triki napísal:
píšem o tom,že pfizer tam tieto problémy nemá.Asi ťažko môžu očkovať prevažne AZ keď ním je zaočkovaných 18mil.Zvyšok dostal pfizer.
Nemci dokonca navrhujú ,aby tí ktorí dostali prvú dávku astry,druhú už dostali pre istotu radšej pfizer.

No zaočkovaných je 31 mi. a ak by Astru dostalo 18 mil., tak je to 58%. Neviem kde si zobral to číslo, ale Astru dostalo istotne viac ako 18 mil ľudí. Možno si to mýliš s 18 mil. zaočkovaných k 21 marcu, kedy bola datovaná štúdia o vedľajších účinkoch.
UK objednali 100 mil. Astry a iba 40 mil. Pfizeru. To je pre 20 mil. ľudí a istotne od Pfizeru nedostali nejaké väčšie percento ako EU krajiny. Nemajú s nimi také dobré vzťahy ako s Astrou :-)
Btw, v Anglicku je zaočkovaných 93% ľudí v kategórii 50+. Takže veľmi vysoká zaočkovanosť. Sme proste ouce.
Čísla v UK zrážajú černosi (menej ako 70% zaočkovaných), Severné Írsko čo sú Cigáni (iba 59% zaočkovaných v kategórii 50+) a Londýn kde žije veľa černochov (85% zaočkovaných).
Menej zaočkovaných je v zaostalejších oblastiach, kde logicky žije viac jednoduchších ľudí, čo nie sú ouce.
https://www.bbc.co.uk/news/health-55274833
03.04.2021 - 23:07:03
00
V UK to očkovanie ide rýchlejšie.
04.04.2021 - 01:30:07
00
Ide to rýchlejšie a ľudia sú evidentne rezistentní konšpiráciám a bludom. Rsp. sú ouce čo rešpektujú pravidlá. Do skončenia prvej fázy ostávajú dva týždne, chýba zaočkovať milión ľudí a priemerne sa denne očkuje 300 tis. ľudí. Ostáva zaočkovať černochov, Írskych Cigánov a "tých čo nie sú ouce". To je ako sa zdá menej ako 10% populácie v danej kategórii. Čo rozhodne nie je zlé. By som povedal, že viac ako výborné. Ostáva iba dúfať, že to očkovanie má zmysel. Zatiaľ sa podľa čísiel zdá, že má.
UK ťaží z toho, že nie je v EU. Jedna z mála výhod. A najlepšie na tom je, že kŕmiči dezolátov na HS to nemôžu ani prezentovať ako výhodu a opustenia EU. Vyzeralo by blbo, že vďaka opusteniu EU si 93% obyvateľov nechalo pichnúť čip od Gatesa a Sorosa proti neexistujúcemu vírusu.
04.04.2021 - 01:42:37
00
To oucovstvo britov zrejme vyplýva z toho, že viac dôverujú svojim politikom lebo tí viac dôverujú svojim odborníkom.
04.04.2021 - 02:08:38
12
No má to dve stránky mince. Skočili na lep populistom v Brexitovej kampani, na čo v konečnom dôsledku asi doplatia. Proste Británia už dávno nie je krajina, čo kolonizovala pol sveta.
Na druhú stranu, veľa vecí tu funguje spôsobom, že sú založené na dôvere a čestnosti. V krajinách postihnutími socializmom niečo nepredstaviteľné. Zdvihneš telefón a vybavíš veci, pre ktoré na Slovensku musíš vystáť dlhé rady a doložiť haldu dokumentov a podpisov. Neexistujú dopravné inšpektoráty. Nemusíš mať v aute pri sebe vodičák ani techničák. STK sa tu robí v každej garáži. Podpis ti overí nejaká dôveryhodná osoba ako učiteľ (LOL na Slovensku) riaditeľ, konateľ, účtovník etc. Plus XY ďalších vecí. Pritom tu žije milión Poliakov a nepodarilo sa im zatiaľ ten ich systém nabúrať. Takže áno, je to aj o dôvere. A aj o tradíciách. Percento menej mentálne vybavených obyvateľov je v každej krajine rovnaký. Len nie všade rovnako veria "Facebooku".
04.04.2021 - 02:45:07
00
Dávam stručné info k očkovaciemu centru NFŠ Bratislava-parkovanie v podzemnej garáži bez problému,vstup bez lístka-rampy boli hore,potom schodmi hore,papiere z dotazníkom som si vytlačil zbytočne,nič netreba,len mi ukázali papier z pár otázkami,po odpovedi na otázky len podpis,5 minút po zaparkovaní už som bol vybavený,potom kázali 15 min. posedieť na stoličke v hale-odjazd z parkoviska 30 minút po zaparkovaní.
Takže zorganizované to je dobre,hádam sa to ešte viac rozbehne.
Reakcia na vakcínu Astra Zeneca zatial žiadna,je to 16 hodín po-ak teda nepočítam miernu bolesť v mieste vpichu,kamoš mal celkom fajn horúčku jeden deň.

