Mne po urcitom vyjazdeni kazety, teda hlavne najvacsieho alu pastorku retaz strielala po namazani, po asi 30km to prestalo :D .. ale strielanie je ked je retaz kratsia ako vyjazdenost pastorkov, ked je uz predlzena, uz nebude. Ale boli rozdiely veru, hlucnost, ako sa natahovala, atd.. vcelku asi najviac som bol spokojny s KMC a potom SRAM GX 12sp, tu som dlho jazdil na 11sp. Aj budem. Radenie som mal najlepsie na Shimane, XTR nebola zla, ale meral som ju po kazdom vyjazde (vsak draha jak slak) a "predlzovala" sa po kazdom slapnuti do pedalov :rofl: :rofl: .. uz nikdy viac :lol: /no dobre, jazdil som ju len do 135.5 , co neni az tak moc vypovedajuce, ale fakt isla brutalne dole/

edit: 3x FOP za den .. pozadujem ockovanie .. Izzy68 :swear:
06.04.2021 - 21:39:13
00
Pripada mi az smiešne ako tu niektori riesite 60eurovu reťaz, date za biky a komponenty tisice a rieši sa spotrebak za par desiatok eur ktorý aj tak vydrží 98% bikerom minimalne 2 roky
06.04.2021 - 22:01:38
00
Ako vravel Jára Cimrman. U niektorých ľudí sa vyskytuje problém "udržet myšlenku" a súčasne aj problém "opustit myšlenku".

... a takých je veľa aj tu.
06.04.2021 - 22:05:01
05
Keď ti 60 eurova reťaz vydrží menej alebo rovnako ako tá za tretinovu cenu, tak načo by si preplacal...
06.04.2021 - 22:05:56
05
O reťaziach je toho riešené množstvo v téme o reťaziach. Nie je to potrebné rozoberať ani to nejako komentovať, že niekto vyjazdí jednu reťaz za 2 roky a blá blá....Treba sa odpútať zo svojho extrémneho egoizmu a pozrieť sa na svet očami iných. Je tu XY bikerov, ktorým reťaz vydrží aj menej ako mesiac, plus výmeny platničiek, plášťov, kaziet, dokonca po každej jazde sa opravuje výplet, menia zlomené brzdové páčky, sedlá, prekračujú 200 hodinové servisy vidiel a tlmičov...a vyjde ti pekná suma za mesiac a kilometer prevádzky biku. Pre toto sa rieši spotrebák: Lebo sa môže riešiť a pokecať o tom s inými.
06.04.2021 - 22:36:11
03
branomelis napísal:
. ..Treba sa odpútať zo svojho extrémneho egoizmu a pozrieť sa na svet očami iných...

😀😀 Ok egoista uz som este nieco vycitaj. Aj tak nechápem naco sa TU 3 strany riesi vydrz retaze.
07.04.2021 - 06:47:43
01
Či za reťaz dám 35€ alebo 15€ stake som menil na +-100km rovnako. Pri piatich retaziach a jednej kazete ročne je to uz slušny rozdiel ?
07.04.2021 - 07:10:29
02
lubo.k napísal:
Pripada mi az smiešne ako tu niektori riesite 60eurovu reťaz, date za biky a komponenty tisice a rieši sa spotrebak za par desiatok eur ktorý aj tak vydrží 98% bikerom minimalne 2 roky

Cloveče veď najprv mysli potom píš, tu sa nesťažujú vitrinkari. V sezóne ide reťaz do koša max po mesiaci, a to si sakra rozmyslis či tam hodis 20e alebo 60e. Máš pravdu v tom že ani tá drahšia by ma nezruinovala, ale nejak v zahadzovani väčších obnosov v rovnakých intervaloch neviem nájsť uspokojenie ;-]
07.04.2021 - 07:13:11
04
ivast napísal:
Cloveče veď najprv mysli potom píš, tu sa nesťažujú vitrinkari. V sezóne ide reťaz do koša max po mesiaci, a to si sakra rozmyslis či tam hodis 20e alebo 60e. Máš pravdu v tom že ani tá drahšia by ma nezruinovala, ale nejak v zahadzovani väčších obnosov v rovnakých intervaloch neviem nájsť uspokojenie ;-]


