keby niekto hladal odolné kotúče 203 mm za fajn cenu-objednal som tu:
https://www.bike24.com/p2356341.html
18.01.2021 - 10:34:50
00
pisu, ze pre organicke platnicky ...
len aby niekto neprehliadol a potom sa nedivil
18.01.2021 - 12:22:04
00
to asi nebude presný popis,inde sa uvádza:
Vysoko kvalitná oceľ rezaná laserom 203 mm x 2 mm
neviem prečo by nemali zniesť aj metalické platne-samozrejme životnosť kotúča bude potom menšia,ale to platí pre všetky kotúče,ktoré umožňujú použitie organických aj metalických platničiek-ja ich budem jazdiť na e-biku z organikmi z chladičom H03A
našiel som ešte tento popis:
Thanks to an additional rigid element above the 6-hole mounting, the Magura MDR-C disc rotor is an ideal all-rounder for city, trail and e-bikes. The improved lateral rigidity reduces vibrations and noise during braking, and also has improved heat resistance and increased stability.

Optimized for eBike use
Prepared for tone wheel or magnet
Wear optimized ring design

Item Specifications
Hub/Disc Compatibility 6-Bolt Disc
Pad Compatibility All Pad Compounds
Rotor Size (mm) 203
Rotor Type One Piece
Weight 222

takže žiaden problém ;)
18.01.2021 - 13:08:10
10
Mne vyborne brzdia magura storm hc
18.01.2021 - 13:13:47
00
lto napísal:
Zalezi, kto je vyrobca/prebalovac .. original robi Brakco /Taiwan/ a robi ich pre kadekoho (Clarks a plno dalsich). Tieto Brakco kotuce su sice dizajnova kopia Hope, ale kvalitativne asi porovnatelne.
Lenze .. rozmohli sa kopie a robi ich bohviekto. Prve Brakco kotuce som kupoval za 40e kus asi pre 5-6 rokmi (cize ekvivalent asi tak 60e u nas) a boli vynikajuce, jazdim ich dodnes. Vtedy kopie neboli .. pred dvomi rokmi som kupil na skusku od dakej kvazi cinskej fejk znacky za 10e kus a tak to aj dopadlo :D .. jedine kotuce, ktore ked drzim brzdu, tak sa mi packa hybe, ako keby bol lech vystrihnuty do obluku :D Volodaj mal tusoim 20e kus a boli ok.

Podobne to bolo s narrow - wide prevodnikmi. Ten co som kupil za asi 18-20e vydrzal velmi dlho, pevny , tvrdy material. Niekto tu daval skusenost s inym, asi 8e kus, ze vydrzal tak 500km, bol makky. Brzdove dosticky dtto. Svetla/blikacky ..
Cinske firmy sa inspiruju zapadnymi, spravia nieco kvalitne, lacnejsie. Potom dalsia cinska firma okopiruje tu predtym, je to lacnejsie, ale horsie. A potom dalsia sfejkuje tu predoslu fejkovu spolocnost. A na konci retazca ofejkovane veci pajkuju zeny na materskej v dakej kolni /raz som mal tu cest vidiet vnutro jednej vacsej blikacky :D/.

Takze ja by som povedal, ze ak to kupis za tych 10e / kus, tak sa imho sklames. Ak 20e / kus, tak je to este loteria.
Ale ak drahsie .. tak jedine v originalnom baleni od overenej znacky. Lebo ani vysoka cena nie je zaruka, ze dostanes co chces.
A takto je to asi zo vsetkym z Ciny. Neni problem ani vyskusat, problem je, ze na druhykrat to zase bude nieco ine :(

Ale inak mal som aj trosku problem, tie nity zachytavali prasiatko, ale to je issue aj Hope. Aj povolene nity /nemal som problem/ mali myslim problem aj Hope. Ale u extra lacnych by som cakal makky hlinikovy unasac a makke nity. Tie krivo narezane ocelove casti to je extra bonus :D .. inak ani ten material nebol dobry, nebrzdilo to moc dobre myslim. Ale este horsie boli fejkove Avid kotuce z Ciny za 3e/kus.

