Morbo napísal:

Pozrite 4.foto, nepaci sa mi, zda sa mi prilis zodrate (teda aj na mojom 'domrtva' jazdenom som mal vzdy vacsie zuby)
20.04.2021 - 20:59:01
00
Ak "dumeš" nad Shimanom RSX, tak tam už môžeš prásknuť čokoľvek, aj nové veci, s originálom to aj tak tým pádom nebude mať nič spoločné... A tie prevodníky sú určite mŕtve (teda ten vrchný, asi to jazdil dupač), to sa ani za tú cenu určite neoplatí...
20.04.2021 - 21:29:05
00
Alebo si priplať o 10€ viac https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/cestne/shimano-stred-a070-170mm-50-34z-2x7-8-k-s-krytom.html. v najbližších farby-laky kúpiš za 3€ strieborný sprej a hotovo. Tú plastovú ochranu dáš dole keď tak.
20.04.2021 - 21:50:49
00
V prípade, že by to už zašlo až takto ďaleko :-) , za pivo a poštovné mám: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/cestne/force-road-c-9-5-kluky-dvojprevodnik-50-34-zubov-175-mm-cierna-mat-2x9.html čisté železo, nejazdené... Pokojne mi písni SS, rád sa zbavím, nie preto, že by boli zlé, ale už nemám pre ne využitie....
20.04.2021 - 21:57:58
00
Jo jasné tie čo som tu dal pred tým sú pekné ale veru vybývané :D

Našiel som ešte tieto. Tiež celkom pekné zdajú sa byť v lepšom stave.

https://sport.bazos.cz/inzerat/135037938/kliky-silnicni-shimano-exage-300ex-biopace-prevodnik.php
20.04.2021 - 22:37:41
00
Nazgul napísal:
V prípade, že by to už zašlo až takto ďaleko :-) , za pivo a poštovné mám: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/cestne/force-road-c-9-5-kluky-dvojprevodnik-50-34-zubov-175-mm-cierna-mat-2x9.html čisté železo, nejazdené... Pokojne mi písni SS, rád sa zbavím, nie preto, že by boli zlé, ale už nemám pre ne využitie....


Ahoj, ďakujem za ponuku. Zvážim to ešte. Ponuka z pivo poštu je super. Nebude to vadiť že je to určené na 2x9. Ja plánujem setup 2x7.
20.04.2021 - 22:40:10
00
Mal som to nahodené na 8-speed reťaz a v poho... A pokiaľ viem - 6,7,8 speed reťaze majú tú istú šírku... Takže by to malo byť OK... Keď, tak sa ozvi...
20.04.2021 - 22:44:59
10
Retaz je rovnaka. Ponuka od nazgul je super (ak nevezmes, beriem ja - polozart - za dve/dva piva;)).
Tie z cz inzerátu su biopace/oval, viac cestne a tazsie prevody, spocitaj si 52/40 vs 50/34 s tvojim vybranym zadnym viackoleckom (kludne excel ci kalkulačka), ako tam budu pomery,
nech nemas prilis opakujuce sa.
20.04.2021 - 23:15:45
00
misko_hrasko napísal:
asi ten len na zaver k tomu ze F1 su odost vzacnejsie kusy a nie su to tuzexove favority preto sa vsetci toho chytili tunak :)....


Na to, že by mali byť F1 vzácnejšie a dualy 6-7speed drahšie a ťažšie zohnatelne, tu už hodnú chvíľu jeden nedokáže nájsť svojho nového majiteľa. A to ma tiež porieseny stred a novo vypletené kolesa, takmer ako novy bike.
21.04.2021 - 01:06:58
00
Ak myslis ten z bazaru s Campagnolo vybavou, za 650, (neviem), tak to nie je cesta, ktorou chce ist morbo (lacno a poskladat si sam)
21.04.2021 - 07:07:11
00
ftu2 napísal:
Na to, že by mali byť F1 vzácnejšie a dualy 6-7speed drahšie a ťažšie zohnatelne, tu už hodnú chvíľu jeden nedokáže nájsť svojho nového majiteľa. A to ma tiež porieseny stred a novo vypletené kolesa, takmer ako novy bike.


Akože ten je krásny... to bez debaty. Ale je to asi nad môj rozpočet.
21.04.2021 - 08:41:14
00
Len treba si uvedomiť, že proste je to 30+ ročný rám. Môže to byť pekné, ale minút 650€ za bike na 30+ ročnom ráme mi už príde ozaj odveci. Ale ak niekto nevie čo s peniazmi...

