Rovnaký náboj SP a klasika? Celkom by ma zaujímalo čím to môže byť.
14.04.2021 - 18:32:59
00
To počuteľné pracovanie výpletu je ale dané snahou o zvyšovanie tuhosti výpletu jeho prekladaním v kríženiach. Vonkajšie špice z príruby náboja sú podvlečené popod vnútorné. V mieste ich kríženia dochádza k dotyku a vzniku zlomu a v tom mieste to pracuje. Pri Straihtpull nábojoch celkom neviem prečo takto vypletať koleso, lebo sa mení pôsobenie síl v špicoch z jednoduchého ťahu na rôzne kombinované účinky, ktoré vznikajú v zlome špicov v mieste ich dotyku. Získaš vyššiu tuhosť kolesa v pozdĺžnom smere, ale znižuješ priečnu tuhosť kolesa a napínaš špice nie priamo, ale cez trenie. Tie pazvuky čo ti vznikajú pri jazde sú nič oproti tomu, keď špice začnú praskať v dôsledku únavy takéhoto riešenia.
14.04.2021 - 18:46:55
00
Strenki napísal:
Vstupim vam tu do debaty, len som sa chcel podelit s mojimi skusenostami (sice s rizikom, ze mi tu asi zasa niekto povie, ze som si pomylil temu, co uz). Pre velkych tazkych chalpov ako ja, cize 90kg+ nie su straightpull naboje vhodne. Skor ci neskor vyplet povoli a pocut ho pracovat hlavne v strmych stupaniach. Docentrovanie alebo komplet novy vyplet nepomoze. Teraz mam prepletene na klasicke naboje, jazdim trasy ako vzdy a zrazu je ticho. No a ci je naboj na kotuc 6 dier alebo CL je pre mna osobne totalne fuk. V zadu mam CL v predu 6 dier, mam take podla toho co sa dalo zohnat :)

A mal ten straght pull výplet krížený klasicky ako J-bend poza špice, alebo mimo tak že sa špice nedotýkali?
14.04.2021 - 18:55:53
01
Strenki napísal:
Vstupim vam tu do debaty, len som sa chcel podelit s mojimi skusenostami (sice s rizikom, ze mi tu asi zasa niekto povie, ze som si pomylil temu, co uz). Pre velkych tazkych chalpov ako ja, cize 90kg+ nie su straightpull naboje vhodne. Skor ci neskor vyplet povoli a pocut ho pracovat hlavne v strmych stupaniach. Docentrovanie alebo komplet novy vyplet nepomoze. Teraz mam prepletene na klasicke naboje, jazdim trasy ako vzdy a zrazu je ticho. No a ci je naboj na kotuc 6 dier alebo CL je pre mna osobne totalne fuk. V zadu mam CL v predu 6 dier, mam take podla toho co sa dalo zohnat :)

Zatiaľ od augusta tuhost ok a pukanie nič.len zlatá xx1. Puka v stojkach
14.04.2021 - 19:15:28
00
cipo mi robí kolesá, on vie lepšie presne ako to je vyrobene. Straightpull bol 3x krížený tuším dt240 naboje z kolies XR1501 a teraz mam 350tky classic a je 2x krizeny a dotyka sa tiez. Moja pointa je celkom ina. Straighpull spic ma z principu ovela vacsiu sancu na to, ze sa bude tocit, lebo vsak tak to je spravene, pri naboji nic nebrani tomu, aby sa tocil, nie je tam ziadna poistka proti otacaniu ani system. Casom som nachadzal spice krizom, cize sa dotykali ostrymi hranami. Aj stare mavic kolesa s hrubymi spicami ktore sa nekrizil casom povoloval, pracoval a praskal, naboj bol tiez SP. Teraz classic j-bend sa tak netoci a drzi ovela lepsie a to mam namiesto fulla HTcko a zadne koleso dostava viac zabrat. No klop klop snad to bude drzat. Tazko sa vam vysvetluje, ked nemate tolko KG (hlavne ten tazky zadok vidim ako problem, ale tak narodil som sa do 193cm tela fnuk) a nejazdite take trasy a taky teren ako ja :P
14.04.2021 - 19:27:07
10
to je zaujímavá skúsenosť,kolesá mám tiež od cipa,náboje DT Swiss 350,ráfiky Nextie carbon,výplet CX Ray-moja váha 80 kilo-tie kolesá po 2 rokoch sa ani nepohli,áno je to aj tým,že až tak vela nejazdím,ale parťák má na takých istých cca 10 000 km,a tiež držia,žiadny problém-to prekríženie to drží na tej ploche bez problému
ale súhlasím z tým,že pre ťažších sa viac hodí klasický 32 d. 3 x krížený výplet,tá váha navyše nie je príliš velká


