Ahojte, potreboval by som poradit s nastavenim prehadzovacky GRX810, kedze uz dlhsiu dobu neviem rozlusknut jeden problem.
Radenie funguje ako ma, indexacia tiez, ale mam problem s vymedzenim. Prejavuje sa to tak, ze pri otoceni pedalov proti smeru jazdy mi retaz z najvacsieho pastorku preskoci o jeden-dva nizsie. Samozrejme som sa pokusil skrutkou nastavit, aby rameno prehadzovacky islo blizsie k naboju/spiciam, ale dostal som sa do momentu, kedy to uz nie je mozne (skrutka je vysrobovana). Je to 2 mesiace stary bike a nemam pocit, zeby patka bola zohnuta. Lanko som tiez skusil napnut, ale neviem dostat spodnu kladku pod najvacsi pastorok smerom k naboju. Spodna kladka je pri zaradenom najlahsom prevode na urovni predposledneho pastorku, preto pri zatoceni pedalmi dozadu pravdepodobne spadne retaz o pastorok nizsie.
Kde moze byt problem?
Dakujem za rady
20.04.2021 - 19:28:26
00
ked tocis dozadu, tak kladky nehraju rolu a ide skor o to, ze retaz sa znazi dostat do roviny s prednym prevodnikom.
20.04.2021 - 19:53:11
00
Robia to aj ine zadne prehadzovacky. Za predpokladu ze mas dobre dostelovany prehadzovac, tak s tym nic neurobis, je to sposobene kombinaciou geometrie ramu, pozicie pil vpredu a pozicie zadnej kazety. Zjednodusene napisane- uz tak skrizena retaz, ze sa neudrzi. Vacsinou sa to stava po prerabkach prevodov, original setupy by s tym nemali mat problem. Napr ked sa meni z 2x11 na 1x11 a dozadu sa da kazeta shimano XT 11-46, tak som to par krat uz videl tento problem.
21.04.2021 - 23:26:44
00
keyboard_arrow_up