Jaiub napísal:
Kristina ked vyhladavam biky typu cannon synapse, sup x road a pod., skratka co najpohodlnejsie jak geo tak schopnosti ramu pohlcovat nerovnosti, dokaze aj takym ocel/titan konkurovat?


Na bike sa treba pozerat ako na sustavu, preto by bolo viac koser, keby si porovnaval bike s bikeom.
11.04.2021 - 09:06:14
00
Jaiub napísal:
Kristina ked vyhladavam biky typu cannon synapse, sup x road a pod., skratka co najpohodlnejsie jak geo tak schopnosti ramu pohlcovat nerovnosti, dokaze aj takym ocel/titan konkurovat?

Pokiaľ hľadáš cesťák ako doplnok na tréning k MTB tak osobne odporúčam skôr pohodlnejšie rámy a sedlovky s kruhovým priemerom 25,4 - 27,2mm. Mala som na chvíľu požičaný Spešl Venge. Je to top pretekársky bajk. Fakt rýchly a tuhý. Ale nechcela by ho ani zadarmo. Strašný kostitras. Po 4hodinovej jazde som bola rozbitá ako na žiadnom inom bajku. Ku koncu výjazdu som si to už neužívala. Na horších cestách to bolo ešte výraznejšie.
Oceľové a titánové rámy sú populárne hlavne pre svoju schopnosť pohlcovať drobné vibrácie od drsných ciest. Túto schopnosť majú samozrejme aj kvalitné karbonové rámy, ktoré sú teraz prezentované ako endurance modely od top výrobcov. U lacných čínskych rámov by som tieto vlastnosti moc nehľadala.
Na moje jazdenie, keď mám cesťák ako tréningový nástroj a doplnok k MTB, nemám problém jazdiť "ťažký" oceľový rám keď mi ponúkne radosť z jazdy a pohodu aj na dlhých výjazdoch. Na titane som absolvovala aj niekoľko pretekov a nemala som pocit, že by ma rám znevýhodňoval. Nikdy som nebola a ani nebudem typ jazdca-špurtéra, ktorý dokáže vyvinúť 1.200 Wattový nástup a preto nepotrebujem rám typu Venge.
11.04.2021 - 09:38:44
04
ja sice neviem ake mam watty,kedze nemam wattmeter,ale ked zlahka prislapnem tak sa cela zadna stavba aj s kolesom tak kruti ako keby som mal defekt bike mam canyon ultimate al
11.04.2021 - 10:12:51
00
A mas 50 kil ako kristina?
11.04.2021 - 10:15:38
00
ked si odmyslim tych plus 60 tak ano
11.04.2021 - 10:29:50
02
Vysvetli mi niekto, preco ako sa mu nahodou nedostane 100% kladneho hodnotenia , zacne tu argumentovat tym , ze jemu to nevadi , je to treningovy bike, mne sa na nom sedi dobre, a mne sa to takto paci a bla bla bla - vid Kristina. ( a uz konecne pochop ze tie Tvoje titan ocel ramy sa tu 90% ludom proste pacit nebudu, lebo to nieje teraz “in”) ... ak nezvladate kritiku , objektivnu ci neobjektivnu, tak sem tie bicykle nedavajte a teste sa z nich doma .
11.04.2021 - 11:05:08
00
uz konecne pochop ze tie Tvoje titan ocel ramy sa tu 90% ludom proste pacit nebudu, lebo to nieje teraz “in”


Pan je tu na navsteve z nejakeho paralelneho vesmiru ?
11.04.2021 - 11:23:28
06
taaak som ja vedel ze podobne zverstvo uvidim aj v Tvojom profile user_id.
Ca su tu hned certis ? tiez nezvladas kritiku ? ale ak Ti to pomoze , zober svoj bike a niekoho s “normalnym” karbonom von , pytaj sa ludi ktory sa im paci viac a rob si ciarky . Potom to Tvoje ego a zaritost snad pochopia :)
11.04.2021 - 11:34:31
00
Len mi akosi nesedelo tvoje tvrdenie, hlavne ked sa tak pozeram na hodnotenia pod fotkami Kristininych bicyklov :-).

Skor mi pride, akoby tebe stupil niekto na otlak :-D.

Mimochodom, ak si si nevsimol, v dnesnej dobe je "in" vsetko, co ma 2 kolesa. Elektrobicykle, kolobezky, bicykle z povaly... :-D
11.04.2021 - 12:06:07
01
90% pochybujem, dokonca predpokladam, ze vacsine ludi sa to paci. Mne osobne sa to ale nepaci - tie masivne kolesa v kombinacii s tenkymi ocelovymi trubkami posobia na mna rusivo. A ano, takisto mozem jazdit v tielku zlaty bazant a plavkach. Mozem argumentovat tym, ze mne sa tak dobre jazdi, je to len moj treningovy 'dres' atd., dokonca mozem byt takto aj rychlejsi, ale v konecnom dosledku to naozaj nevyzera dobre. Ale vec vkusu, niekomu sa to pacit moze, resp to neriesi.
11.04.2021 - 12:09:46
01
mám inú otázku, kde sa dajú zohnať tie krásne nálepky kvetiniek na kolesá?
11.04.2021 - 12:16:19
02
mozno len niektori z nas nepotrebujeme bike podla toho co sa paci nejakym ludom okolo na ulici ale taky co sa paci nam.
Ludia co si kupuju veci aby sa zapacili inym ludom su podla mna dost out a nie in. Cize ak mam vyjadrit svoj nazor tak ja mat kvetinky na kolesach tak sa asi povraciam keby som na tom mal ist medzi ludi ;) sportu zdar :D
11.04.2021 - 13:11:22
04
Mne osobne sa pacia aj tie karbonove kolesa na ocelovom rame (dovody sme si uz odkomunikovali) a dokonca sa mi pacia aj tie kvetinky. Ale tema je galeria, takze ak sem niekto zavesi bike, ktory ma posed ako na kolobezke a podobne vystrelky, tak musi byt nachystany na okamzity atak profilov?‍♂️?‍♂️
11.04.2021 - 13:59:51
01
Púpava na šaltri je normálna klasika, z toho by som vedu nerobil. Ale tie neónové ponožky...to je ozaj grc :D
11.04.2021 - 14:02:23
00
isheep napísal:
taaak som ja vedel ze podobne zverstvo uvidim aj v Tvojom profile user_id.
Ca su tu hned certis ? tiez nezvladas kritiku ? ale ak Ti to pomoze , zober svoj bike a niekoho s “normalnym” karbonom von , pytaj sa ludi ktory sa im paci viac a rob si ciarky . Potom to Tvoje ego a zaritost snad pochopia :)


Tak napriklad ja som si pozrel tvoj bajk v profile a uprimne povedane 2x ma naplo, dokonca ani nechapem ako sa to niekomu moze pacit, takze ked si robis statistiku, za mna si ciarku urcite nedavaj. Tolko moj nazor
11.04.2021 - 14:03:56
03
keyboard_arrow_up