Naposledy upravil Dano5 dňa 14.04.2021 - 19:48:22, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2021 - 19:44:36
00
to su ploche špice , u gulatých to nedrží nič.. tam sa to može točiť
14.04.2021 - 19:46:22
00
to som prehliadol-jasné že na SP náboj treba ploché špice
14.04.2021 - 19:50:47
00
takže ked sa mi to za rok dva povolí pojdu na to plochače a kartony :D
14.04.2021 - 19:57:28
00
Vsak ja som mal iba ploche spice, aj tie sa mi tocili :D Aj vaha 80kg je stale temer 20kg menej ako moja vaha. No a nie su km ako km a ja dam tak 20 celodnovych vyjazdov do roka plny trailov ako marikovsky, kunerad, mtb trilogy etapak, trasu XCM Dolni Morava (kto bol, chape. kto nebol, chodte), z NMnV do BA/Skalice ale po trailoch ako Python atd nie po zvazniciach, to je nuda pre mna. Mozno by sa mi hodil trailovy bajk, ale nechcem taky, nejake som skusal a to je hnusne tazke hojdacie pomale na tom by som moje celodnovky siel 2 dni. No proste som sa chcel podelit, ze classic j-bend sa mi celkom osvedcilo, vidim tam rozdiel aj ked su kolesa asi trosku tazsie o par g. Mozno mate kamosov co su tazsi a maju podobne problemy alebo si to niekto precita tuna na fore a pomoze mu tato info. Zavidim tym, ktorym drzia SP kolesa :)


Naposledy upravil Strenki dňa 14.04.2021 - 20:02:59, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2021 - 19:58:06
01
ale to je divné,že krížené ploché špice sa pretočia,veď tam je celkom slušné pnutie-čo na to cipo ?
14.04.2021 - 20:02:31
00
A s tým točením špicov počas jazdy ste si istí? Jedine pri slabom napnutí, ale počas jazdy je v špicoch premenlivý ťah a to spôsobuje zvuky výpletu, ale nie, že by sa špice otáčali v SP náboji a v ráfiku. V kotevných bodoch je pomerne vysoké trenie na to, aby sa to pretáčalo.
14.04.2021 - 20:08:11
00
Plochy vyplet sa pri správnom napnuti nepovoľuje ani pri straightpull ale časom ako vyplet pracuje tak môže nastať cinkanie vypletu. Po dotiahnutí je vatsinou kľud ale aj plochy vyplet sa časom natiahne a začne to znova . Preto pre ťažších jazdcov alebo ked dostávajú kolesa zabrať tak odporúčam 32 špicov . Taktiež je este rozdiel či sa jedna o 29er alebo 27,5 kolesa
14.04.2021 - 20:16:56
00
tak to som v pohode,kolesá mám 27,5 a váhu-no trochu cez 80 kg ... ale že fakt sa ani nepohli :)
no uvidíme-mám na pláne začať viac jazdiť,problémy z chrbticou sú akosi vyriešili samé,už len to počasie ...
14.04.2021 - 20:23:38
00
Taktiež záleží či sa jedná o výplet hliníkových ráfkov alebo tuhých karbonových.
14.04.2021 - 20:32:14
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up