Ramon1 napísal:
Aby sme sa nenechali zatiahnuť do Ito-vých konšpiračných teórii a Jurotovych / ciniminies-ových debilín trošku “ nameraných dát “ ...

🔓 : https://dennikn.sk/2343405/prieskum-slovaci-obmedzili-kontakty-vyraznejsie-ako-cesi-pandemicka-unava-zatial-neprisla/?cst=40835c91106239ca62de8fe674383a69c9d01686



Neser si do huby a mna nechaj na pokoji
Velice si tu pisal ze si ma blokol tak si svoje pysky o mna neobtieraj

Ja sa len rehocem na tom ake *** pises ale nekomentujem ta
09.04.2021 - 08:46:58
00
Cako85 napísal:
Tulenik tu o mutáciách písal dosť obšírne a aj smerom k smrtnosti. Mám za to, že to bolo presne opačne. Smrtnosť sa časom znižuije v snahe nezabiť si hostiteľa. Dano je evidentne vyplašený....

A tie mutácie ktoré tu spomína, sú infekčnejšie, nie smrtnejšie.....


Ale sú aj smrteľnejšie ... totiž s dávkou vírusu / veľkosťou nálože ktorú pacient dostane , sa zhorsuje aj klinicky priebeh . Video českého internistu - primára , ktorý je z cervenej zóny z CZ som tu tiež dával .
09.04.2021 - 08:47:39
00
jurot napísal:
Neser si do huby a mna nechaj na pokoji
Velice si tu pisal ze si ma blokol tak si svoje pysky o mna neobtieraj

Ja sa len rehocem na tom ake *** pises ale nekomentujem ta


Ja len vidím , keď niekto cituje tie tvoje prízemné kkotlebicko-harabinovske 💩 ... apropo “ s*rať si do huby “ . No kazdy ma iný fetiš , ale nám to tu nemusíš predostierať, čo ťa rajcuje .
09.04.2021 - 08:51:13
01
toto co stvaras prekracuje vsetky limity, ak si skutocne doktor tak porosujes pravidla etiky, ak si myslis ze nie velmi rad sa s tebou stretnem na disciplinarke lekarske komory, ja nemam problem poslat ti moje udaje meno priezvisko, adresu, cokolvek co potrebujes na identifikovanie, ak si stojis za tym ze to co tu stvaras je normalne tak prosim posli mi tvoje udaje

ak nie tak tak ako ja na teba nereagujem nereaguj ani ty
09.04.2021 - 08:56:38
01
jurot napísal:
perez: a na tie ine choroby ludia neumieraju? Taoze korona je zazracna . Podarilo sa jej vyhubit vsetky ostatne choroby. Zaaazrak


Tento „zázrak“ vyplýva konkrétne z čoho? Táto pseudovtipná obr kravina mi pije krv už pekne dlho, zvlášť keď sú dostupné aj oficiálne dáta, že drísty typu „teraz aj keď ťa zrazí auto, napíšu koronaaa“ sú celkom mimo. Práveže ľudia na iné choroby zomierajú, aj tí čo mohli s bežnou liečbou prežiť ešte X rokov. Akurát je extrémne zahltený zdravotnícky systém, čo sa pokiaľ viem spomínalo ako väčší problém ako vírus samotný už v období Bergama 2020 ...
09.04.2021 - 09:01:10
04
neuveris ale obaja hovorime o tom
napr ruzinovska nemocnica ma 8 poschodi kovid pacientov, znamena to ze ostatne choroby co? prestali sme ich liecit? alebo sa na ne prestalo umierat?
vravi sa tomu proporcionalita, jednoducho ano na kovid sa umiera ale umiera sa aj na ine choroby, preco sme prestali tie liecit? ci zachrana zivota na kovid ma vacsiu hodnotu ako zachrana zivota za ine ochorenie?

a k tomu co pises mna zas hneva to ze ked uz nic ine nevedia hovorit o smrtnosti kovidu tak sa vytiahli porovnania dat poctu umrti za jednotlive roky a samozrejme rok 2020 vysiel najhorsi. ano na koronu sa umiera ale ocistil niekto tie data len o koronu? kolko z toho zvyseneho poctu boli odvratitelne umrtia ktore tym ze sa nic ine neriesilo len kovid ti ludia mohli zit?
09.04.2021 - 09:12:26
00
lto napísal:
https://www.cas.sk/clanok/1089841/svedsko-rok-od-vypuknutia-pandemie-prvykrat-zvazuje-lockdown-strach-z-tretej-vlny/
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-covid-19-tegnell-strategie-lockdown.A210401_102244_zahranicni_aha

Takze podla teba je klamstvo , ano ? Pisal som toto "preco Svedsko, kde neboli prakticky ziadne obmedzenia , nie su na tom horsie ako tam, kde sa zaviedli hodne obmedzujuce podmienky."