Este raz, to co pises aj ty je vsetko OK, ale asi nekupis XX1 sadu so 60e reťazou ked to nepotebujes, nechces, nepripada ti to normalne atd. Je jasne ze ked ma niekto napríklad SLX sadu tak tam neda (alebo skor je uplne zbytocne) tam dat retaz za 60e, pre teba je zbytocne dat 60e za reťaz ktoru vymenis za mesiac, vsetko je OK.

Ale este raz si precitaj co som napisal, preco TU (prave v tomto vlakne) su 3 strany zadrbane vydrzou retaze? Ale spravil som aj ja chybu, zle som sa vyjadril.

Lebo popravde zaujimalo ma toto vlakno a tato momentalna situacia, ale citat tu 3 strany o vydrzi retaze sa mi nechce...
07.04.2021 - 07:30:50
01
Prečo o reťaziach? pretože je to najrýchlejšie sa opotrebujuci komponent a tiež je postihnutý aktuálnou situáciou na trhu. Podľa mňa je to k téme relevantne, nemôžeš predsa očakávať že budú separatne vlákna na vyplakavanie ku komponentom a k celým bikom ...
07.04.2021 - 07:39:42
01
ivast napísal:
Prečo o reťaziach? pretože je to najrýchlejšie sa opotrebujuci komponent a tiež je postihnutý aktuálnou situáciou na trhu. Podľa mňa je to k téme relevantne, nemôžeš predsa očakávať že budú separatne vlákna na vyplakavanie ku komponentom a k celým bikom ...


Dobre, hlboko sa ti ospravedlnujem ? nechajme to tak idem ďalej citat vlakno ?
07.04.2021 - 07:44:31
01
2018: Dobrý...Jednu KMC X 11 SL Ti-N zlatú reťaz...Ďakujem, dovi.
2022: Halóóóó...Je tu niekto?
07.04.2021 - 07:53:37
03
lubo.k napísal:
Je jasne ze ked ma niekto napríklad SLX sadu tak tam neda (alebo skor je uplne zbytocne) tam dat retaz za 60e

Mam sice komplet 12s XT (nie SLX), ale retaze kupujem XTR. Prva retaz bola SLX (hovoril som si, ze lacna retaz staci), v zime chytala pravidelne hrdzu, vydrzala cca 900 km. XTR mi v zime hrdzu nechyta a vydrzi 2500+ km. Cize v konecnom dosledku to je cenovo +- autobus, ale mam s XTR menej starosti (a menej odpadu).
07.04.2021 - 09:16:10
02
clxno1 napísal:
Mam sice komplet 12s XT (nie SLX), ale retaze kupujem XTR. Prva retaz bola SLX (hovoril som si, ze lacna retaz staci), v zime chytala pravidelne hrdzu, vydrzala cca 900 km. XTR mi v zime hrdzu nechyta a vydrzi 2500+ km. Cize v konecnom dosledku to je cenovo +- autobus, ale mam s XTR menej starosti (a menej odpadu).


Mal som 12s XT a jazdil som tiez retaz XTR, vyskusal som taktiež SLX reťaz a jedine co som si z toho odniesol bolo ze SLX retaz uz nikdy viac pre tebou spomínané dovody po asi 300km som ju vyhodil a dal XTR, inak aj XT reťaz je velmi dobra.
Takže nie vsetko lacnejsie navonok je aj lacnejsie reálne.

A teraz uz mimo retazi. Co tak pozerám tak problem nieje len u bicyklov a komponentov, poriadny servisny stojan od park tool uz zopar mesiacov nemôžem zohnat, to iste plati na sadu imbusov od PT.
07.04.2021 - 09:36:34
00
Prosím vás, keď už sa tu riešia tie 12s reťaze. To ozaj tá reťaz vydrží len 800-1000km? To sa mi zdá ozaj strašne málo.
07.04.2021 - 10:12:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up