zihadlo 5 sorry :D bol som stručný :D nie môj pocit bol asi takýto...jazdím odjakživa veľkosť M" ...u mňa je to tak na hrane, ale každá veľkosť L" bola naprd. Mam 184 cm a moja jedina vyhoda je možno to že mam dlhšie nohy, ale nemám zasa až taky dlhý trup, čo sa dá kompenzovať trošku predstavcom. Keď som sadol na L" veľkosť na Luxe tak som musel davať sedlo tak nižko, že keby použijem teleskopku tak narazí o rám a to už je fakt moc. Problém bol aj veľmi zdvihnutý predok, hlavne keď je vpredu ešte 110mm vidlica. Čiže suma sumárum ten bicykel mi bol naozaj veľký. Ako som písal vyššie kalkulačka mi vypočitala L" ale po týždni (a možno menej...) by som ten bicykel asi vrátil lebo by mi bol proste veľký. Objednal som si Ultimate CF SL 8 a tam som kalkulačku ani neriešil. Rovno som dal M" ...včera sa mi podarila taká zvláštna vec a to tá, že ráno 4:15 som len tak z haluze zašiel na stránku Canyonu a mali voľný jeden kus Canyon Lux CF SL 7 na XT-čku :D :D Rovno M" ! čiže ušiel sa mi dokonca aj MTB od nich s čím som vôbec, ale vôbec nerátal...za mňa osobne tiež M" ,ale už dnes viem, že prvé čo pôjde odtiaľ preč bude teleskopka, takže potom Vám môžem niekomu za rozumnú cenu posunúť novú teleskopku ak by bol záujem...na Ultimate sa veľmi teším, ale tým že som si dával zmenu kokpitu mi zo 100 mm rajdov na 110mm mi posunuli objednávku z apríla na august :D Proste čo sa týka veľkosti rámu išiel som aj bez kalkulačky do M" či to je cesťák alebo MTB. Tým že som sa zviezol na kamošovom LUX-e som sa o tom len presvedčil.

Za mňa inak ešte jedna zaujimavosť a to je pruženie bajku pri odomknutom tlmiči. Ak by som mal porovnať napr. scott a canyon pri otvorenom tlmeni v jazde do kopca, mal som pocit, že Canyon bol podstatne tuhší, ale to je len možno vec nastavenia tlmiču.

P.S.: ja osobne ak číhate na nejaké voľné biky nespoliehal by som sa na emailové alerty od canyonu..mne pomohla stála záložka v mobile, ktorú som sem tam (každé 2-3h :D) očekoval...proste s bikami je to dovi dopo...
13.04.2021 - 18:48:56
00
Mam LUX 2019, vyska 182cm, nohy 89cm a Lko ideal. Dal som o 1cm kratsi predstavec.
13.04.2021 - 19:00:28
01
Canyo je nehovorim že to musí byt u každého rovnako ako u mňa :) len som uviedol ako som sa cítil na tom kole...hlavne keď som videl kam dávam sedlovku vedel som, že je to moc ...
13.04.2021 - 19:14:45
00
shifty12 napísal:
zihadlo 5 sorry :D bol som stručný :D nie môj pocit bol asi takýto...jazdím odjakživa veľkosť M" ...u mňa je to tak na hrane, ale každá veľkosť L" bola naprd. Mam 184 cm a moja jedina vyhoda je možno to že mam dlhšie nohy, ale nemám zasa až taky dlhý trup, čo sa dá kompenzovať trošku predstavcom. Keď som sadol na L" veľkosť na Luxe tak som musel davať sedlo tak nižko, že keby použijem teleskopku tak narazí o rám a to už je fakt moc. Problém bol aj veľmi zdvihnutý predok, hlavne keď je vpredu ešte 110mm vidlica. Čiže suma sumárum ten bicykel mi bol naozaj veľký. Ako som písal vyššie kalkulačka mi vypočitala L" ale po týždni (a možno menej...) by som ten bicykel asi vrátil lebo by mi bol proste veľký. Objednal som si Ultimate CF SL 8 a tam som kalkulačku ani neriešil. Rovno som dal M" ...včera sa mi podarila taká zvláštna vec a to tá, že ráno 4:15 som len tak z haluze zašiel na stránku Canyonu a mali voľný jeden kus Canyon Lux CF SL 7 na XT-čku :D :D Rovno M" ! čiže ušiel sa mi dokonca aj MTB od nich s čím som vôbec, ale vôbec nerátal...za mňa osobne tiež M" ,ale už dnes viem, že prvé čo pôjde odtiaľ preč bude teleskopka, takže potom Vám môžem niekomu za rozumnú cenu posunúť novú teleskopku ak by bol záujem...na Ultimate sa veľmi teším, ale tým že som si dával zmenu kokpitu mi zo 100 mm rajdov na 110mm mi posunuli objednávku z apríla na august :D Proste čo sa týka veľkosti rámu išiel som aj bez kalkulačky do M" či to je cesťák alebo MTB. Tým že som sa zviezol na kamošovom LUX-e som sa o tom len presvedčil.

