scarinko napísal:
keby len v prirode, dnes som stretol dost bezcov a cyklistov co to mali tiez na ksichte :D

s maskou sa da kus zvysit vykon, kedze sa dostava menej kyslika,tak by si na to mali svaly zvyknut...potom bez masky budes lietat..asi
12.04.2021 - 18:14:31
01
Tento trening nepoznam ale ked nemozes poriadne dychat tak sportovanie nie je je velmi fajn. Navyse za 5 min by som to mal komplet premocene a ochrana by sla do ....
12.04.2021 - 18:17:44
00
scarinko napísal:
niekolko rokov testovania ;)

a nejaký odkaz na toto tvrdenie by sa našiel resp. nejaká definícia "niekoľko rokov testovania"?
12.04.2021 - 19:11:13
00
https://vaccination-info.eu/sk/skutocnosti-tykajuce-sa-ockovacich-latok/schvalenie-ockovacich-latok-v-europskej-unii - posledna veta nad fazami "To môže trvať približne desať rokov od prvotného konceptu až po schválenie."
Tuto to mas viac do detailov, ale posledny rok to bezi v telke minimalne raz za tyzden tak o tom snad netreba ani citat uz.

https://vedanadosah.cvtisr.sk/priroda/biologia/preco-vyrobit-novy-liek-ci-vakcinu-trva-tak-dlho/


Naposledy upravil Hack3r dňa 12.04.2021 - 19:17:19, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2021 - 19:15:18
02
kristina:musia prebehnut procesy,ktore trvaju nejaku dobu,nie presne pocet rokov,tuna sa to nestalo a preto maju vynimku,pretoze inak by to neslo,plus nezalovatelnost .. to nie je tvrdenie,to je realita
12.04.2021 - 19:16:15
04
Ale to je vytrhnutá veta z kontextu:
Výrobca očkovacej látky následne otestuje jej účinky. To zahŕňa testovanie v laboratóriách a na zvieratách.
Po ňom nasleduje program klinického testovania na ľuďoch. Výrobca očkovacej látky ju otestuje v troch fázach klinického skúšania, pričom na každej fáze sa zúčastní väčší počet ľudí. Tento program musí dodržiavať prísne normy, postupy a protokoly, ktoré stanovili regulačné orgány.
To môže trvať približne desať rokov od prvotného konceptu až po schválenie.
Chápem to tak, že vyššie popisovaný postup platí pre testovaciu fázu.
"Čo je podmienečné povolenie pre uvedenie na trh?
Podmienečné povolenie pre uvedenie na trh (CMA) sa používa ako zrýchlený postup registrácie na urýchlenie schválenia liečby a vakcín počas mimoriadnych udalostí v oblasti verejného zdravia v EÚ. CMA umožňujú povoľovanie liekov, ktoré uspokojujú nenaplnené lekárske potreby, na základe menej úplných údajov, ako sú bežne požadované. To sa stane, ak prínos okamžitej dostupnosti lieku alebo očkovacej látky pre pacientov preváži riziko spojené so skutočnosťou, že ešte nie sú k dispozícii všetky údaje. Údaje však musia preukázať, že prínos lieku alebo očkovacej látky preváži akékoľvek riziká. CMA zaručuje, že schválený liek alebo vakcína spĺňa prísne normy EÚ týkajúce sa účinnosti, bezpečnosti a kvality a že sa vyrába v schválených a certifikovaných zariadeniach v súlade s vysokými farmaceutickými normami pre veľkovýrobu. Po udelení CMA musia spoločnosti poskytnúť ďalšie údaje z prebiehajúcich alebo nových štúdií v rámci vopred stanovených lehôt, aby potvrdili, že výhody naďalej prevažujú nad rizikami."
https://eraportal.sk/aktuality/europska-liekova-agentura-prijala-ziadost-o-podmienecnu-registraciu-vakciny-od-spolocnosti-janssen/
12.04.2021 - 19:20:22
00
Niečo k tej Astre...Ako zdroje sú tam uvedené ORF a Bloomberg
https://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/nazory.asp?NewsID=210812
12.04.2021 - 19:38:09
11
Astra je dobrá. Jej účinky sa prejavia po mesiaci. Predvčerom som urobil KOM v stúpaní na Pusté Pole.

