pri akej teplote si lepil pasku? pri teplotach pod 10 °C niektore pasky uz nelepia vobec. ideal je lepit pasku doma pri izbovej teplote.
02.04.2021 - 15:57:35
00
OkiGraphics úzky ráfik pri bezdušákoch značne limituje hlavnú výhodu tubeless systému. nemôžeš používať nižší tlak, lebo sa ti bude širší plášť na úzkom ráfku žuť v zákrutách. 19mm je dnes už minimum pre bezdušáky na cestných kolesách. Aj tu sa už ide skôr do vnútornej šírky 21 - 23mm. Keď už kupuješ nový ráfik s tým, že ideš na bezduše tak nešetri a investuj do ráfkov aspoň 23 - 25mm.
02.04.2021 - 17:39:34
00
Ďakujem za rady, pôjdem teda do tých 23 mm Javax :)
02.04.2021 - 20:21:08
00
uz par dni mi nieco hrkalo v zadnom plasti - tak som to dnes otvoril a ... fakt nechapem kadial to voslo, ako to tam voslo - ziaden pokles tlaku som nemal posledne dni. sa divim ze to neprepichlo pasku a som rad ze ju to neprepichlo dalsie dni co som stym jazdil.

Prílohy:

IMG_7945.JPG
IMG_7945.JPG 192.93 KiB thumb_up1thumb_down

02.04.2021 - 20:54:15
06
Riadny klacek 😮
02.04.2021 - 20:56:32
00
Ja som pred rokom a pol chytil toto. Zrazu len niečo fučí, pozriem zadný plášť a trčala len hlavička, vošiel úplne celý. Páska samozrejme na šrot...

Prílohy:

20190914_125243.jpg
20190914_125243.jpg 1.58 MiB thumb_up0thumb_down

02.04.2021 - 23:32:36
01
Bade napísal:
pri akej teplote si lepil pasku? pri teplotach pod 10 °C niektore pasky uz nelepia vobec. ideal je lepit pasku doma pri izbovej teplote.


Ano, to ma napadlo, zacal som v garazi 10-12 °C a potom so to cele premestnil domov do izby, ale moc nepomohlo, Mozno som kratko nehal ohrievat.
03.04.2021 - 09:06:36
00
Ahojte,

chcem prerobit moje kolesa na bezdusaky, mam rafiky WTB ST i23 29' , vnutorna sirka 23mm a vyrobca uvadza ze treba pouzit pasku WTB 28mm.

Tie pasky co som pozeral su bud 27mm alebo 29mm, tak predpokladam ze 27mm bude stacit, pravda?

Z dole uvedenych nejaky favorit resp nieco ine mam pozerat?

https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/dt-swiss-tubeless-ready-paska-do-rafika.html

https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/schwalbe-paska-do-rafiku.html

https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/no-tubes-paska-do-rafiku-zlta-10-y-x-27-mm-9-14-m-x-27-mm.html

Ventily som vybral tieto https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-ventilky/ventily/schwalbe-bezdusovy-ventil-40-mm-par.html

Mlieko zoberiem toto https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/tmely-lepidla/no-tubes-tmel-pint-473-ml.html

Diky
08.04.2021 - 15:44:15
00
27mm bude idealna.
Ja mam ventilky tieto (akurat strieborne) uz zopar rokov a ziaden problem nebol https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-ventilky/ventily/effetto-mariposa-caffe-tubeless-ventilky-40-mm-cierna.html
Pasku mam Tesa,co by mala byt rovnaka ako Notubes.
A tmel pouzivam zatracovany Caffelatex :-)
Celkovo s tvojou kombinaciou nemas kde spravit chybu.
08.04.2021 - 16:11:06
01
caute, niekomu mozno pomoze napad
potreboval som nahodit bezduse, ale nemal som doma ani booster ani kompresor a pumpou som tam nijak nevedel natlacit taky raz vzduchu, trapil som sa s tym hodinu
tak som si spravil hadicku zo stareho elektrickeho kabla, pripojil na vyrobnik sody sodastream a hned krasne zacvaklo :)
08.04.2021 - 16:20:43
02
Cau,

moja prva skusenost/moj prvy krat :D snad tym skodoradostnych aspon trosku pobavim

vcera som sa do toho pustil, dosla mi sada MUC-OFF. Este som si raz pustil videjko kde to islo ako po masle ...