Nenapisal som, ze neboli, samozrejme, ze nejake boli, ako pocet ludi v restikach a nejake dalsie .. ale ja som pisal v kontexte lockdownov, ako napr. u nas a CR , zavrene skoly, okresy, atd.... V porovnani s tym, vo Svedsku neboli prakticky ziadne. Neprekrucaj ako sa ti hodi, ako to robia media :) Takymto sposobom nikam nedojdes :)

Pisal, ze v Svedsku neboli prakticky ziadne obmedzenia. Nasledne aby sa obhajil si pripojil dva linky z bulvarnych dennikov, aby si akoze pripojil hodnoverny zdroj :facepalm: (navyse tie clanky tiez nehovoria o tom, ze vo SWE neboli prakticky ziadne opatrenia)
Nedristaj, ze si to pouzil v kontexte lockdownov - ziadne lockdowny si vo svojom povodnom prispevku nespomenul. Ja som reagoval som doslovne na to, co si napisal, tak netvrd, ze "prekrucam ako nase media" :finger: (zaroven ale pripojis dva odkazy na tie najbulvarnejsie z medii :fubar: )
Nauc sa pls pouzivat elementarnu logiku v argumentacii a aspon minimalne kriticky mysliet.
O opatreniach vo Svedsku, a ako sa menili v case, vies ty aj novy cas ocividne uplne 💩.


Naposledy upravil Volodja dňa 09.04.2021 - 09:23:59, celkovo upravené 1 krát.

09.04.2021 - 09:15:17
05
K tym mutaciam. Virus nema mozog a rozhlad, nevie ake su lieky a vakciny, nevie ci hostitela zabija. Virus sa iba replikuje - mnozi. A robi pri tom chyby = mutacie. Cim viac chorych - hostitelov, tym viac virusu, mnozenia a mutacii. Niektore mutacie maju na hostitela a celkove dopady choroby horsi efekt, ine lepsi. Niektore prekonaju imunitu, ine nie. Statisticky vsak ked sa virus mnozi v milionoch ludi, je ovela vacsia pravdepodobnost, ze vznikne nieco vaznejsie, ako ked sa mnozi iba v par kusoch.
PRETO je dolezite dostat ho pod kontrolu kym na to mame ucinne prostriedky. Pretoze casom moze zmutovat tak, ze dnesne vakciny nebudu fungovat. Preto sa v ramci covaxu zacal ockovat cely svet, pretoze u nas sice virus vyhubime, ale v afrike zmutuje a vrati sa ucinnejsi. A preto to, co tu niektori pisu o soplikoch a smrtnosti su uplne tuposti. Ale tak chapem ich, aspon niekde ich niekto "pocuva", kazde ego to potrebuje. Kedysi by boli za blbcov len v miestnej krcme, dnes su vdaka internetu pred celym svetom.
Jurot chod uz do prdele s neliecenim. Lieci sa vsetko plus este tisice ludi s covidom.
09.04.2021 - 09:22:26
04
Uz vidim ako sa afrika bude hrnut sa ockovat proti kovidu ked tam maju ebolu a ine mnamky

To je taka optika europana
09.04.2021 - 09:26:17
00
a nelieci sa, zenin otec mal ist na operaciu srdca ale odlozili mu to na neurcito, lebo kovid...
09.04.2021 - 09:27:25
00
Dano5 napísal:
tak mi vysvetli,prečo sú u nás stále plné nemocnice,kde sa dusia a zomierajú ludia-lekári sú na pokraji síl,hmm?
Prípadne daj,ako inak ako zaočkovaním by si situáciu zlepšil?Velmi rád sa nechám poučiť,možno som si šiel pre prvú dávku AZ zbytočne-ak je nejaké lepšie riešenie,beriem
to bola reakcia na predchádzajúce príspevky ;)


Napriklad preto, lebo cely zivot ignoruju svoj zdravotny a imunitny stav, drviva vacsina ludi s tazkym priebehom covidu ma nejake "underlying conditions" (neviem si spomenut na slovensky nazov), takze apropo 20 rokov na seba seriem, potom pride nejaky virus, zlemu priebehu som sa mohol v pohode vyvarovat, keby som sa nevyzieral 20 rokov atd... ludia chcu vsetko hned a teraz, to akym zivotnym stylom funguje spolocnost ale isto nie je problem, len nech sa dalej publikuju clanky a dokumenty o tom ako mat 150kg a byt zdravy je mozne, miesto neprijemnej pravdy...

Druha vec, aby tie nemocnice nekolabovali, je tam 0,5% obyvatelstva slovenska, a kolabuju? tak to je problem ale nemocnic, kapacity, a zdrav. systemu na slovensku, x rokov sa stale len znizuju pocty lozok a personalu, tak sa čudujme :)

Ale tak koniec koncov je to logicke, naco poucit a podporit ludi aby zili zdravo, taki ludia nedaju vela penazi farmaceutickym firmam :)
A preco by sme platili doktorov a sestry normalne, a mali sme ako-tak moderne vybavenie a zariadenia, radsej si to rozkradnime ....

