lto napísal:
Ale ine som chcel .. tato vlada neprestava prekvapovat a bavit :D .. tak byvaly premier ide do Moskvy riesit Sputnik :D a Sulik mu to vraj schvaluje. Nikdy som nepochopil to vitanie vakciny, ale toto uz vobec nie, vsak nebola to zakladna pricina rozpadu vlady ?


Comu nerozumies? Pragmatickemu pristupu - ked uz tu mame 200 tisic davok neschvalenej vakciny, zozenme aspon udaje aby sme mohli overit jej kvalitu a ak bude vporiadku, vakcinu pouzit?
Nezapada to do tvojej predstavy ze vsetci su Rusofobi?
08.04.2021 - 12:32:49
02
Hosť napísal:
ciniminies Ale tu je logická odpoveď. Sme proste expendables. Niekto chce za každú cenu vyvolať v Európe konflikt, aby sa sám zachránil. Nebudem schválne písať kto, lebo nestojím o osobné útoky. Proste niekto za Atlantikom...Aj vďaka Covidu sa tu vytvára také výbušné prostredie, že stačí malá iskra a všetko vyletí do luftu. Tým psychošom hore je to jedno. Oni si neuvedomujú, že ich to zmetie rovnako ako nás. Jadrovému spadu bude jedno, aké "zásluhy" máš alebo koho zadok si lízal.
Preto je dôležité, aby sa ľudia nenechali vyprovokovať. Covid je len sezónna chrípka, ktorá by ale mohla mať katastrofálne "nežiadúce účinky", ak to sami dopustíme. Preto žite čo možno najnormálnejšie, trávte čas so svojou rodinou, priateľmi, susedmi. Nepodceňujte tú psychologickú stránku veci. Oni vsadili na jednu kartu a keď im to nevyjde teraz, už nebudú mať zdroje na druhý pokus. Čas hrá proti nim.


No, plus minus je to tak, cela "zapadna" civilizacia uz ide celkom dole, ci uz kvoli covidu, politickej polarite spolocnosti, alebo vytvarani novych debbilnych problemov, pretoze skutocne problemy nemame, tak si vytvorime nejake (trans atleti, "systematicky rasizmus" v USA/CA, a dalsich XY veci).... cele je to len pekna fraska na stare prislovie rozdeluj a panuj... takze kym sme "my drobní" zaujatí bojovanim vzajomne, a hadanim sa na internete,
nedavame pozor na skutocne problemy co vznikaju....
08.04.2021 - 12:40:03
00
lapaloma napísal:
nedám vám žiadne dáta, ale zdá sa, že najlšepšie na tom je srbsko ... si nepamätáte tie videá z ulíc myslím sarajeva? a aj čo rozpráva synova pani učiteľka tak srbsko je raj na zemi. Len potom celkom nechápem, prečo aj s bratom a rodinami žijú tu a nie tam :P

Srbsko ockuje rychlo a skutocne v polke februara to mali celkom otvorene a pocty novych klesali a bolo dobre. Vtedy kolovali videa z Belehradu, ze ako to tam funguje.
Zial - vyzera to na rovnaky problem ako v Chile - prilis rychle a prilis velke otvorenie. Od zaciatku marca maju tretiu vlnu a zase to poprivierali. Menej, ako sa to tvari byt u nas ale v skutocnosti mozno rovnako.

Vakciny tam asi funguju, len jednoducho je este stale malo imunnych ludi.
08.04.2021 - 13:20:04
00
lto napísal:
Mna skor napr. zaujima, preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia...

Toto je primitivne klamstvo.
08.04.2021 - 13:31:22
07
no este stastie, ze ta "vychodna" civilizacia funguje uz po starocia rovnako dobre a teda v nej najdeme spasenie a zachranu. Velky vodca, maly muzik, medzi nimi velka palica a vodka, ked niekto nevie ze moze byt nestastny, tak nie je. A ked mu nahodou nieco vadi, nevadi. Ludi je jak hovien a na Sibiri miesta dost.
08.04.2021 - 13:33:25
08
ciniminies napísal:
A budeš potom trvať aj na tom aby neliecili obéznych ľudí na kardiovaskulárne choroby, cukrovku, infarkty atď? Predsa, každý si obezitu spôsobil dobrovoľne, a sam ✌️

Toto miešaš dve rozličné veci. To by sme mohli spomínať aj vegánov, vegetariánov etc. A nie každý má rovnaký metabolizmus. Keď ale vymyslia vakcínu proti obezite a niekto obézny sa odmietne zaočkovať, lebo sa mu páči byť obézny, tak áno. Nemal by sa dožadovať zdravotnej starostlivosti pre problémy spôsobené obezitou.
Ono ide o to, že ak si každý povie, že riziko smrti z kovidu je mizivé, nikto sa nedá zaočkovať, tak ako to asi dopadne, keď aj pri prísnych opatreniach boli takmer všade na svete nemocnice na pokraji krachu? Ja fakt nerozumiem, ako si to poniektorí predstavujete. Rúška dolu, hlavy hore, lekári, sestričky, politici a Sorosove média si všetko vymysleli...
08.04.2021 - 23:21:06
03
Predstavujeme si to tak ze tu co sa boja nech chodia zaruskovani a zaockovani a ti co si povedia ze sanca zgegnut na kovid je nasobne mensia ako to ci chytim raka tak budu normalne fungovat

