Vyzera to ako praca snov :-D
thumb_up0thumb_down
20.04.2021 - 14:39:57
036
Uz som myslel, ze vtipkar nemoze byt ani vtipnejsi. Ale po zaplave polskych a vychodnarskuch vtipov, sa tu vyskytne diskusia o elektrike...
Vtip nedam. Polsky neviem a elektrike sa nerozumiem
20.04.2021 - 14:47:46
013
aJoN pravdu mas, aj ked nespravny nazov bezpecnost neznizi, nespravna dlzka zil (vodicov) ano.
No a potom pri troche stastia vznikaju pekne videa do vtipkara.
thumb_up1thumb_down
20.04.2021 - 14:49:54
03
scarinko napísal:
komousi pouzivali len dva kable a nie vzdy rovnakej farby :)

ak komousov myslis nezodpovednych robosov expertov, tak ano .. videl som uz vselico, tam nepomoze ani papier
ale ubezpecujem ta, ze ti, ktori tomu rozumeli to zapajali spravne .. lenze zial, castokrat to robili absolventi ucilista ,majstri , ktori vsetkemu rozumeli a vsetko vedeli najlepsie /cest vynimkam/ .. myslim tym tych majstrov ako pozname murarov a pod. z vtipov
20.04.2021 - 14:55:15
00
na toto tu je tema "skusenosti s vodicmi" :-)
20.04.2021 - 14:58:11
017
Celkovo sa pouzivali len 2 vodice a aktualne 3 takze sa to trochu zle kombinovalo.
20.04.2021 - 15:36:43
01
Nechapem,ze tu preberate zapojenie zasuvky.Ved je to uplne jednoduche.
Prave som namontoval svoju prvu zasuvku.Kto do p. na to potrebuje elektrikara?

Prílohy:

Screenshot_2021-04-20-15-34-59~01.png
Screenshot_2021-04-20-15-34-59~01.png 233.28 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2021 - 15:39:46
016
Ten stredny srobik nema dotiahnuty! :)
20.04.2021 - 16:03:10
02
scarinko ked sa bavime o starej instalacii, kde cely byt bol na 4roch isticoch len s fazou a zelenozltym, tak tam toho verla nespravis
hlavne nespajaj med a hlinu a dobre bude
pri tych predlzovackach asi najcastejsi fail je ked sa nepouzije dutinkovac na cysy kable, ale sa to len zatoci alebo epicky spajkuje
20.04.2021 - 16:11:28
00
will napísal:
Ten stredny srobik nema dotiahnuty! :)

To je hlbkovy doraz, drzi to na dvoch krizovych.
20.04.2021 - 16:27:14
01
scarinko napísal:
Celkovo sa pouzivali len 2 vodice a aktualne 3 takze sa to trochu zle kombinovalo.

normy sa furt menia :) /vyhlasku uz nemam vela rokov/, aj napatie sa menilo z 220 na 240 .. ale keby si siel do niektorych zapadnych /alebo aj niektorych vychodnych/ krajin a videl ako to maju tam, tak :tmi: :D .. ako uz niekto spomenul, ked mas natiahnutu jednu fazu, je to nic./ps: byvale Ceskoslovensko malo elektrorozvodnu siet spickovu/. Bud rad, ze zijes tu.

Taku vtipnu vec si pamatam, taky klinec do steny na zavesenie obrazu .. "zhodou" okolnosti /kedze majstri srali na ochranne trubky/ presne trafil fazu 2zilaku k svetlu /vedenie tiez ziaden system, halabala/. No, dokial si len vesal obraz ... :rofl:

To su vsetko usmevne prihody, malokedy sa stane smrtelny uraz /nastastie/ .. ale kedze som studoval silnoprudovu techniku, nejake prihody boli aj odtial, ale to uz nepatri do vtipkara :tmi: .. clovek pri studiu takychto veci ma potom velmi velky respekt pred roznymi "tisko bzuciacimi" dratmi volne pohodenymi vo vzduchu. Ale ono staci aj 3fazovy pripoj ... co je bezna vec v exterieri pri stavbe.
20.04.2021 - 17:05:46
00
lto napísal:
Polsky ? :D

Kapral wchodzi wieczorem do sypialni rekrutów i pyta:
- Który z was był w cywilu elektrykiem?
- Ja! - zgłasza się jeden z żołnierzy.
- W porządku. Jesteś odpowiedzialny za to, żeby co wieczór o dziesiątej światło w sali było zgaszone.

Dlaczego prąd trójfazowy płynie trzema przewodami?
- W jednym płyną wolty, drugim ampery, a trzecim cosinus fi


Tak toto sa mi stalo realne, ked som zaciatkom 90 rokov sluzil a velitel sa na rannom hlaseni spytal, ze kto vie robit s pocitacom. Som sa prihlasil s nadejou, ze sa niekde prijemne zasijem a on na to: "super, potrebujeme prepisat seriove cisla vsetkych zbrani". Pointa bola v tom, ze pocitac nemali, dostal som pisaci stroj a nesmel tam byt jediny preklep, tj ked som omylom zle tukol, musel som stranu zacat odznova. To bolo posledny krat, co som sa niekedy niekam hlasil dobrovolne.

A k tej elektrike jedna poznamka, ani samotny elektrikari niekedy nerozlisuju, co je norma a co realna bezpecnost. Mam na mysli to, ze kazdy stat ma vlastne normy a keby nejaky povedzme americky elektrikar zapojil u nas vzorovo cely dom, nasi by sa len chytali za hlavu, co sa idiota to bolo. Pritom z hladiska realnej bezpecnosti a funkcionality by to vobec nemuselo byt horsie.
20.04.2021 - 17:09:09
02
Robíte z tej elektrikárskej profesie zbytočne vedu. Takto sa uzemňuje...

Prílohy:

Uzemnenie.jpg
Uzemnenie.jpg 67.47 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2021 - 17:22:13
020
scarinko napísal:
takze tu predlzovacku co mam vyvedenu zo svetla by som nemal pouzivat na umyvacku, mikrovlnku, a veci na linke? :D

takto sa to pouziva casto, aj ked nie zrovna na umyvacku atd. ale ja mam napr redukciu namiesto ziarovky a na druhej strane normalna predlzovacka, niekde napr v pivniciach atd nemas normalnu zasuvku, tam si inak nepomozes...

ale ty asi myslis ze to mas napojene na okruh pre svetla? ci jak? ze len 10A istic?
20.04.2021 - 17:55:39
00
Minikin napísal:
Naozaj tam "neni je nic riesit"? Napr. dlzku jednotlivych kablov...

ved ako potrebujes tak si odcvaknes. zapojit to problem neni, len potom zistis ze ti do krabicky nevojdu kable alebo co... :) alebo si ich cvaknes priliz nakratko a mozes v lepsom pripade nadpajat, v horsom to mozes znovu vysekat a natiahnut novy :D
20.04.2021 - 17:58:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up