Takze konieckoncov teraz neliecime rakoviny, urazy, a kadeco dalsie, pretoze nemocnice su "preplnene" ludmi, co maju covid, comu sa z veeeelkej casti dalo zabranit tym, ze by zili trochu zdravsim zivotnym stylom. Ale ja, co mam 25 a zijem zdravo som absolutny popierac a dezolat a neviem co este, pretoze nechcem pre mna uplne zbytocnu vakcinu, o covid passoch a podobnych vtakovinach nehovoriac...
09.04.2021 - 09:32:12
03
Niektorý tunák sú ako ľudia čo odnesú bike do servisu, lebo majú zodraté prevody, defekty na oboch kolesách, sedlovka je fuč "lebo čorkár" a týpek v zástere ich presviedča, že jediným problémom je absencia zvončeka...lebo bezpečnosť voe :!: Kopec ľudí si ten zvonček aj kúpi a dúfa, že sa stane zázrak. Lenže on sa nestane. Jedni budú teda sedieť a čakať či sa nezmení osadenstvo servisu, druhí budú nosiť bike na pleci a zvoniť na každého čo im príde do cesty a tí najrozumnejší...Tí dajú hlavy do kopy, pomädlia ruky a opravia si to sami.
Takže kto sa chce dať donekonečna oblbovať zvončekmi, nech sa páči. Prajem príjemný gaučing :)
Pre ostatných len toľko. Aj keď je ten spomínaný "bike" určitou metaforou, ak sa do niečoho vkladá vášeň, vždy je tam súvis aj s našimi životnými postojmi. U takých ľudí sa dá povedať, ukáž na čom jazdíš a ja ti poviem aký si človek :) Preto by som si možno nerozumel s bikerom, čo musí mať každú sezónu nový stroj. Alebo jazdí to, čo prináša móda, príp. odkukal od iných. Každý sme v tomto iný. Ale je tu niečo čo nás môže spájať. A to je tá vášeň. Nenechajme si ju zobrať. Nedajme sa oblbnúť zvončekmi. Budeme šťastnejší. Howgh :)
09.04.2021 - 09:39:58
16
jurot napísal:
a nelieci sa, zenin otec mal ist na operaciu srdca ale odlozili mu to na neurcito, lebo kovid...

no vidis, ved si na to prisiel aj sam, ani o tom nevies. jediny problem covidu je zahlteny zdravotny system. ak by jediny problem korony bolo napr iba to, ze ti VO2 max padne na 20 a stratis cuch, nikto by ta do ffp2 nenutil. nelieci sa v nemocniciach ani velke mnozstvo koronakov, resp vacsina koronakov. vela z nich umiera doma (lebo plne nemocnice). cize staci nechovat ako pripeceny a snazit sa opatreniami, ako je napriklad aj ockovanie aj tie tvoje ruska, dosiahnut, aby koronaci neplnili nemocnice. a potom sa bude moct (oddychnuty) zdravotnicky personal venovat aj tvojmu svokrovi. easy-peasy.
09.04.2021 - 09:54:30
02
jediny problem korony urcite nie je zahlteny zdravotnicky system a je uplne smutne ze sa to na to obmedzuje
totalne sme sepalili mladu generaciu, tie nasledky za tento pokus ala morcata zo sarisskych michalian na detoch co pachame na distancnej vyucbe je svojim sposobom genocida jednej celej generacie

a k tomu co pises opakovane uvadzam ma kovidak vacsiu hodnotu ako clovek s chorym srdcom? preco zachranujeme toho a druheho nie?
09.04.2021 - 10:08:13
00
áno,tie preťažené nemocnice treba odbremeniť od náporu nových pacientov,môže sa o to pričiniť každý z nás svojím spôsobom-niekto očkovaním,niekto dobrovolnou karanténou,rúška,odstup,ruky-ale najviac pomôže keď ludia nebudú organizovať spoločné akcie-chlastačky,tajné svadby a pod. a tiež je vhodné si odpustiť dovolenky letecky niekam do raja ...
Vieme,kto je za daný stav zdravotníctva zodpovedný,kto to tu riadil posledných 12 rokov-ako sa delili obrovské peniaze určené na zdravotníctvo a kto bol vtedy pri moci,veď bolo ešte pred nástupom covidu na hrane udržatelnosti,dobre sa o tom vedelo,ale bývala vláda z tým nebola ochotná nič robiť-kto si pamätá napr. keď chcela A.Kalavská urobiť aspoň niečo,a ako ju R.Fico zotrel ako handru-tak ostalo všetko pri starom.
Toto sú len dôsledky smeráckeho bačovania v rokoch,keď sa ekonomike relatívne darilo,teraz si to vyžerieme všetci-a preceda ešte vyskakuje :puke:
09.04.2021 - 10:10:17
06
keyboard_arrow_up