exot napísal:
To je čo za debka, čo tu ľudí žijúcich v Severnom Írsku viackrát nazýva cigáňmi? Sedliak sedliakom ostal, aj keď je za hranicami :fubar:.

Sorry za výraz. Irish Travellers. Olašskí Rómovia?
07.04.2021 - 21:47:48
00
Kočovníci.
Írski sú ryšaví, naši len po peroxide :-)
07.04.2021 - 21:54:55
00
ciniminies napísal:
Ja teda osobne sám za seba nevidim ale dôvod, prečo sa dať očkovať proti niečomu, proti čomu mám 99,97% šancu na prežitie...

No problém je, že veľa takých skončilo v nemocnici a zaťažuje zdravotný systém. Ako aj ten náckovský asistent. Ja som ale za to, aby našli systém v súlade s ústavou, ktorý by umožňoval takých ľudí proste neliečiť. Keď na niečo neveria, neexistuje to, nemôžu to chytiť, je to neškodné etc, tak nech potom s tým neotravujú nemocnice. Nech podpíšu papier, že odmietajú v prípadu covidu zdravotnú starostlivosť a za pár rokov sa veľa vecí vyrieši.
07.04.2021 - 22:11:13
04
Niekam by som to tieto nackovské dristy napchal, vypatlanec. Keď budem v krajine kde sa musím proti svojej vôli očkovať takýmto experimentom, kľudne si budem všetko platiť, ked mi vyplatia všetky peniaze ktoré som do zdravotnej zaplatil za posledných 28rokov.Ty ako potencionálny darca orgánov by si mal platiť akýkoľvek úraz na ceste, ako nezodpovedný idiot na ceste.
07.04.2021 - 22:24:10
01
to vyzera ako vygrcok po prehnanom potuzeni sa...
07.04.2021 - 22:31:56
01
Joe70 napísal:
No problém je, že veľa takých skončilo v nemocnici a zaťažuje zdravotný systém. Ako aj ten náckovský asistent. Ja som ale za to, aby našli systém v súlade s ústavou, ktorý by umožňoval takých ľudí proste neliečiť. Keď na niečo neveria, neexistuje to, nemôžu to chytiť, je to neškodné etc, tak nech potom s tým neotravujú nemocnice. Nech podpíšu papier, že odmietajú v prípadu covidu zdravotnú starostlivosť a za pár rokov sa veľa vecí vyrieši.

A budeš potom trvať aj na tom aby neliecili obéznych ľudí na kardiovaskulárne choroby, cukrovku, infarkty atď? Predsa, každý si obezitu spôsobil dobrovoľne, a sam ✌️
07.04.2021 - 22:58:42
02
Joe70:
''Čísla v UK zrážajú černosi (menej ako 70% zaočkovaných), Severné Írsko čo sú Cigáni (iba 59% zaočkovaných v kategórii 50+) a Londýn kde žije veľa černochov (85% zaočkovaných).''

Pises, ze Severne Irsko su cigani. Jedno mi je ako ich nazyvas, ale tu ich zije relativne malo. Ovela vyssie percento je ciganov zijucich na slovensku a nikto nehovori, ze slovensko su cigani.
07.04.2021 - 23:01:53
00
https://www.aktuality.sk/clanok/880176/prva-analyza-dlheho-covidu-na-slovensku-postihuje-kazdeho-desiateho-pacienta-s-koronou-podcast/

Nieco pre "mna sa to netyka". A ano, nie len dobrovolne obezni, aj fajciari by mali stat pri poskytovani zdravotnej starostlivosti na konci radu.
08.04.2021 - 06:47:25
00
triki napísal:

triki,ja netvrdím,že tie problémy Astra Zeneca nemá,ale pripadá mi hodne divné,že iné vakcíny,ktorých sa používa už celkom dosť-tie problémy nemajú,alebo sa len o nich nepíše,že ?
To by bol zázrak,aby po zaočkovaní inou vakcínou,napr Corminaty nikto krvné zrazeniny nemal-to je štatisticky nemožné-preto si myslím,že ide o dosť hnusnú hru vytlačiť účinnú vakcínu z trhu,aby sa iným ušiel väčší kus koláča-nebudeme si klamať,ide o obrovský balík peňazí.
Fér by bolo,ak by bolo porovnanie tých krvných zrazenín na určitý počet zaočkovaných u viacerých najviac používaných vakcín,som presvedčený,že rozdiely by boli minimálne-a ešte jedna vec je istá,že zrazeniny majú aj nezaočkovaný,bolo by velmi zaujímavé vedieť,kolko to je z porovnaním zo zaočkovanými :^)
08.04.2021 - 07:04:06
00
proti Astra Zeneca bola odzaciatku vedena vyrazna antikampat, najskor ze ma slabu ucinnost, potom ze nechrani voci inym mutaciam, potom prilis silne reakcie po zaockovani, teraz zrazeniny - niekto sa evidentne snazi sabotovat tuto vakcinu klasickou FUD kampanou
08.04.2021 - 07:53:33
03
dano5: ma,aj Pfizer a mozno aj viac .. len tam okrem Izraela nejsu data u mladsich .. len umrtie je jedna vec ,poskodenie zdravia druha /toho je o 2 rady viac,neviem ale v akom smere/ .. zatial som nic necital v tejto suvislosti so Sputnikom,co je zvlastne. Ak by to bolo tak,ako mas podozrenie,tak by to bolo smutne,ale vylucene to nie je .. ked ako prve sa riesia oeniaze a mocensky boj,nie zivoty ludi.
08.04.2021 - 08:13:34
01
o peniaze ide vždy až na prvom mieste-áno,vývoj vakcín bol drahý,tak teraz chcú predať čo najviac tej svojej-zaujímavý cirkus je aj okolo Sputnika,ale tam ide hlavne o klasický geopolotický boj Ruska,nemajú dosť ani pre seba,ale tlačia to podivným spôsobom kade tade.
To množstvo pochybností okolo ich vakcíny je reálne velké,napr. tá výrobná šarža,čo k nám doviezol Matovič,má iné zloženie ako tá,ktorú popisovali v lekárskom časopise Lancet-ale to samozrejme istej skupine nášho Rusofilného obyvatelstva nevadí,lebo z Ruska je všetko len dobré ...
08.04.2021 - 08:26:54
07
kde si cital o inom zlozeni ??? ci len si zle pochopil precitane ?
08.04.2021 - 08:43:38
02
dano5: never vsetkym hoaxom :) ... a never ani tomu,ze vyvoj bol drahy. Tam nemalo byt co drahe. Naviac, taka AZ bola tusim dost dotovana z EU , vyrobcovia su z obliga, ak bude pruser /dlhodobe potencionalne nasledky netusi ani diva srna/, takze nemusia hromadit ani peniaze za odskodnenie, to preberie stat, ktory prehlasi, ze to nema suvis a vybavene :D
Mohol by som dat aj hypotezu, preco prave Rusi /resp. Gamalejov ustav/ boli prvi s vakcinou, ale naco spekulovat, dost toho bolo , netreba dalsie spekulacie :D .. tych je vsade plno.
Ale ako pises, preberat veci len preto ze su z Ruska, alebo len preto, ze to schvalili uradnici v EMA, alebo len preto, "lebo" .. je hlupost.

Mna skor napr. zaujima, preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia , nie su na tom horsie ako tam, kde sa zaviedli hodne obmedzujuce podmienky. Nie horsie, lepsie, pretoze dosledky zavretia ekonomickych prevadzok sa ukazu az za nejaky cas. Tiez ma zaujima, ako ma vplyv na sirenie nakazy zakaz cestovat medzi okresmi a mobilita, ked nakazu nesiri mobilita ale kontakty. A v neposlednej miere by ma zaujimalo, preco ludia nie su schopni sa aspon ako tak v ramci zakladnych epidemiologickych pravidiel chovat /aj ked tu odpoved viac menej poznam, ale nie je len jedna/. Napr. ked vidim tlupy ludi zgrupovanych pri bufete. Na druhej strane sibnuti somari s respiratorom na ksichne v lese, kde nikto nie je.

vlastoch: Dennik N prisiel s tymto hoaxom, Nad to uz poprel, resp. vraj si treba pockat na SUKL. Ale tazko povedat, kde je pravda, Dennik N uz za dobu svojej existencie nasiril uz nejeden hoax /a nielen to/. Poskodit je lahko, opravit uz tak easy neni. Mna slusne znechucuju oba extremy, lebo to podstatne sa neriesi. Ale tak co clovek moze cakat od ludi.
08.04.2021 - 08:46:19
03
Sa niekto cuduje ze o sputniku nie su ziadne data? A kto z tohto vykvetu by ich mal poskytnut? Gabon, moldavsko, syria, orban? Wiki
Albania
Algeria[89]
Angola[90]
Antigua and Barbuda[91]
Argentina[92]
Armenia[93]
Azerbaijan[94][95]
Bahrain[96]
Belarus[97]
Bolivia[98]
Cameroon[99]
Republic of the Congo[90]
Djibouti[90]
Egypt[100]
Gabon[101]
Ghana[102]
Guatemala[103]
Guinea[104]
Guyana[105]
Honduras[106]
Hungary[107][108][109]
Iran[110]
Iraq[111]
Jordan[112]
Kazakhstan[113]
Kenya[114]
Kyrgyzstan[115]
Laos[116]
Lebanon[117]
Mali[118]
Mauritius[119]
Mexico[120]
Mongolia[121]
Moldova[citation needed]
Montenegro[122]
Morocco[123]
Myanmar[124]
Namibia[125]
Nicaragua[126]
North Macedonia[127]
Palestine[128]
Panama[129]
Paraguay[130]
Philippines[131]
Republika Srpska[108]
Russia[7]
Saint Vincent and the Grenadines[132]
San Marino[133]
Serbia[134]
Seychelles[135]
Sri Lanka[136]
Syria[137]
Tunisia[138]
Turkmenistan[139][108]
UAE[140]
Uruguay[141]
Uzbekistan[142]
Venezuela[143]
Vietnam[144]
Zimbabwe[145]


Naposledy upravil cokupit dňa 08.04.2021 - 09:04:53, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2021 - 09:03:01
00
keyboard_arrow_up