Volodja napísal:
Jasne, menej dovercivi ako vzdy. Iba statisice slovakov vrazilo peniaze napriklad do nebankoviek slubujucich 30% a viac percentne vynosy a potom chceli od statu odskodnenie. Alebo ako sa predtym dali oba tie "mudre" narody oholit pri kuponovej privatizacii. Alebo pri o opakovanych podvodoch so zalohami za sprostredkovanie prace, ci pri podvodoch pri predaji/kupe nehnutelnosti bez notarskej ulozky. Nehovoriac akych neuveritelnych populistov dokazali zboznovat a volit uz vyse 30 rokov. Myslim, ze ak niektore dva naivne a povercive narody v EU vedia opakovane sadnut na lep podvodnikom a populistom rozneho druhu, tak su to predovsetkym cesi a slovaci.


No to je na druhú stranu pravda 🤔 no každý sa nechá ovplyvniť nejak inak očividne 🤷
Nie som ani antivaxxer, ani nejak extra za to, nech si dá každý čo chce. Jedine čo mne prekáža je ten covid pass pre zaockovaných... Začína to takto, konci to ako v Číne v ich "systéme"... Stačí ti sa "nechovať ako by si sa mal" a nekúpiš si letenku, ani lístok na vlak, atď.... Začína to na takýchto blbostiach ;)
07.04.2021 - 17:27:29
00
cokupit napísal:
Tak aj auta co ta zrazia ta zabiju iba v minime pripadov, tak predpokladam ze nepozeras vlavo vpravo ked ides cez cestu... Kua to je logika toto


Prosím ťa, predtým než niečo označíš ako "nelogické" si prečítaj svoje prirovnanie, a ešte raz, a znova, a znova ....
A uvedom si čo si zo seba vypotil. Diky
07.04.2021 - 17:28:19
01
Ako som uz vcera pisal, na vycestovanie do niektorych krajin bolo vyzadovane ockovanie aj pred pandemiou. A tie ockovania maju teda onakvejsie vedlajsie ucinky.
07.04.2021 - 17:32:41
01
Mne by ani tak nešlo o očkovanie... Ale elektronické ID systémy... Vieš ako to politici pekne vedia ;) však pridáme tam len toto info, len číslo vodičáku, len číslo kreditky, len stav účtu.. len toto, len toto..... A je to tam 🤔
07.04.2021 - 17:40:40
00
Minority report? 😁
07.04.2021 - 17:42:43
00
A čo je tam? Ja stále nechápem obavy Jozefa Maka, že akurát on je tak zaujímavý pre systém. Zároveň je ten systém nastavený tak, že práve vďaka tomu, že Jozef je človek milión, tak ten milión vie systém reálne zmeniť, keď sa mu na ňom niečo nezdá.
07.04.2021 - 17:51:16
00
Preco chce fuckbook udaje o vsetkych? Aj o jozefovi cloveku milion?
07.04.2021 - 18:18:36
00
perez to fakt po tom, co vyplavalo na povrch o Bodorovcoch, Kocnerovi, Trnkovi, Gasparovi atd. este obhajujes zbieranie dat o obyvateloch?
07.04.2021 - 18:25:12
00
https://svet.sme.sk/c/22633712/v-britanii-ponuknu-ludom-do-30-rokov-ine-vakciny-ako-od-astrazenecy.html?ref=temacl
07.04.2021 - 18:30:29
00
Ciniminies nelogicky nie je len tvoj postoj k ockovaniu - termin kolektivna imunita nepoznas? Rizikovych pribuznych nemas? Zijes na opustenom ostrove?
Nelogicka je aj tvoja paranoja zo sledovania a velkeho brata. Hlavne ked aj tu mas pekne vyplneny profil, aj na fb... Teba sa nikto nebude pokusat cipovat, ty o sebe vsetko rad povies aj sam...
07.04.2021 - 19:10:01
01
foobar, zneužiť sa dá úplne všetko. Ale tu mám pocit ako by niekto zakázal uchovávať jeho zdravotné záznamy a potom sa rozčuľoval prečo mu pri každom úkone musia robiť napr.test krvnej skupiny. Zber dát je fakt, tak ako deň a noc, či ho obhajujem alebo nie je úplne jedno, deje sa nezávisle od toho.
07.04.2021 - 19:46:29
00
cokupit napísal:
Ciniminies nelogicky nie je len tvoj postoj k ockovaniu - termin kolektivna imunita nepoznas? Rizikovych pribuznych nemas? Zijes na opustenom ostrove?
Nelogicka je aj tvoja paranoja zo sledovania a velkeho brata. Hlavne ked aj tu mas pekne vyplneny profil, aj na fb... Teba sa nikto nebude pokusat cipovat, ty o sebe vsetko rad povies aj sam...