Prílohy:

KOM po Astre.PNG
KOM po Astre.PNG 92.98 KiB thumb_up-1thumb_down

12.04.2021 - 20:15:32
06
Profesor o psychiatrických prejavoch po prekonaní COVID19...

thumb_up0thumb_down
12.04.2021 - 20:54:15
00
Naposledy co si tu dal nejakého pochybného primára ktorý nechápal prečo česi neočkujú tolko ako Izrael, ... bol vyhodnotený ako nekvalitný príspevok a bolo ho treba rozkliknút. A netvár sa, že si toto nečítal. :D
12.04.2021 - 20:59:40
00
https://dennikn.sk/minuta/2348993/?ref=mpm

tak už aj Írsko astrou len nad 60+
ale my si stále ideme svoje tak ako v testovaní.
13.04.2021 - 02:28:53
00
je velmi zaujímavé,že sa píše stále len o krvných zrazeninách pri AZ,ale vyskytujú sa aj u Corminaty,a nikde nič:
Comirnaty (Pfizer/BioNTech)
pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi (zväčša u pacientov liečených na hypertenziu), prekolapsový stav, kolaps, trombóza, alergické reakcie (1 anafylaktická reakcia), paréza tvárového nervu

COVID-19 Vaccine Moderna
dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi

COVID-19 Vaccine AstraZeneca
krátkodobá strata vedomia, trombóza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, paréza tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu

info + tabulky:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/media/tlacove-spravy/tyzdenna-statistika-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakcin-na-prevenciu-covid-19?page_id=5567
13.04.2021 - 07:09:38
01
nakoniec to bude tak,ako som si aj myslel-trombózy nemajú súvis z očkovaním-boli tu aj dávno pred koronavírusom-hlavne treba robiť chaos,nech sa zaočkuje čo najmenej ludí,nech sa z toho ešte dlho nevyhrabeme :^) :

Európska lieková agentúra po dôkladnom skúmaní skonštatovala, že výskyt trombózy medzi zaočkovanými ľuďmi nie je vyšší ako počet pozorovaný u bežnej populácie.

„Dokonca bol podľa agentúry celkový počet tromboembolických príhod hlásených po očkovaní nižší, ako sa očakávalo u bežnej populácie,” upozorňuje Národný portál zdravia.

Zaujímavo vyznieva aj skutočnosť, na ktorú narazila Britská regulačná agentúra MHRA. Podľa jej údajov, z 10,7 miliónov Britov zaočkovaných vakcínou Pfizer/BionTech registrujú 38 prípadov trombózy, čo je 0,0004 percenta.

„Vakcínu AstraZeneca dostalo 9,7 milióna ľudí a trombózu nahlásili v 30 prípadoch, čo je 0,0003 percenta,” pripomína Národný portál zdravia.
13.04.2021 - 07:52:45
03
Dano5 jo, akurat by mohli niekde aj konecne povedat, ze stredna europa je najviac postihnuty region trombofilnymi stavmi na SVETE. zla zivotosprava, vysoky podiel fajciarov a najvaccsi vyskyt mutacnych ochoreni krvi. cize ak mas problem s krvou a nevies o tom zabije ta aj pardnove hnackovanie, lebo si z krvi urobis huspeninu
13.04.2021 - 08:01:12
01
jurot napísal:
Vazeni viacbunkovec ( je vobec otazne ci mnohobunkovec)
Daval si sem ze chlastas v praci
Daval si sem ze nikdy ale nikdy sa nestalo ze by nieco utieklo z labaku a na 2 doby ta zotreli

Takze asi tak k tomu co tu pises


Ak si dobre pamätám, tak len ja som sem dal info u úniku vírusu z labáku. A je to len tvoja (dez)interpretácia, že som tým niekoho (tulenik-a) zotrel. (Plutvonožec sa myslím celkom tešil, že sa niečo nové zaujímavé dozvedel.) Nebola to nejaká ad hoc info, ktorú som našiel na prvej strane googla, ale počul som ju v kuloároch asi pre 10 rokmi a teda som presne vedel, čo hľadať. Priemerný užívateľ internetu to nemá šancu nájsť, lebo google ho zavalí informáciami o Wuhan kauze (skús hľadať ´virus leak from lab´). Dal som to sem ako výnimku potvrdzujúcu pravidlo, že aj v dokonalom BSL-3, BSL-4 sa môže stať prúser. No nič, nebudem sem nabudúce hádzať perly, radšej pošlem súkromnú správu relevantným adresátom.
13.04.2021 - 08:34:37
05
keyboard_arrow_up