Ak by kovid mal taku smrtnost ako nejaka malaria alebo ebola ludia by stali v radach na ockovanie a nie ako to co som sem pisal ze v ke nijto nechcel naposledy modernu
09.04.2021 - 05:45:52
00
Rúška chránia iných, nie tých čo ich nosia. Už skoro dva roky to vedia aj moje deti, ktoré chodia na ZŠ.
A o tú smrtnosť až tak nejde, ale čo preboha nechápeš na štyroch slovách “nemocnice na pokraji krachu”?
Čo sa týka KE...akoby som to, aby som nikoho z východu neurazil...je to podobné, akoby si tvrdil, že základné školy sú zbytočné, lebo takmer nik z osady pri Letanovskom Mlyne nemá o školskú dochádzku záujem.
09.04.2021 - 06:17:43
06
Ad nemocnice na pokraji krachu
Prestali existovat ine choroby? Preco tie neliecime.
09.04.2021 - 06:44:32
00
A pokual viem ffp2 chrani nositela nie okolie
09.04.2021 - 06:45:06
00
:facepalm:
09.04.2021 - 07:01:17
31
jurot napísal:
Ad nemocnice na pokraji krachu
Prestali existovat ine choroby? Preco tie neliecime.

Liecime, len je malo psychiatrov
09.04.2021 - 07:11:10
16
Ved sa vsetci svedkovia ruskovi mozte tesit. Dezolati sa nedaju zaockovat pomru na koronu a zvysi sa podla tohto nazoru priemerne iq v populacii. Takze o par rokov svetlejsie zajtrajsky
09.04.2021 - 07:14:49
00
perez napísal:
Rúška chránia iných, nie tých čo ich nosia. Už skoro dva roky to vedia aj moje deti, ktoré chodia na ZŠ.
A o tú smrtnosť až tak nejde, ale čo preboha nechápeš na štyroch slovách “nemocnice na pokraji krachu”?
Čo sa týka KE...akoby som to, aby som nikoho z východu neurazil...je to podobné, akoby si tvrdil, že základné školy sú zbytočné, lebo takmer nik z osady pri Letanovskom Mlyne nemá o školskú dochádzku záujem.


Legendy sú nesmrteľné. Gheto pri Letanovskom mlyne dnes (asi od r. 2014) vyzerá takto https://u.smedata.sk/blog/article/1/38/385191/385191_article_photo_bFzcBcM0_900x.jpeg?r=28aq
09.04.2021 - 07:19:09
01
Joe70 napísal:
Toto miešaš dve rozličné veci. To by sme mohli spomínať aj vegánov, vegetariánov etc. A nie každý má rovnaký metabolizmus. Keď ale vymyslia vakcínu proti obezite a niekto obézny sa odmietne zaočkovať, lebo sa mu páči byť obézny, tak áno. Nemal by sa dožadovať zdravotnej starostlivosti pre problémy spôsobené obezitou.
Ono ide o to, že ak si každý povie, že riziko smrti z kovidu je mizivé, nikto sa nedá zaočkovať, tak ako to asi dopadne, keď aj pri prísnych opatreniach boli takmer všade na svete nemocnice na pokraji krachu? Ja fakt nerozumiem, ako si to poniektorí predstavujete. Rúška dolu, hlavy hore, lekári, sestričky, politici a Sorosove média si všetko vymysleli...


Síce to moc nesedí, 99% sa k obezite vypapa dobrovoľne za nejaký čas, ja sa ku covidu fakt neprezeriem ;) takže skôr tvoje je mimo... Ale nevadí.
Netvrdím, a nikdy som netvrdil, že covid neexistuje, že sa nemá očkovať nikto nikde.
Ale vymáhanie covid passmi a podobné veci sú absolútne mimo....akonáhle dáš spoločnostiam a vládam moc nad tým, kde, kedy sa môžeš pohybovať, čo robiť a nerobiť, zabudni že to bude "dočasne" ...
U nás má covid cca 1% obyvateľov, a nemocnice sú na pokraji krachu, no to je smutné, neviem, ako to bude vyzerať, keď bude skutočný problém....
Ale tak zas vieš, c19 je vírus nový, takže je jasné že prvá vlna bude vždy "najhoršia", väčšine ľudí to prejde prvý krát bez príznakov, a vybuduje sa imunita... Rovnako ako iné resp. Vírusy... Sú tu každú sezónu, ale niekto to má ročne, niekto raz za 10 :)

O argumente vegetariánov, veganov, a hlavne o tom smiešnom, o metabolizme, sa radšej vyjadrovať nebudem, to by už šlo ďaleko od témy 😌
09.04.2021 - 07:33:12
00
keyboard_arrow_up