Áno,otázok je vela,odpovedí tiež-ktoré sú pravdivé,ťažko povedať.info o inom zložení sputnika som kdesi teraz čítal,vraj to tvrdí práve náš ŠUKL-ale či je to tak aj naozaj,ktovie ...
Ja sa práve obávam,že za pár týždňov tu máme namiesto uvolnenia 3-tiu vlnu,dosť vela ludí kašle na opatrenia,mobilné dáta a dáta z premávky na velkú noc ukazujú enormný pohyb ludí po celom Slovensku,určite boli aj nejaké spoločné pošibačkové chlastačky,výsledok sa iste čoskoro dostaví-keď sa k tomu priráta množstvo popieračov a antivaxerov,je dosť možné že sa z toho ešte dlho nevyhrabeme,ach jo ...
edit-tu je ten článok,kde písalo o inim zložení Sputnika:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/583574-chybaju-udaje-poslali-aj-ine-vzorky-konstatuje-sukl-o-sputniku-v/


Naposledy upravil Dano5 dňa 08.04.2021 - 09:16:19, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2021 - 09:04:25
00
lto napísal:
Mna skor napr. zaujima, preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia , nie su na tom horsie ako tam, kde sa zaviedli hodne obmedzujuce podmienky. Nie horsie, lepsie, pretoze dosledky zavretia ekonomickych prevadzok sa ukazu az za nejaky cas.


mas velmi zle data

https://www.statista.com/statistics/1113834/cumulative-coronavirus-deaths-in-the-nordics/
https://www.statista.com/statistics/1102257/cumulative-coronavirus-cases-in-the-nordics/
08.04.2021 - 09:15:43
03
nedám vám žiadne dáta, ale zdá sa, že najlšepšie na tom je srbsko ... si nepamätáte tie videá z ulíc myslím sarajeva? a aj čo rozpráva synova pani učiteľka tak srbsko je raj na zemi. Len potom celkom nechápem, prečo aj s bratom a rodinami žijú tu a nie tam :P
08.04.2021 - 09:23:16
04
ak som hovoril bola otazka času kedy budeme mat virus aj u nas v robote kedže nik tie rúška resp respiratori nenosil. Hned sefka:) zmenil som aj ja spravanie síce som stale opatrný ale jednoducho už si tak pozor nedávam naviac decka idu do školy v pondelok takže už budem nato kašlat uplne. situacia bude taká že bud máš štastie a prežiješ alebo nie hold smola. Ja dúfam ,že počasím premorením a vakcinaciou ten virus bude slabnut a snad ho nedostanem. aj ked pozeram v Brazílii je 30°C ale asi v tých slumoch sa to asi musí širit bez ohladu na počasie.
08.04.2021 - 09:34:28
00
foobar Co je na tych datach zle? Svedi vyse 13 000 mrtvych bez vyraznych lockdownov, my vyse 10 000 mrtvych s nasou zmesou obmedzeni. U nas pri polovicnom pocte obyvatelov.
08.04.2021 - 10:16:00
00
Dano5 napísal:

ano, presne takto sa siria hoaxy ...
v clanku je jedina veta o tom co tvrdis ty, navyse ty pises o inom zlozeni, v clanku pisu o inej šarži:
Šarže vakcíny, ktoré boli dovezené na Slovensko 1. marca, by pritom nemali byť identické s vakcínou, ktorej výsledky účinnosti a bezpečnosti boli publikované v prestížnom medicínskom časopise The Lancet.
a toto je dokaz ? napisal to redaktor, vo vete nie je odvolavka na ziaden zdroj, nie je jasne kto to tvrdi, ani na zaklade coho, SUKL nic take nepovedal v ziadnom vyjadreni ... takze je to len dezinterpretacia nejakeho Petra Madra, ktory si len možno myli pojem "rozdielna šarža" s "rozdielne zlozenie" ...
08.04.2021 - 10:29:01
01
Bruco napísal:
foobar Co je na tych datach zle? Svedi vyse 13 000 mrtvych bez vyraznych lockdownov, my vyse 10 000 mrtvych s nasou zmesou obmedzeni. U nas pri polovicnom pocte obyvatelov.


