpis,5 minút po zaparkovaní už som bol vybavený,potom kázali 15 min. posedieť na stoličke v hale-odjazd z parkoviska 30 minút po zaparkovaní.
Takže zorganizované to je dobre,hádam sa to ešte viac rozbehne.
Reakcia na vakcínu Astra Zeneca zatial žiadna,je to 16 hodín po-ak teda nepočítam miernu bolesť v mieste vpichu,kamoš mal celkom fajn horúčku jeden deň.
04.04.2021 - 08:52:31
03
Človeka čo sa chce dať očkovať by som nenazival ovca.
04.04.2021 - 09:14:04
00
Ockovanie v Britanii funguje a ma dobre vysledky. Tie cisla pozitivnych aj mrtvych idu pekne dolu. V prepocte na nase cisla sa bavime niekde o 350 pozitivnych a 3 mrtvych denne - co je uzasne. Izrael ide podobne dolu ale zatial nie az tolko. To su pozitivne spravy.

Zial, ani to ockovanie nie je vsemocne. Ani ked su ludia ouce (to je vtip) a daju sa ockovat. V Chile dostalo aspon jednu davku 36% obyvatelstva a leti im to prudko hore. A nezabudajme, ze tam im zacina zima. V Chile teraz zaviedli lockdown aby to nejako zastavili. Uvidime za dva tyzdne, co sa udeje.
Podla info z clanku nizsie vyzera, ze ludia uz po prvej davke naskocili na radostnu vlnu, ze sa im nic nemoze stat a ze su neinfekcni a hajde sa navstevovat. Vyzera, ze spravanie a psychologia obyvatelstva bude klucova aj pri zaockovanosti okolo 30% - a na tu sa dostaneme asi az v priebehu leta.
https://www.nytimes.com/2021/03/30/world/americas/chile-vaccination-cases-surge.html

PS: som ouca a dam sa ockovat, ked budem na rade. Beee.
04.04.2021 - 11:06:55
01
juju_pepe napísal:
Človeka čo sa chce dať očkovať by som nenazival ovca.

Nenazýval 🤭
04.04.2021 - 11:57:34
00
Kedy uz konecne pochopite ze je nezmysel prepocitavat cisla inej krajiny na nase a rovnako aj naopak... 🙈🙈🙈 to su uplne nezmyselne vysledky co vam z toho lezie....
04.04.2021 - 13:05:08
04
Nerozumiem. Preco ?
04.04.2021 - 13:57:02
00
Srať na očkovanie, ale čím chcú "zlepiť" tú psychickú integritu ľudí, ktorá sa pomaly ale isto rozpadáva? Čo tak sledujem svoje okolie, pomaly každý má nábeh na nejakú diagnózu. Ak to pôjde takto ďalej a žiadne uvoľnenia sa neurobia, koncom leta bude už neskoro. Bez srandy, páni.
04.04.2021 - 15:47:35
00
A budúci rok zvýšenie daní aby to mal kto zaplatiť celé 👍
04.04.2021 - 16:00:38
00
Hosť napísal:
Čo tak sledujem svoje okolie, pomaly každý má nábeh na nejakú diagnózu.

"Birds of a feather flock together?"
04.04.2021 - 16:22:23
00
Ta diagnoza nieje sposobena virusom ale moralnym uladkom spolocnosti. Vela ludi ma aj peniaze a je.nespokojne so svojim zivotom resp nevie najst cestu. Mozno si to tak neuvedomujeme ale mat konicek co nas naplna je mozno dvolezitejsie dnes ako to co mame na vyplatnej paske.
04.04.2021 - 16:40:51
010
Hosť napísal:
Srať na očkovanie, ale čím chcú "zlepiť" tú psychickú integritu ľudí, ktorá sa pomaly ale isto rozpadáva? Čo tak sledujem svoje okolie, pomaly každý má nábeh na nejakú diagnózu. Ak to pôjde takto ďalej a žiadne uvoľnenia sa neurobia, koncom leta bude už neskoro. Bez srandy, páni.


... takze srať na očkovanie vravíš , hej . No a čím si taký Porter predstavuje , čím treba zlepšiť psychicky stav ľudí ? Že otvoríme reštiky, bary , sauny, fitnescentra, wellness , všetci sa najbeme na zjazdovky a stretneme sa pri spoločnej motlitbe a sviatostiach v kostoloch ? Alebo všetci hromadne začneme navštevovať svojich starých a chorých rodičov , známych a priateľov ? Nic sa nemôže zlepšiť , pokial sa nezlepší pandemicka situácia !!! Teraz máš depku zo sociálnej izolácie ... No keď nam pomru rodičia , stari rodičia a známi , budeš v depke tiež ... a doživotnej , že si ich vedome zabil , pretože si bol mentalne slabý vydržať v izolácii, debilny , že si odmietal vakcinaciu a sebecky , že si nič neurobil pre boj s pandemiou . Tak sa uvedom ,čo tu produkujes .
04.04.2021 - 18:21:26
117
double napísal:
Ta diagnoza nieje sposobena virusom ale moralnym uladkom spolocnosti. Vela ludi ma aj peniaze a je.nespokojne so svojim zivotom resp nevie najst cestu. Mozno si to tak neuvedomujeme ale mat konicek co nas naplna je mozno dvolezitejsie dnes ako to co mame na vyplatnej paske.

Ta diagnoza je sposobena tym, ze ludia nemozu robit to, na co boli predtym zvyknuti. Niekto sa tomu prisposobi lepsie, niekto horsie. Mozno si to tak neuvedomujes, ale nie kazdy ma konicek, ktory sa da robit individualne ako cyklistika, ktora v covid casoch z uvedeneho dovodu zaziva boom.
04.04.2021 - 23:17:10
01
https://www.facebook.com/tomas.szalay

takže bordel NCZI pokračuje ďalej a dávame to na cibulkovú....gratulácia svätuškár a psychopat.tento štát treba naozaj rozpustiť.
05.04.2021 - 01:31:11
03
keyboard_arrow_up