čo nevyšlapem,to vytlačím,čo nevytlačím,to vynesiem

04.04.2021 - 08:52:31
03
Človeka čo sa chce dať očkovať by som nenazival ovca.

športom k radosti

Discord Bikepacking Slovensko
https://discord.gg/FCzZGGt

04.04.2021 - 09:14:04
00
Ockovanie v Britanii funguje a ma dobre vysledky. Tie cisla pozitivnych aj mrtvych idu pekne dolu. V prepocte na nase cisla sa bavime niekde o 350 pozitivnych a 3 mrtvych denne - co je uzasne. Izrael ide podobne dolu ale zatial nie az tolko. To su pozitivne spravy.

Zial, ani to ockovanie nie je vsemocne. Ani ked su ludia ouce (to je vtip) a daju sa ockovat. V Chile dostalo aspon jednu davku 36% obyvatelstva a leti im to prudko hore. A nezabudajme, ze tam im zacina zima. V Chile teraz zaviedli lockdown aby to nejako zastavili. Uvidime za dva tyzdne, co sa udeje.
Podla info z clanku nizsie vyzera, ze ludia uz po prvej davke naskocili na radostnu vlnu, ze sa im nic nemoze stat a ze su neinfekcni a hajde sa navstevovat. Vyzera, ze spravanie a psychologia obyvatelstva bude klucova aj pri zaockovanosti okolo 30% - a na tu sa dostaneme asi az v priebehu leta.
https://www.nytimes.com/2021/03/30/world/americas/chile-vaccination-cases-surge.html

PS: som ouca a dam sa ockovat, ked budem na rade. Beee.
04.04.2021 - 11:06:55
01
Per napísal:
Človeka čo sa chce dať očkovať by som nenazival ovca.

Nenazýval 🤭

športom k radosti

Discord Bikepacking Slovensko
https://discord.gg/FCzZGGt

04.04.2021 - 11:57:34
00
Kedy uz konecne pochopite ze je nezmysel prepocitavat cisla inej krajiny na nase a rovnako aj naopak... 🙈🙈🙈 to su uplne nezmyselne vysledky co vam z toho lezie....

“Je jednoduchšie rozumieť hlúposti v rovnakom jazyku ako pravde v odbornom.“
AdMich 18.3.2020

04.04.2021 - 13:05:08
04
Nerozumiem. Preco ?
04.04.2021 - 13:57:02
00
Srať na očkovanie, ale čím chcú "zlepiť" tú psychickú integritu ľudí, ktorá sa pomaly ale isto rozpadáva? Čo tak sledujem svoje okolie, pomaly každý má nábeh na nejakú diagnózu. Ak to pôjde takto ďalej a žiadne uvoľnenia sa neurobia, koncom leta bude už neskoro. Bez srandy, páni.
04.04.2021 - 15:47:35
00
A budúci rok zvýšenie daní aby to mal kto zaplatiť celé 👍
04.04.2021 - 16:00:38
00
porter napísal:
Čo tak sledujem svoje okolie, pomaly každý má nábeh na nejakú diagnózu.

"Birds of a feather flock together?"
04.04.2021 - 16:22:23
00
Ta diagnoza nieje sposobena virusom ale moralnym uladkom spolocnosti. Vela ludi ma aj peniaze a je.nespokojne so svojim zivotom resp nevie najst cestu. Mozno si to tak neuvedomujeme ale mat konicek co nas naplna je mozno dvolezitejsie dnes ako to co mame na vyplatnej paske.
04.04.2021 - 16:40:51
010
keyboard_arrow_up