Za mňa inak ešte jedna zaujimavosť a to je pruženie bajku pri odomknutom tlmiči. Ak by som mal porovnať napr. scott a canyon pri otvorenom tlmeni v jazde do kopca, mal som pocit, že Canyon bol podstatne tuhší, ale to je len možno vec nastavenia tlmiču.

P.S.: ja osobne ak číhate na nejaké voľné biky nespoliehal by som sa na emailové alerty od canyonu..mne pomohla stála záložka v mobile, ktorú som sem tam (každé 2-3h :D) očekoval...proste s bikami je to dovi dopo...

tak to maš asi skôr kratke nohy ked si daval sedlo tak dole :D... maš to nejake popletené
a ked sa trošku zapozeráš tak scott má jednoduchý jednočap, hupavý a lux ma osu kola za 2kým čapom tým je menej hupavý ale aj menenj citlivý
13.04.2021 - 19:31:57
01
zihadlo 5 áno prepáč, malo to byť naopak ? dnes už som unavený sorry...s tým tlmičom to hovorí aj kamarát ktorý jazdi Lux . Vraví že ten tlmič nie je tak citlivý ako čakal ale niekomu to proste vyhovuje ?‍♂️ Ja som mal z toho bajku ale fajn pocit :)
13.04.2021 - 19:50:35
01
Prosím vás kolegovia :) viete mi dať info, či po zaplatení objednávky príde z Canyonu nejaká info, že platbu prijali ?

Dakujem 🤗
13.04.2021 - 22:44:52
00
ano,malo by ti prísť "Potvrzení o úspěšné platbě"
13.04.2021 - 22:56:33
00
GC je uz doma. Krabica bez poskodenia, na rame ani skrabancek. Jedine minus je, ze dali deore prevodnik namiesto slx, co je zanedbatelny rozdiel. Inak super.

Prílohy:

IMG_9790.jpg
IMG_9790.jpg 496.81 KiB thumb_up1thumb_down

18.04.2021 - 16:50:02
08
Prepáč viem že je to subjektívne ale ten rám je ohavný
18.04.2021 - 17:21:01
01
Oproti modelu 2020 kazeta, kluky a zadny naboj o rad nizsie.
Ale stale dobry kauf.
Mam ho rok a spokojnost, zatial ziadna reklamacia, aj dropper bez problemov.
Akurat brzdy som menil, tie boli slabe (mt400).
18.04.2021 - 18:02:46
01
dominikvonbanhof takýto rám na ich webe vobec nevidím...to je nejaká novinka ? lebo vyzerá dosť zvláštne...
18.04.2021 - 18:25:04
00
To bude asi veľkosť xl.
18.04.2021 - 18:47:57
01
Je to xl. Na webe maju vyfotene L-ko, ktore ma hornu a dolnu trubku viac spojenu pri hlave.
18.04.2021 - 18:57:38
00
aha, lebo to ma práve zaujalo... zvláštne že sa to tak líši, lebo to XL-ko sa mi vobec nepáči, aj zadná stavba a celkovo sa mi zdá ten rám celkom iný ... asi by ma to naštvalo že na obrázku je niečo iné ako mi v skutočnosti príde...
18.04.2021 - 19:52:17
00
To je dosť naprdlačku, že čakáš niečo pekné a dostaneš toto, som rád za svojich 183cm...väčšinou rámy fotia v Mku a potom sa človek nestačí diviť, čo mu príde...ale to nie je len vec Canyonu...
18.04.2021 - 19:56:01
00
keyboard_arrow_up