Mrtvi nie su problem, spalis ides dalej. Bol som v tom, ze problemom kovidu su kolabujuce nemocnice a preto su opatrenia kym sa nevyriesi. Riesenim je ockovanie.
09.04.2021 - 07:36:11
08
Presne tak,hlavný problém tejto pandémie sú preťažené nemocnice,aj vďaka popieračom sú lekári na pokraji síl,sestry padajú na hubu-ako majú liečiť iné závažné choroby,keď sa stovky covidových pacientov dusia priemerne 2 - 3 týždne,oni robia čo môžu-je to enormne vyčerávajúce aj na psychiku,keď im potom zomierajú.
Ale popierači si idú svoje,sťažujú sa,že sa im odkladajú operácie alebo iné zákroky,vôbec si neuvedomujú,že to nemá kto robiť.
Neuvedomujú si,že ten vírus neustále mutuje,je štatisticky dosť pravdepodobné,že niektorá mutácia spôsobí vysokú smrtnosť-som zvedavý,ako by to riešili oni,keď ešte pred pár týždňami hrobári a krematóriá išli na doraz.
Riešenie by bolo-bagre môžu vyhrabať velké hromadné hroby,ale to by zasa kričali,že čo to má znamenať,že?
Je velká chyba aj našej polície,že nepozatýkali zopár kreténov,ktorý si robili politickú reklamu 17. novembra,pekne na kamery bez rúšok-napr. súdruh Blaha,Fico,prípadne Harabín,ktorý kričal-rúška si dajte dole-pokial viem,nedostali ani pokutu-kolko majú asi na svedomý životov starých ludí,ktorý im uverili?
09.04.2021 - 07:52:51
12
Dano5 "je štatisticky dosť pravdepodobné,že niektorá mutácia spôsobí vysokú smrtnosť".
Poprosim tie statistiky z ktorych vychadzas ked tvrdis, ze je to "statisticky dost pravdepodobne". A kvantifikuj pojem "dost pravdepodobne".
09.04.2021 - 07:57:42
01
jurot: no neliecime ine choroby prave preto, lebo vsetok zdravotnicky personal aj kapacity su vytazene koronakmi
bikemartin, to bol priklad, verim ze si ho pochopil napriek tomu, ze skutocnost je uz ina. Mozem ti kludne vymenovat xy inych osad.
09.04.2021 - 07:57:58
00
perez: a na tie ine choroby ludia neumieraju? Taoze korona je zazracna . Podarilo sa jej vyhubit vsetky ostatne choroby. Zaaazrak
09.04.2021 - 08:12:09
00
Korona má aj pozitívne vedlajšie účinky. Odhalila tisíce simulantov, niektorí zistili že nie sú až takí chorí aby museli vyhladat lekára, ...
09.04.2021 - 08:17:59
07
Minikin napísal:
Dano5 "je štatisticky dosť pravdepodobné,že niektorá mutácia spôsobí vysokú smrtnosť".
Poprosim tie statistiky z ktorych vychadzas ked tvrdis, ze je to "statisticky dost pravdepodobne". A kvantifikuj pojem "dost pravdepodobne".

Nestačí juhoafrická mutácia? alebo anglická,ktorá teraz likviduje naše zdravotníctvo? je aj nejaká brazílska,tá u nás zatial nie je,dúfam.
proste to tak je,vírus neustále náhodne mutuje,je len otázka času,kedy vznikne nejaká velmi agresívna smrtelná verzia.
Je jediná nádej-vyhrať preteky v preočkovaní skôr,akosa to stane,a dúfať,že vakcíny budú fungovať aj na mutácie.
09.04.2021 - 08:21:02
00
Volodja napísal:
Toto je primitivne klamstvo.

https://www.cas.sk/clanok/1089841/svedsko-rok-od-vypuknutia-pandemie-prvykrat-zvazuje-lockdown-strach-z-tretej-vlny/
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-covid-19-tegnell-strategie-lockdown.A210401_102244_zahranicni_aha

Takze podla teba je klamstvo , ano ? Pisal som toto "preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia , nie su na tom horsie ako tam, kde sa zaviedli hodne obmedzujuce podmienky."