U nás 12 200 takže máme takmer 2 krát tolko ako švédi. 10 000 čo uvádzame je v porovnaní s inými krajinami zavádzajúci údaj kedže iné krajiny zahrňajú do štatistík všetky umrtia kde bol pri nich zistený vírus. Skutočné čísla prípadov kedy nastalo úmrtie skôr ako by tomu bolo bez prítomnosti vírusu máme ešte vyššie ale to má každá krajina.
08.04.2021 - 10:30:38
00
Bruco napísal:
foobar Co je na tych datach zle? Svedi vyse 13 000 mrtvych bez vyraznych lockdownov, my vyse 10 000 mrtvych s nasou zmesou obmedzeni. U nas pri polovicnom pocte obyvatelov.


My sme tu mali jediny lockdown pocas prvej vlny, vdaka ktoremu sme sa jej vpodstate uplne vyhli. Odvtedy tu prakticky ziadne lockdowny nemame.

Porovnanie Svedov s Danmi, Normi a Finmi ma urcite vacsi zmysel ako porovnavat ich s nami. Uroven zdravotnej starostlivosti u nas ma blizsie k Albansku ako ku skandinavskym krajinam. A tam to Svedi "vyhrali".
08.04.2021 - 10:59:38
00
lapaloma napísal:
nedám vám žiadne dáta, ale zdá sa, že najlšepšie na tom je srbsko ... si nepamätáte tie videá z ulíc myslím sarajeva?

Len tak, medzi nami bicyklistami, Sarajevo je Bosna a Hercegovina, nie Srbsko
08.04.2021 - 11:12:48
04
vlastoch napísal:
ano, presne takto sa siria hoaxy ...
v clanku je jedina veta o tom co tvrdis ty, navyse ty pises o inom zlozeni, v clanku pisu o inej šarži:
Šarže vakcíny, ktoré boli dovezené na Slovensko 1. marca, by pritom nemali byť identické s vakcínou, ktorej výsledky účinnosti a bezpečnosti boli publikované v prestížnom medicínskom časopise The Lancet.
a toto je dokaz ? napisal to redaktor, vo vete nie je odvolavka na ziaden zdroj, nie je jasne kto to tvrdi, ani na zaklade coho, SUKL nic take nepovedal v ziadnom vyjadreni ... takze je to len dezinterpretacia nejakeho Petra Madra, ktory si len možno myli pojem "rozdielna šarža" s "rozdielne zlozenie" ...

aké hoaxy,je jasne napísané,že to nie je to isté,aj napr. tu:
Podľa publikovaných správ by sa Sputnik V mal používať v približne 40 krajinách sveta, ale tieto vakcíny spája len názov. Nie je preukázaná porovnateľnosť a konzistentnosť rôznych šarží vyrobených na rôznych miestach,“ píše v stanovisku ústav. Dodáva, že šarže dovezené k nám nemajú rovnaké vlastnosti ako tie zo štúdie v Lancete.

Môj názor- keď to niekomu nevadí,nech si ju dá,určite je to lepšie ako sa tváriť,že koronavírus neexistuje,ja nevidím inú cestu ako sa z toho celého vyhrabať preočkovaním/premorením-je úplne jasné,pri ktorom spôsobe bude viac mŕtvych :^)
08.04.2021 - 11:21:56
01
lto napísal:
Mna skor napr. zaujima, preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia , nie su na tom horsie ako tam, kde sa zaviedli hodne obmedzujuce podmienky. Nie horsie, lepsie, pretoze dosledky zavretia ekonomickych prevadzok sa ukazu az za nejaky cas. Tiez ma zaujima, ako ma vplyv na sirenie nakazy zakaz cestovat medzi okresmi a mobilita, ked nakazu nesiri mobilita ale kontakty.


Toto je dost zaujimavy postreh, a este nikdy som od nikoho co presadzuje uz 4. lockdown (lebo tie prve tri asi fungovali, ked treba strvrty) nepocul ziadnu logicku odpoved....
Plus samozrejme to, ze zakazme pohyb a cestovat, ja nemozem ist 5km od domu na biku, ale fabriky kde pracuje 10k+ ludi, z 2/3 slovenska, nechajme otvorene a funkcne.....