Ale podobne vyhadzovanie penazi je podla mna aj kupa drahych Shimano sendvicovych kotucov. Vzdy ma pobavilo, ked vyrobia velmi lahku brzdu, kde neni ani gram zbytocneho tuku na prasiatku, namiesto klasiky daju keramicke piesty, aby cele teplo slo do kotuca a dosticiek a potom s velkou slavou vymyslia chladic na dosticky a kotuc, ktorym riesia neschopnost brzdy a pridaju tolko vahy, ze cely komplet vazi viac, ako normalny kotuc s prasiatkom a kuskom materialu naviac. Ale .. vyzera to dobre, tak co .. :) Mal som uplne prve Shimano XTR kotuce s hlinikovym unasacom, mali sice daku tu muchu, ale boli to vyborne kotuce /len trosku tazsie, okrem 200tky, tam sa unasac dost oplatil/.Dnes kvoli usetreniu vahy robia od vyroby kotuce 1.8mm .. uzasne. Ked oskrabem blato zo spodnej ramovej trubky, tak usetrim viac hmotnosti ako toto :D

Predaj veci, ktore nic nevydrzia a nedaju sa opravit /netyka sa kotucov/ je silne neekologicke. Zatazuje to planetu nadmernou spotrebou. Je to daleko vacsi, radovo vacsi problem, ako cele CO2. Rovnako ako neustala potreba kupovat nove a nove, lebo vlanajsi model ma "nemodernu" geometriu. A to iste kotuce. Daky marketingovy mag vyblafne prezku, kde novy kotuc ma ucinok o 12.231231% lepsi ako predosly /malickym pismenkami v tajomnom rohu pdfka je pisane, za specifickych podmienok testovania .. cize prakticky nikdy :lol:/. Ze ma vydrz polovicnu nevadi, vyrobca zarobi. Hlavne ak prestane robit tie povodne, osvedcene a ine, lacnejsie su este horsie /viz 6e kotuce, na ktore nesmu ist metaliky/.

Ale to bolo len kratke filozoficke okienko na margo vsetkych tych cinskych /a inych/ somarin, ktorymi zaplavuju svet. le moze byt aj horsie. Az to zacnu robit v Indii :D

ps: este technicka poznamka, tie kotuce nie su plavajuce, plavajuce kotuce myslim na bajk ani neexistuju, alebo ak ano, tak boli len v pripade Magura Gustav (a mozno este jedna). Toto volaju semi-floating, co sice navodzuje dojem plavajuceho kotuca ale zle. Realne plavajuce kotuce su na motorkach/autach. Pripadne ma opravi Volodaj :lol:


no neviem či by som zrovna kotúče bral z Ali a pod. Ak nemajú certifikát je to buď alebo buď sa zabiješ alebo vydržia. Radšej si priplatiť a mať poriadne na takýchto veciach sa nešetri :)
18.01.2021 - 15:05:58
00
Luky44yt napísal:
Mne vyborne brzdia magura storm hc


Ja mám KCNC gromohoniace kotúče a max spokojnosť.
18.01.2021 - 15:07:00
00
Zdravím chlapi aké kotúče by ste odporučili namiesto rt86? Zdá sa mi ze idú strašne rýchlo dole a zvyknú sa aj celkom krútiť.Niesom s nimi vyložene nespokojný ale za tu cenu by to predsa len mohlo niečo vydržať. Po jednej sezóne som na 1,5mm.S bikom mam niečo okolo 100kg a chcel by som to na trailovejsie jazdenie
04.03.2021 - 12:04:54
01
hope ? :wasntme:
04.03.2021 - 12:26:19
01
to nie je chyba kotucu, to je jeho vlastnost. Kup si 2mm a nie 1.8mm
04.03.2021 - 12:48:40
01
Máte odskúšané nejaké konkrétne typy? Radšej by som bral niečo overenejsie ako len reči predajcov.
04.03.2021 - 14:29:18
00
sram centerline mi vydrzal dlhsie, aj trp https://www.decathlon.sk/brzdovy-kotuc-trp-160-mm-id_8528756.html ale ten je vhodny pre sirsie platne B01S
04.03.2021 - 14:39:31
00
BrakeForceOne, Trickstuff, Magura
04.03.2021 - 14:54:51
00
Hoši bude to mať nejaký velký vplyv resp. či ucítim nejaký rozdiel v brzdení keď dozadu hodím Shimano XT RT-76 kotúč a vpredu nechám SLX RT-66 ? Brzdy mám SLX 7120
19.03.2021 - 07:57:38
00
Nie
19.03.2021 - 15:31:43
03
iron.hide napísal:


uz asi 2 tyzdne vozim tento kotucik a mierne sa uvolnilo uchytenie brzdnej plochy v tych nitoch, je tam citelna vola.
ma to tak byt?
stalo to 56 eur :/
09.04.2021 - 14:52:52
00
keyboard_arrow_up