Tí rizikoví príbuzní nech sa dajú zaočkovať, a je vybavené?
Kolektivnu imunitu poznám- a? Keď už si takto nahral, tak keď existuje kolektívna imunita, prečo by som nemohol cestovať aj bez očkovania? nikoho očkovaného neohrozujem... :)

Ono to nie je paranoja zo sledovania, a zdieľať len to, čo chceš, je jedna vec, je mi jedno že vieš moje meno, a kedy som sa narodil, to nie je podstatné, to sa nijak nedá použiť proti mne ;)
Ale keď ti kvôli tomu, že máš v priateľoch niekoho s "nízkym sociálnym skóre" ako majú v číne, nedovolia cestovať, alebo obmedzujú aktivitu na internete atd, vieš ako sa to volá, pán paranoja?
07.04.2021 - 19:54:37
01
je zaujímavé,že je celkom dosť velký "cirkus" okolo vakcíny Astra/Zeneca,ale iné vakcíny sú asi úplne bezchybné,že ...
aktuálna správa:
Súvis vakcíny AstraZeneca a krvných zrazenín je možný, ale nepotvrdený, uviedla WHO. Odborníci Svetovej zdravotníckej organizácie tiež zdôraznili, že výskyt týchto zrazenín je „veľmi zriedkavý“.

„Na základe súčasných informácií považujeme kauzálny vzťah medzi vakcínou a výskytom krvných zrazenín s nízkou hladinou krvných doštičiek za možný, ale nie potvrdený,“ uviedli predstavitelia Globálneho poradného výboru WHO pre bezpečnosť vakcín vo vyhlásení.

„Na úplné porozumenie potenciálneho vzťahu medzi očkovaním a možnými rizikovými faktormi sú potrebné špecializované štúdie,“ dodali.

Vyhlásenie prišlo po tom, čo Európska agentúra pre lieky oznámila, že tvorba krvných zrazenín by mala byť uvedená ako „veľmi zriedkavý vedľajší účinok“ danej vakcíny. (tasr)
07.04.2021 - 20:12:27
00
Dano netrep.Ten problém tu je.Asi by to ema neriešila.

https://domov.sme.sk/c/22633751/kontrolori-vyzvali-na-zmeny-v-ockovacej-strategii-v-suvislosti-s-vakcinou-od-astrazenecy.html
07.04.2021 - 21:08:08
00
Ako som sa dnes dozvedel, tak v Británii podali 20 Mio dávok Astry, problémy s trombami malo z nich cca 80, z tých 80 zomrelo 19... Čo myslíte, koľko ľudí zomrie denne, mesačne, ročne v Británii na tromby (mozgová porážka, infarkt myokardu, pľúcna embólia) bez toho, aby doslali porciu Astry?
Z inej strany - ak bolo 10 Mio ľudí zaočkovaných dvomi dávkami, tak z tých sa cca 10 tis. nedostane do nemocnice z dôvodu nákazy Covidom, z tých 10 tis. nezomrie na následky Covidu možno 500, ale skôr viac.
07.04.2021 - 21:11:43
07
keyboard_arrow_up