Čo by som ešte dodal, ak nežiješ v kopcovitom teréne, nebál by som sa z Favoritu spraviť singlespeed, je to pomerne jednoduché a lacné. Na také to idem do krčmy to úplne stačí. Napríklad ja po BA jazdím len čisto na 1 prevode. Mením akurát keď idem na Prístavný most, lebo sa mi nechce postaviť sa do pedálov, aj keď aj v sede by som to dal, ale komu sa chce tak silo tlačiť do pedálov ?


Naposledy upravil Jano1987 dňa 21.04.2021 - 09:14:10, celkovo upravené 1 krát.

21.04.2021 - 09:06:56
00
ked mas moznost kupit si f1 na campe za 650 tak si nekupujes bicykel na ktorom budes jazdit do krcmy alebo do prace. Rovnako si nekupujes bicykel ktory budes brat na bezne cestne vyjazdy aby si ho vystavil vsetkym moznym podmienkam. kupujes si umenie ktore si chces niekde vystavit, doma na stenu, do dielne na stenu, pripadne do tematickeho priestoru v kancelarii alebo v obchode. Je to rovnake umenie ako ked si niekto kupi obraz a zavesi si ho na stenu pripadne cokolvek co ma pre cloveka nejaku hodnotu aj v niecom inom ako v peniazoch. Niekto da televizor 600 eur a cumi na to cele hodiny denne a zabija cas (co je pre velmi vela ludi velmi prijatelne). niekto si kupi f1 na campe za 600 zavesi si ho na miesto televizora a cumi ina neho kazdy den a robi mu este vacsiu radost.

ako priklad uvadzam tuto cyklo-kaviaren v ziline kde maju na stene zaveseny favorit f2 este vzacnejsi kusok ako f1.

Prílohy:

bds.JPG
bds.JPG 181.36 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2021 - 09:13:25
11
Myslim, ze bazare su plne favoritov a ked clovek dobre hlada, najde aj lepsie kusky za prijatelnejsie peniazky.
Morbo, drzim palce - ak sa ti ujde, predbezne sem postuj fotky, ako pokracujes. Btw, ta prerabka favoritu miska_hraska je stylova praca a vysoka latka :y:
21.04.2021 - 09:16:26
11
misko_hrasko napísal:
ked mas moznost kupit si f1 na campe za 650 tak si nekupujes bicykel na ktorom budes jazdit do krcmy alebo do prace. Rovnako si nekupujes bicykel ktory budes brat na bezne cestne vyjazdy aby si ho vystavil vsetkym moznym podmienkam. kupujes si umenie ktore si chces niekde vystavit, doma na stenu, do dielne na stenu, pripadne do tematickeho priestoru v kancelarii alebo v obchode. Je to rovnake umenie ako ked si niekto kupi obraz a zavesi si ho na stenu pripadne cokolvek co ma pre cloveka nejaku hodnotu aj v niecom inom ako v peniazoch. Niekto da televizor 600 eur a cumi na to cele hodiny denne a zabija cas (co je pre velmi vela ludi velmi prijatelne). niekto si kupi f1 na campe za 600 zavesi si ho na miesto televizora a cumi ina neho kazdy den a robi mu este vacsiu radost.

ako priklad uvadzam tuto cyklo-kaviaren v ziline kde maju na stene zaveseny favorit f2 este vzacnejsi kusok ako f1.



Je to tak ako píšeš, Táto téma zberateľstva (ak to tak môžem nazvať) je pre mňa však zatiaľ veľmi vzdialená pretože táto aktuálna stavba je moja úplná prvotina. Nie som ten tip človeka ktorý si kúpi vec len tak aby ju mal. Som Skôr ten typ že ak ma niečo záujem tak skúsim a pokračujem. Podobne som začal z hikingom. Pomaly pred asi 4-rmi rokmi to začalo základnou výbavou z Decathlonu a dnes mám hyper ľahký dvojmiestny stan, ktorý celý váži 0,98kg. O ďalšej výbave ako sú topánky a oblečenie ani nehovorím. Samozrejme aj to nasadenie pre vec je úplne iné. Teraz chodievam na dvoj trojdňové tripy do lesov lúk a hájov a nahodím denne aj 12km rôznym terénom. Tým chcem povedať že stále najpv skúšam sám seba ako ma to celé osloví a keď sa to vo mne ,,zapáli,, tak potom to rozvíjam nejako zdravo.

Inak super že ste takto aktívny v tejto téme a tak mi pomáhate, nečakal som že sa takto zaujímavo rozprúdi debata a záujem o tento môj mikroprojekt. Vážim si to.
21.04.2021 - 09:38:26
10
keyboard_arrow_up