tak vyhodil som dusu ... easy,
natocil pasku na rafik - +- easy (rafik je nesymetricky 21
nasadil ventil hmmm necha prednastavene tesnenie ... mal som zmiesane pocity
nasadil plast rocket ron ... pohodicka (SLEDUJEM SMER OTACANIA)
vyskusal nahustit lidl aku kompresorom - ani nahodou
zobral som velku lidl pumpu ... pumpoval jak divy ... zafungovalo na treti krat
tak slavnostne som nalial mlieko
znovu pumpoval pri ca. 2 bar a baaac (este ze som robil vonku) sprcha mlieka, plast vyzleceny ... Aaa kua
tak si vravim ... vsak to nezdam ...
popozeral na ventil a vravim si kua... ved to tesnenie uz licuje rafik (asymetricky (spice)
tak dal ine tesnenie a znovu zopakoval ...
vravim si a odcitavam 1,9 baru, 2,0 baru takmer 2,1 .... a sprcha 2.0 ...

to mi bolo uz aj trochu do placu ...

plast som vyzul, vsetko poumyval a vravim si ser..m na to.

po pol hodke mi to nedalo a vravim si reku do trojice ... :)

teraz som dal plast a ventil az nasledne dotiahol ...(je to tam na tesno)
dolial zvysok mlieka ca. 30-40 ml ... (viem ze malo ... ale vravim si ked bude sprcha 3.0 tak aspon...

nahustim na 2,2 a ziadna sprcha ... ale ... sfukuje to zo vsadial ... tak tocim kolesom a skusam ... po pol hodine takmer ziaden tlak ...
tak si vravim dolejem mlieko ... ca. 60 ml a nahustim ... (bolo uz 23.00 vecer) potocim ... a necham v pivnici ...

rano tlak takmer ziaden ...

tak nahustim tocim a tocim ... ale stale sfukuje pomaly ...

tak dam do vody nech viem odkial .... zistenie - zo vsadial medzi plastom a rafikom ...

tak hustim a pocas meetingov tocim takmer na lezato (home office) ...

stale menej sfukuje ... az takmer nic

uz si vravim mam to ... cas uz poobede ...

pozeram na plast aaaa

kurna plast je natoceny proti smeru otacania ...

zaver - na dnes koncim ...
09.04.2021 - 14:14:13
021
breznan1 Ja mam na 23mm rafkoch pasku dokonca 25mm a no problem.
09.04.2021 - 14:56:42
00
jachmel tie rafky su uz TL ready, aj paska tam je uz od vyrobcu a ten teda pisal ze 28mm. Ale mozno bude aj 25mm stacit, no nechcem riskovat ak vyrobca uvadza z nejakeho dovodu viac. Budem asi mudrejsi ked pozriem do kolesa ?. Jazdil som na tom rok na dusiach, tak nechcem aby sa stalo ze paska uz nieje pouzitelna resp som ju pri tom mojom prezuvani a oprave defektov poskodil. Ak bude vyzerat fajn, necham povodnu. Ak sa mi nebude pozdavat, tak povodnu pasku strhnem a dam novu.
09.04.2021 - 15:08:52
00
Jan-glo napísal:
Cau,

moja prva skusenost
nasadil plast rocket ron ... pohodicka (SLEDUJEM SMER OTACANIA)


kurna plast je natoceny proti smeru otacania ...

zaver - na dnes koncim ...

Nikde som sa nedocital,ci si pred fukanim namazal patky mydlovou vodou.Hlavne si tam nemal hned liat mlieko,dobre je najprv nafukat plast na maximum az pokym nepuknu patky.Nechat chvilu odlezat,ci sfukuje a skusit,ci plast v rafiku dobre drzi a az potom naliat mlieko,najlepsie cez ventil.A RR je dezenom univerzalny plast,nemalo by vadit ak je sipkou naopak.Aspon teda ja ak by som mal tvoju skusenost by som uz nemal silu ho otacat :-)
Buduci tyzden pojdem nahadzovat Maxxis Detonator,tak snad to bude bez vybuchu :-)
09.04.2021 - 15:22:26
01
ja nový plašť nahodím, rovno dam mlieko , opatlem mliekom aj patky, nafukam velkou pupou , pohrkam , hotovo, robota na 10 min max, nerobte z toho vedu
09.04.2021 - 15:29:44
07
keyboard_arrow_up