a potom zistis ze hadze a budes ho chciet reklamovat - najprv nahodim, nafukam pozriem ci mu nic nieje, ci tesni az potom sa babrem s mliekom.

naposledy som ale vyskusal velku pumpu - neslo, tak som rovno booster nafukal len na 5-6bar - nechal pripojenu pumpu - pustil vzduch, zvysok dofukal pumpou kym nezaskocili patky. pekna robota. ziadne mazanie patiek, skusanie ...
ked som fukal booster na 11bar dobreze som pumpu nedolamal
09.04.2021 - 15:36:39
03
Je to o kombinacii plast raf. Obcas je to pohoda obcas je to veda. Mam kolesa 20" ktore su problem obut aj s dusou. Patka nie a nie sadnut rovno. A to su cestne schwalbe one plaste, ktore nafukam na 6bar a aj tak patka neche skocit kam ma. Bez mydlovej vody beznadejne. Uz som zasiel tak daleko, ze pouzivam lubrikacne gely na neolejovej baze. Podobny problem bol aj na novom grandcanyon co ma kamoska. Tam stacila mydlova voda a 4 bary. Naoapak vsetky ostatne kolesa co mam boli 10 min nahodene ako bezdusaky a niektore drzali aj bez mlieka. Je to o kombinacii.
09.04.2021 - 15:39:37
00
Ja som zatiaľ vždy, plášť nahodil ručnou pumpou, bez mlieka, pätky namazal jarovou vodou, prípadne cyklostar, skočilo na šupu, potom trochu odtlačil montpákou kúsok plášťa, dolial mlieko, nafúkal, pošejkoval kolesom a bolo. Asi šťastie na ráfiky plášte, lebo, keď si to tu čítam pri káve hovorím si niečo robím asi zle :D Ináč už druhý rok bezduše a tak som ich nechcel, na dušiach by som už nechcel jazdiť, max v zime.
09.04.2021 - 15:42:33
01
ani v zime :)
ja booster nemam a vsetko slo s pumpou za 10€
09.04.2021 - 15:45:29
01
ved aj mne to slo velkou pumpou len nikdy nie na prvy pokus - vzdy to chcelo rozne chmaty - jarovu vodu na patky vzdy, raz zavesit koleso, inokedy polozit. ruky unavene. ako som pisal - teraz som na to nemal nervy - jeden pokus - neslo. trosku nafukat booster - pustit vzduch - nafuklo plast, pumpou dotlacit aby zaskocili patky a hotovo. uplna krasa.
09.04.2021 - 20:01:40
00
Ja mám nasledovné dlhoročné skúsenosti:
- schwalbe - bez problémov nahodené servisnou pumpou - maxxis - bez problémov nahodené servisnou pumpou
- continental- bez problémov nahodené na benzínke
- vittoria- ani za boha, maturoval som podarilo sa az po 5 minútach na benzínke...vsetko nahadzovane na rovnakých rafoch + tmel + paska...
Ale nikdy som nemal problém žeby plášť sfukol prípadne presakoval cez bočnice...
09.04.2021 - 20:12:23
00
Vittoria, bojoval som, ale zatial to boli najlepsie pneu ake som kedy na dezdusiach mal (maxxis, schwalbe, wtb, vittoria)
09.04.2021 - 20:20:24
00
Práve teraz som dobojoval s nahodením plášťov vittoria. Predošlé schwalbe sa horko ťaźko nahodili s kompresorom u suseda, ktorý ho má na 380V a v pohodke nahadzje plášte na traktor :D ....

Dnešné vittorie som sa snažil nahodiť servisnou pumpou. SKS do 12 bar. Ani za pána.... Požičal som si pumpu od kamoša, ktorý hovoril, že svoje vittorie nahodil bez probémov. Tú svoju mal tieź SKS ale do 16 bar... Tak reku, asi som veľa nevyhral ale skúsim. Rozrobil som ďalšie hektolitre jarovej vody a fúkal. Rôzne uhly a neviem čo všetko možné, až to skočilo a bolo. No bol to boj. Chrbtica KO...
09.04.2021 - 20:31:32
00
Ja si myslim ze som sa vytrapil typom rafku.

rozmer "b" od oka ca. 2 mm

rozmer "a" zalostne malo ... ako som pisal ventil som dotahoval v tretiom pokuse az ked bol na tej strane nasadeny plast.

pri prvych pokusoch zrejme na mieste ventilu nemohol dosadnut plast a preto "sprcha"



(kolesa su na synov bike vazi ca. 40kg)

Prílohy:

Screenshot_20210409-201956_Opera.jpg
Screenshot_20210409-201956_Opera.jpg 120.8 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2021 - 20:31:35
00
Nepomohol by mitas ventil, Maju obdlznikove tesnenie. mozno tam bude viac miesta external-content.duckduckgo.com
09.04.2021 - 21:14:14
01
tomasspura napísal:
Vittoria, bojoval som, ale zatial to boli najlepsie pneu ake som kedy na dezdusiach mal (maxxis, schwalbe, wtb, vittoria)


Vidíš ja mam zase opačnú skúsenosť a po zime už putujú na otcov ebike :-) su to konkrétne vittoria, saguaro 2.25, ja zase po x rokoch nedám dopustiť na continental... /aj ja cestak /
09.04.2021 - 21:21:06
00
Mne isli vittorky nahodit uplne najlahsie so vsetkych 😁
Asi je to fakt o rafkoch
09.04.2021 - 21:25:11
00
Pri Vittoriách niekedy treba dve vrstvy pásky, potom už idú nahodiť väčšinou v pohodičke...
10.04.2021 - 09:23:47
00
Dnes som otestoval funkcnost bezdusovych gum. Zadne koleso som prerobil na bezdusu asi pred dvomi tyzdnami. Dnes prvy defekt. Diera taka ze som pocul ako to fuci pri zhruba 20km/h. Mlieko striekalo tak 20 - 30cm. Bike cely zasajrajtovany. Odhadom tak do minuty pneu uz bez uniku. Dokonca som nemusel ani dofukovat koleso. :y:
10.04.2021 - 19:29:24
00
Kenai napísal:
Nepomohol by mitas ventil, Maju obdlznikove tesnenie. mozno tam bude viac miesta


v tom tretiom pokuse tam islo podobne tesnenie (je tam sada roznych typov)... ale aj tak na tesno a postup ako som pisal. Inac teraz drzi - nespustilo ani "ň"

mozno ma to posunie k tomu ze prerobim aj zadne a ked to pekne klapne po mojich skusenostiach opravim aj to predne (okrem smeru otacania plasta mi pride koleso nejake tazke ... ktovie kolko mlieka som tam "pustil").

inac taka otazocka - dufam ze na to nie je samostatna tema ..

aky tlak na prednom a zadnom pri rocket ron 2,1/26 (21rafik) Jazdec ca. 40kg aj s oblecenim :) a bike pocitajme 10 kg?

Schwalbe mi vravi pri amater vpredu 1,6, vzadu 1,8. skuseny 1,8/2,0 a profi 2,0/2,2

link:
https://www.schwalbe.com/de/pressureprof
10.04.2021 - 19:53:33
00
keyboard_arrow_up