Dobré na tom je, že v dobe nedostatku bicyklov si kopec ľudí uvedomí, že ak nemajú ten podľa neho vysnený bajk (hlavne v nižších triedach), ale zoberie niečo konštrukčne veľmi podobné +/- v tej cene od inej značky (lebo výrobcov je plno), že vlastne je to skoro jedno. Ťažko sa zmierujem s názorom niektorých, ktorí ospevujú ich bicykel(auto, televízor...) ako úplne najlepšie, čo sa dá kúpiť a keď máš niečo iné, pozerajú na teba ako na debila, čo nevie vo co go :-) .... Horšie je to pre tých, čo naozaj jazdia a nie iba kúpia a servis nemusia vzhľadom na opotrebenie riešiť - reťaze nie sú vôbec, náhradné diely nie sú už teraz vôbec. Ak náhodou človek spadne, prehadzovačku nezoženie, možno nejakú v elektrike. Kazety som našiel voľné v cenách od 380 eur - len tie topky, ostatné vybrakované.... teraz ok, ale v júni, ak niečo budeme servisovať, tak mám pocit, že sme dojazdili mnohí. Alebo budeme veľmi veľmi kreatívni a ohýbať aj neohnuteľné :-)
05.04.2021 - 07:53:37
01
zas tak tragiske to so sučiastkami nieje... jedine čo som nezohnal je slušná vidlica na 26 pre malú.. ostatne diely boli skladom
05.04.2021 - 07:56:29
00
zihadlo 5 napísal:
zas tak tragiske to so sučiastkami nieje... jedine čo som nezohnal je slušná vidlica na 26 pre malú.. ostatne diely boli skladom

...podľa mňa je to zlé. Normálne je, ak ideš do svojho cykloshopu, povieš potrebujem prednú brzdu, lebo som ju urval a oni ti ju buď predajú -majú skladom, alebo do napr 3 dní objednajú. A viem už teraz, že je to problém. myslím tým normálneho smrteľníka, nie niekoho, kto má kamaráta tam či onam a zoženie aj nemožné.
05.04.2021 - 08:30:13
00
zihadlo 5 napísal:
zas tak tragiske to so sučiastkami nieje... jedine čo som nezohnal je slušná vidlica na 26 pre malú.. ostatne diely boli skladom

Hej, preto na blbé 8 a 9s kazety čakám už skoro mesiac. ?
05.04.2021 - 08:33:43
00
Čo tak sondujem diely na plánované výmeny, tak ideálne by bolo teraz nakúpiť ešte na Slovensku, napríklad aj MTbiker má ešte skladom reťaze. A dokonca v super cenách. V mojich obľúbených nemeckých eshopoch už sú reťaze drahšie ako tu a hlavne nedostupné. Okrem reťazí ceramicspeed potretých tou bielou gebuzinou za 120 eur/ks nič nie je a asi ani tak skoro nebude. Ale ak pozostávali doma kúsky starých reťazí, tak majú v ponuke spojky..dáš 10 odpadov z reťazí. prikúpiš potrebný počet spojok a máš novú reťaz :) Obľúbené diely bŕzd už dokonca bez odhadu termínu dodania. Kazety ako píšu vyššie len top kúsky, ale postupne to každý deň zvyšujú, onedlho prekročia na XX1 - 400 eur. Servisné sady na vidlice a tlmiče mnohé už nedostupné.
05.04.2021 - 09:44:10
01
Boha zase ste ma tu vystrasili, zase budem musiet ist vyplnit dalsiu objednavku :P pohon na novom bajku som zatial neriesil, lebo striedam 4 retaze, no co ked to raz zacne skakat, akurat vtedy ked nebude nic k dostaniu
05.04.2021 - 11:36:25
00
iron-hide popozeraj čo je kde po eshopoch, lebo ak máš pohon ešte v dobrom stave, tak treba to kontrolovať, či naskladnia reťaze je ťažké odhadnúť. Ja mám na XX1 kazete už veľa najazdené, kazeta vyzerá skoro ako nová, ale reťaze mi aktuálne končia po 500-800km, tak som to vyriešil špeciálne :) - už to nekontrolujem tou špeci mierkou, odložil som ju do krabičky a len jazdím :) Ale brzdové platničky to bude problém, lebo tie potrebujem a okrem Trickstuff a Galfer nič iné nepripadá do úvahy..ešte teda SwissStop, len tie sú sakra drahé a nič nevydržia, navyše výkonovo tak 0,8XTrickstuff
05.04.2021 - 14:06:00
00
Keď to tak počúvam, tak to aby som si kúpil starý Favorit a prerobil ho na singlespeed, ak je to tak zlé...
05.04.2021 - 14:16:20
01
mn už skače nová reťaz na XX1 kazete dufam že ešte sadne a mam 3 mesiace na kupu niečoho :D
05.04.2021 - 16:11:18
00
Dobre ze som dal AXS XX1 tych je stale dost ? inak na XTR m9100 zadnu brzdu cakam asi 2 mesiace (neviem presne) ? a este kolesa na ktore cakam asi 3 mesiace a mal som ich mat v polovici marca a nakoniec ich asi nebudem mat do konca aprila, takže riesim všetko mozne aj nemozne ? aby som uz konecne doskladal bike a mohol jazdit, lebo cesty mam uz dost ?
05.04.2021 - 16:19:34
00
Pridavam link na dnesny rozhovor, ktory sa dotyka aj tejto temy: https://www.youtube.com/watch?v=wYkMCE2IPIk nech este viac posilnim depresivne nalady :)
05.04.2021 - 20:50:25
01
koso_sk napísal:
Pridavam link na dnesny rozhovor, ktory sa dotyka aj tejto temy: https://www.youtube.com/watch?v=wYkMCE2IPIk

Zaujmavy rozhovor s Kellys CEO.
05.04.2021 - 21:25:08
00
Tak moj predobjednany Kellys Swag 50 mal byť v Kubicasport naskladneny 31.03 a dnes mi došiel mail ze koli nedostatku chybajucich komponentov sa predpokladaný dátum naskladnenia presúva na koniec apríla.
06.04.2021 - 11:26:05
00
Ja mám objednaný CTM Rascal 3.0 a minulý týždeň bol dodaný predajcovi.
06.04.2021 - 12:43:20
00
Radon ZR team 7.0 z bikediscountu objednaný pred troma týždňami, dnes vyexpedovaný
06.04.2021 - 14:13:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up