Ešte je tu aj otázka koľko vlastne ide oleja do tohto chargeru 2.1 RC2 ?? V manuáli píšu, že olej 3WT a pre hladinu oleja neuvádzajú nič a pre množstvo oleja uvádzajú, že BLEED. Z toho som jeleň. Hádam Dano niečo zistí v R2bike, lebo ja som sa na tie točítka HSC a LSC vykašľal, ale priznám sa, že by som bol rád, keby niečo robili. Jeho to muselo ale nazlostiť, lebo tá patróna stojí dosť peňazí na to, že použiteľný je na nej len odskok. ??‍♂️
19.04.2021 - 10:37:45
00
No mudry RS manual vravi, ze v poslednom kroku odvzdusenia sa ma tiahlo vytiahnut na max, zatlacit do striekacky, cim sa bladder nafukne a potom striekacku pustit a spatnym tlakom sa prebytok oleja sam vytlaci spat do striekacky.. a tym by mal ostat v "resting position" co si predstavujem, ze asi nebude vcucnute ako v mojom pripade..
branomelis ja to chapem tak, ze tam ma ist tolko, kolko sa zmesti.. co je v podstate v zhode s tym co som pisal vyssie z manualu..
nazlostit ani nie, skor sa uz na tom smejem, lebo toto je moje typicke "stastie" ked pomaly kazda druha vec co kupim je "piatkovy kus" :D a zvlast ked som tuto zhanal snad polroka, lebo vsade nedostupne..
19.04.2021 - 10:54:09
00
Co si cakal ked si to kupoval ? Mal si nacitane nejake pozitivne recenzie? Lebo ja som tiez taky nacaty, ale ako to tu sledujem, tak asi este chvilu dockam ...
19.04.2021 - 11:00:26
00
:) V tom prípade mám piatkový kus aj ja..a potom druhý piatkový kus v Sidke - Ale tam mám Charger 2 pravdepodobne len s LSC. Tiež som od toho očakával, že pri LSC tá vidlica výrazne stuhne, ale nič také sa nekoná. A nechce sa mi veriť, že by boli tak neschopní vo výrobe, že každý takýto charger je vadný.
19.04.2021 - 11:03:05
00
take "vcucnute" to rozhodne nema byt. Ked som si servisoval tlmenie ja tak ten mech mal steny rovne resp. jemne konvexny tvar, ked bol tlmic stlaceny tak mech bol mierne nafuknuty. Neviem ako si tie kompresie testoval ale na mieste to nieje velmi citit, najlepsie sa ist previezt, najst si nejaky rockgarden/skok a skusat to na tom ako to reaguje.
19.04.2021 - 11:14:55
01
Ak je tak,nemal by byt scucnuty a teda je tam malo oleja.Ak pasuje bleed sada ta ista co na RCT 3 charger,mozem ju pozicat ked tak.
Pri LSC vyrazne netuhne asi na ziadnej,ale ako sa pise vyssie,v terene by to malo byt citit.Na mieste to ani ja moc nepostrehnem.
19.04.2021 - 11:16:47
10
pasuje tam sada dodavana k Reverb sedlovkam ;)
19.04.2021 - 12:06:36
00
ivast z recenzii som ocakaval najma trocha lepsiu citlivost na male nerovnosti, lepsie vyuzitie zdvihu (viac casu straveneho v strede zdvihu), s tym suvisiace mensie prepadavanie do zdvihu, mensi spiking pri ostrych hitoch.. zatial som ale stihol absolvovat iba jeden jednoduchsi vyjazd, takze este je skoro na hodnotenia, aj ked nejake postrehy uz mam.. ale to kludne moze byt aj moja hlava a radost z novej "hracky"

Polo skusal som LSC v terene, ale necitil som ziaden rozdiel v krajnych polohach (HSC som neriesil, nesiel som zatial nic drsnejsie kde by sa dostal k slovu). Je to moja prva skusenost s charger patronou, predtym som jazdil iba MoCo a teda neviem ci je rozsah LSC nastaveni natolko rozdielny, ale pri pri MoCo bol rozdiel medzi krajnymi polohami taky, ze by to snad citil aj mrtvy :)

Kaper Ak mam spravne info, tak Charger 2.0 a 2.1 sa odvzdusnuju rovnakou sadou ako reverb sedlovka. Ta sada je ina ako pre Charger 1.0, ktory sa odvzdusnuje zvrchu ako su "tocitka". RCT3 moze byt aj 1.0 aj 2.0/2.1 ak sa nemylim. Uvidim ako sa vyjadri predajca/servis.. ak by som to mal ale posielat spat do Nemecka len kvoli bleedingu, pripadne tu platit za servis, tak si to radsej poriesim vo vlastnej rezii.. bud rovno kupim ten kit alebo ak sa najde dobra dusa, tak by som si pozical :)
19.04.2021 - 20:50:28
01
:D ja som dnes ten kit objednal z R2bike aj vrátane maxima plush olejčeku 1L balenie, lebo ako som sa vŕtal v tej patróne, tak sa mi podarilo opraviť zaseknuté točítko LSC (za 4 mesiace bolo plné bordelu, ktorý sa dostáva až dovnútra patróny)....a ako som s tým hýbal, tak mi olejovú náplň rozstreklo do vzduchu po dvore :) Takže to musím nanovo naplniť.
19.04.2021 - 20:59:49
00
:D good job.. ked uz to teda budes plnit nanovo, skus pls odmerat kolko tam ide oleja, nech do buducna viem, ci na komplet servis mi bude stacit 120ml balenie alebo rovno brat 1L :D
19.04.2021 - 21:10:15
00
môžem to nejako odmerať..aspoň už rozumiem prečo nie je uvedené koľko tam toho ide v tabuľkách, ale aspoň odhad mohli dať. Ináč v tej sade na odvzdušnenie sú 2 fľaštičky oleja 3WT, len myslím, že je lepšie tam dať Maxima plush, tak som ju zobral a tá je len 1L balenie. Tie fľaštičky ti môžem posunúť, myslím, že jedna by mala stačiť :)
19.04.2021 - 21:37:37
00
sadu/striekacky na odvzdusnenie Reverb mam jednu nepouzitu navyse ak by niekto chcel
19.04.2021 - 22:27:01
00
Bleedoval som charger 1.0, stačí bohate 120ml a to som komplet vylieval olej von
Nie je to žiadna veda plní sa "do plna"
Kvôli tomuto by som určite na začiatku sezóny nešiel navštíviť servis
dobre vedieť, že sada z 1.0 nesedí už som.chcel hľadať kde mám svoju, že vám ju požičiam kto je z BA
20.04.2021 - 06:43:01
00
Ahojte, zvykne sa vyvaklat spacer v oku tlmica? Doposial som taky problem neriesil - pomoze jeho vymena? Vdaka.
20.04.2021 - 19:47:25
00
Áno a stačí ho vymeniť.
20.04.2021 - 21:09:07
01
keyboard_arrow_up