Nenapisal som, ze neboli, samozrejme, ze nejake boli, ako pocet ludi v restikach a nejake dalsie .. ale ja som pisal v kontexte lockdownov, ako napr. u nas a CR , zavrene skoly, okresy, atd.... V porovnani s tym, vo Svedsku neboli prakticky ziadne. Neprekrucaj ako sa ti hodi, ako to robia media :) Takymto sposobom nikam nedojdes :)
09.04.2021 - 08:23:15
01
Dano5 napísal:
Nestačí juhoafrická mutácia? alebo anglická,ktorá teraz likviduje naše zdravotníctvo? je aj nejaká brazílska,tá u nás zatial nie je,dúfam.
proste to tak je,vírus neustále náhodne mutuje,je len otázka času,kedy vznikne nejaká velmi agresívna smrtelná verzia.
Je jediná nádej-vyhrať preteky v preočkovaní skôr,akosa to stane,a dúfať,že vakcíny budú fungovať aj na mutácie.



To posledne dokazuje cely svetonazor. Verit dufat.
Uz chyba len modlit sa
09.04.2021 - 08:27:20
00
Dano5: ty si zda sa, expert na virologiou, biologiu a dokonca si sudca, prokurator a porota v jednej osobe, ako som si uz vsimol. Vo vsetkom mas jasno, to si stastny clovek :D.. takze jedina nadej je vyhrat preteky a dufam, hej ? No, tak to "potes koste" :D
09.04.2021 - 08:28:52
01
Dano5 napísal:
Nestačí juhoafrická mutácia? alebo anglická,ktorá teraz likviduje naše zdravotníctvo? je aj nejaká brazílska,tá u nás zatial nie je,dúfam.
proste to tak je,vírus neustále náhodne mutuje,je len otázka času,kedy vznikne nejaká velmi agresívna smrtelná verzia.
Je jediná nádej-vyhrať preteky v preočkovaní skôr,akosa to stane,a dúfať,že vakcíny budú fungovať aj na mutácie.

Zvlastne ze ta britska mutacia bola taka brutalna, ze samotna Britania mala lockdowny ovela slabsie, ako my, ludia na uliciach, ludia bez rusok, trhy fungovali, vsetko, u nas media povedia mutacia bububu a uz ideme "vyhravat preteky, preockovavat a dufat"
neuraz sa, ale na jednu stranu stále opisuješ tých "popieračov" (neviem, kto by ešte teraz popieral, ze virus existuje, to ako je to realne a ako to vykresluju media je druha vec), na druhu stranu by si urobil uplne vsetko co ti povedia len aby si mohol "dufat"....
09.04.2021 - 08:37:18
00
Tulenik tu o mutáciách písal dosť obšírne a aj smerom k smrtnosti. Mám za to, že to bolo presne opačne. Smrtnosť sa časom znižuije v snahe nezabiť si hostiteľa. Dano je evidentne vyplašený....

A tie mutácie ktoré tu spomína, sú infekčnejšie, nie smrtnejšie.....
09.04.2021 - 08:42:53
00
Aby sme sa nenechali zatiahnuť do Ito-vých konšpiračných teórii a Jurotovych / ciniminies-ových debilín trošku “ nameraných dát “ ...

🔓 : https://dennikn.sk/2343405/prieskum-slovaci-obmedzili-kontakty-vyraznejsie-ako-cesi-pandemicka-unava-zatial-neprisla/?cst=40835c91106239ca62de8fe674383a69c9d01686
09.04.2021 - 08:43:36
02
tak mi vysvetli,prečo sú u nás stále plné nemocnice,kde sa dusia a zomierajú ludia-lekári sú na pokraji síl,hmm?
Prípadne daj,ako inak ako zaočkovaním by si situáciu zlepšil?Velmi rád sa nechám poučiť,možno som si šiel pre prvú dávku AZ zbytočne-ak je nejaké lepšie riešenie,beriem
to bola reakcia na predchádzajúce príspevky ;)


Naposledy upravil Dano5 dňa 09.04.2021 - 08:45:37, celkovo upravené 1 krát.

09.04.2021 - 08:43:50
04
Tulenik tu pisal hlavne o tom ze neni toho onieho ze by niekedy z labakov nieco uslo
A ajhla tolko case studies mu tu dali
09.04.2021 - 08:44:42
00
keyboard_arrow_up