Teraz nerozumiem debate o SY, Mna sa tiez pytali naco som si kupil pick up 4x4, len zasveteni vedeli pravy dovod. Proste som ho chcel. Nedaj na reci ak si sam spokojny.
14.04.2021 - 07:45:19
16
Supafly666 napísal:
Ssangyong vlastní indická Mahindra, neviem či by ho pustila do konkurzu, keď do toho naliala toľko peňazí. Okrem neho má vo svojom portfóliu Jaguár, RangeRover, Peugeot bikes etc. SY je 4tá najväčšia automobilka, nezabúdajme na Chevrolet(Daewoo). Je v pozícii asi ako bola KIA/Hyundai 10rokov dozadu. Ponúkajú "slušné" autá za zaujímavú cenu, ale nie je to nič extra. Áno majú navoňané autá, prekypujúce výbavou za nízke ceny voči konkurencii, ale aká bude kvalita po opätovnom vstupe na trh je otázna. Navyše servisné zázemie je také ehm "neurčité". Každopádne oproti predchádzajúcim paskvilom Korando, Rodius, Musso a hlavne Actyon, je táto nová okopírovaná RAVka celkom pekný počin, aj keď ma výrobné tolerancie ako má. Ináč ta 1.5tka turbo mi nápadne pripomína nový H/K motor, kedže je to priamovstrek na plyn by sa to moc nemalo dávať. Rovnako aj ten diesel je moc podobný H/K.


V dnesnej dobe nieje problem dat aj priamo vstrek na LPG, len je to trosku drahsie a teda navratnost nebude za rok ale za 2-3 roky (samozrejme zalezi od rocneho najazdu)

Ale tu sa zase dostavame k tomu ze ak niekto spravi 10,000km za rok asi je kapanek zbytocne riesit ci to zerie 6 alebo 8 litrov benzinu ?
14.04.2021 - 08:21:07
02
Zadarilo sa mi dostat suter do skla. Mala okruhla asi 3mm dierka ale rovno pred ocami. Mate tip na dobru opravnu sadu, aby som si to spravil?
14.04.2021 - 08:50:07
00
Liqui moly a ich 6299 produkt
14.04.2021 - 09:01:02
02
110mat110 v KE "medzi mostami" ti to opravia za cca 40 € skoro na počkanie, aj keď miesto "úrazu" nie je veľmi šťastné
14.04.2021 - 16:17:15
00
Zipsik napísal:
V dnesnej dobe nieje problem dat aj priamo vstrek na LPG, len je to trosku drahsie a teda navratnost nebude za rok ale za 2-3 roky (samozrejme zalezi od rocneho najazdu)

Ale tu sa zase dostavame k tomu ze ak niekto spravi 10,000km za rok asi je kapanek zbytocne riesit ci to zerie 6 alebo 8 litrov benzinu 🤣

Ale pri 25tis ročne je to už úspora pekných 650€ napr na slušné kolieska na bike😜
V prípade 6l nafty, je to ročne 1500€
14.04.2021 - 16:37:41
00
Supafly666 SY asi tazko bude 4ta najvacsia automobilka, maximalne v Korei, ale urcite nie celosvetovo...neviem, co si myslel pod "nezabúdajme na Chevrolet(Daewoo)" ale podla dostupnych informacii , Daewoo patri pod GM a nenasiel som ziadne prepojenie SY a GM aktualne, hoci v minulosti nejake bolo cez Daewoo....
14.04.2021 - 18:22:29
00
Myslel som 4ka v Kórei samozrejme ;)
14.04.2021 - 18:30:12
00
zihadlo 5 napísal:
Ale pri 25tis ročne je to už úspora pekných 650€ napr na slušné kolieska na bike😜
V prípade 6l nafty, je to ročne 1500€


Ved preto mam LPG :) ta kazdorocna uspora sa da pouzit ovela rozumnejsie :) nepotrebujem pustit peniaze len tak cez vyfuk do prec 😅
14.04.2021 - 18:49:02
01
nóó z tou úsporou prevádzkových nákladov prerábkou na plyn opatrne-už som videl pár motorov,ktoré si po "ušetrení" nákladov na palivo vypýtali pár 100 eur,v horšom prípade aj hodne viac ako pár 100 na repas hlavy- spálené/zaklepané ventily,áno benzín stojí viac,ale ak sa to pototo,potom len začína sranda-nepojazdné auto,repas hlavy,atď ...
iste,sú motory,ktoré to zvládnu,iné nie-treba si to dôkladne preveriť
14.04.2021 - 19:59:46
07
Lacné auto na prdkanie okolo komína na plyn mi aktuálne najlepšie vychádza Dacia Sondero, táto nová sa dosť zlepšila...
14.04.2021 - 20:02:44
03
Dano5 napísal:
nóó z tou úsporou prevádzkových nákladov prerábkou na plyn opatrne-už som videl pár motorov,ktoré si po "ušetrení" nákladov na palivo vypýtali pár 100 eur,v horšom prípade aj hodne viac ako pár 100 na repas hlavy- spálené/zaklepané ventily,áno benzín stojí viac,ale ak sa to pototo,potom len začína sranda-nepojazdné auto,repas hlavy,atď ...
iste,sú motory,ktoré to zvládnu,iné nie-treba si to dôkladne preveriť



Ked setris na samotnom palive netreba setrit na log systeme, netreba setrit na tom kto ti ho montuje a taktiez netreba setrit na samotnom plyne...

Lebo ano ked niekomu nestaci ze jazdi na lacnom palive a este si vybera tie najpochybnejsie pumpy len aby usetril par centov este navyse, prerabku zveri do ruk nejakemu jozkovi od vedla a da tam najlacnejsi splynovac tak ano to si vyslovene pyta pruser ?

Noo a potom su tu este taky experti (a v lpg skupinach ich nieje malo) co menia filter plynnej fazy (odporuca sa kazdych 30,000km) raz za 60,000-100,000km ????
14.04.2021 - 20:27:23
00
Lacne palivo, neskora vymena filtra, cena splynovaca ani montaz u Jozka nema nic spolocne s vysedenymi sedlami ventilov.
Spalovanie plynu sa deje pri vyssej teplote ako spalovanie benzinu. Preto su sedla ventilov rychlejsie opotrebovane v zavislosti od pouziteho materialu.
Edit: ale odbotnik to vysvetli urcite presnejsie 🙂

thumb_up2thumb_down
14.04.2021 - 20:41:35
03
mňa o tom nemusíš presvedčovať-jazdenie na plyn má výhodu len jednu,a to je len lacnejšie tankovanie-ale konečné náklady v podobe vyššej počiatočnej ceny,následných problémov z prevádzkou,napr.oprava spálených ventilov (je to drahá oprava-áno,niektoré motory to dávajú vcelku o.k.) už vyliečili z naivnej ilúzie šetrenia peňazí vela majitelov plynových vehiklov- ale napr. to mne nikdy nebudú stáť za to,aby som si naivne myslel,ako som brutálne ušetril,a potom pozeral ako puk na motor,ktorý to má predčasne za sebou
14.04.2021 - 21:04:24
08
Ako to vychadza pri tych CNG autach co su uz z vyroby takto predavane (nejake Opely, ci Skody si pamatam)? U nas je to asi tragedia s cerpackami, ale mal som pocit ze napr v Rakusku je ich snad viac ako LPG (realne cisla netusim).
14.04.2021 - 23:30:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up