No a ako si povedal, ekonomicke nasledky, nasledky na psychickom a fyzickom zdravi populacie atd, uvidime az v priebehu dalsich rokov/ generacii.... ohromne mnozstvo ludi sa dostalo na hranicu / pod hranicu chudoby....
ale to je nepodstatne, ze znicime zivot tretine obyvatelstva, vsak sme zachranili uplne vsetkych, pred virusom s 99,9 +- % preziti. Tak moc tie media zastrasuju, az ludia nevedia rozmyslat racionalne, ba este vedia odsudzovat a najradsej by umlcali tych, co este svoju hlavu pouziju... :)
08.04.2021 - 11:26:01
01
Mlcat by nemali ti, co pouzivaju svoju hlavu ale ti, co v nej nic nemaju a tlacia svoje nezmysli vsetkym naokolo. Z vyjadrenia suklu


ŠÚKL požadoval od výrobcu informácie nevyhnutné na zhodnotenie vakcíny: údaje z predklinických skúšaní, z výroby (vrátane údajov o výrobe liečiva, finálneho produktu, stabilite vakcíny, skladovaní a exspirácii) a z klinických skúšaní, čo zahŕňa najmä dáta o bezpečnosti a účinnosti. Dáta mali byť dodané výrobcom, ale ani po opakovaných výzvach podstatná časť údajov (približne 80 %) dodaná nebola.

Šarže vakcíny použité v predklinických testoch a klinických štúdiách publikovaných v časopise Lancet nemajú rovnaké charakteristiky a vlastnosti ako šarže vakcíny dovezené na Slovensko. Podľa publikovaných správ by sa Sputnik V mal používať v približne 40 krajinách sveta, ale tieto vakcíny spája len názov. Nie je preukázaná porovnateľnosť a konzistentnosť rôznych šarží vyrobených na rôznych miestach. Vo viacerých prípadoch sa javí, že ide o vakcíny s rozdielnymi vlastnosťami (lyofilizát verzus roztok, jednodávkové ampulky verzus viacdávkové liekovky, rozdielne podmienky skladovania, zloženie a spôsob výroby).

https://dennikn.sk/2343218/matovic-v-moskve-rokuje-o-sputniku-chce-urobit-vsetko-aby-sa-nim-na-slovensku-ockovalo

Ps Chile vo velkom ockovalo cinskou vakcinou a teraz zaviedlo taky lockdown, ze clovek vacsinu dni ani nemoze ist do obchodu. A to cinania aspon priznavaju co predavaju a netaja to ako rusi.
08.04.2021 - 11:57:02
01
cokupit veru, ked niekto nedokaze pochopit ze reakcia je vzdy na konkretny prispevok a nie na nieco ine co v nom nebolo, tak by zo seba nemal robit vola :-)
08.04.2021 - 12:11:15
00
Zdrzal by som sa akychkolvek uvah ohladne cohokolvek, co si vycucaju z prsta media, ci uz tym alebo onym sposobom /smerom . Noviny treba citat s urcitou optikou, realnych faktov sa tam clovek vela nedozvie a ked uz ,tak poprekrucanych.

Ale ine som chcel .. tato vlada neprestava prekvapovat a bavit :D .. tak byvaly premier ide do Moskvy riesit Sputnik :D a Sulik mu to vraj schvaluje. Nikdy som nepochopil to vitanie vakciny, ale toto uz vobec nie, vsak nebola to zakladna pricina rozpadu vlady ? Ale sak co sa cudujem, len si vymenili miestecka pri ohni a Mrazikovi dali drogy :rofl: /ako to niekto pisal/

No, len aby nebolo do placu po 19. aprili, zakazu nam aj dychat :D
08.04.2021 - 12:20:04
02
ciniminies Ale tu je logická odpoveď. Sme proste expendables. Niekto chce za každú cenu vyvolať v Európe konflikt, aby sa sám zachránil. Nebudem schválne písať kto, lebo nestojím o osobné útoky. Proste niekto za Atlantikom...Aj vďaka Covidu sa tu vytvára také výbušné prostredie, že stačí malá iskra a všetko vyletí do luftu. Tým psychošom hore je to jedno. Oni si neuvedomujú, že ich to zmetie rovnako ako nás. Jadrovému spadu bude jedno, aké "zásluhy" máš alebo koho zadok si lízal.
Preto je dôležité, aby sa ľudia nenechali vyprovokovať. Covid je len sezónna chrípka, ktorá by ale mohla mať katastrofálne "nežiadúce účinky", ak to sami dopustíme. Preto žite čo možno najnormálnejšie, trávte čas so svojou rodinou, priateľmi, susedmi. Nepodceňujte tú psychologickú stránku veci. Oni vsadili na jednu kartu a keď im to nevyjde teraz, už nebudú mať zdroje na druhý pokus. Čas hrá proti nim.
08.04.2021 - 12:31:26
10
keyboard_arrow_up