Sobi_20 Tak vďaka za názor, každopádne za to že sa vám niečo nepáči, neznamená, že človeku, čo sa to páči nemá estetické cítenie. Sto ľudí, sto chutí a najdôležitejšie je, že sa páči ten bike tomu, kto sa na ňom bude voziť. :) Nepochopil som inak, čo ste mysleli tým vedením bowdenov, neviem či ste videli ten prvý obrázok, ako pôvodne vyzeral, ale tie bowdeny idú presne tak isto ako boli pôvodne, okrem toho, čo ide na prešmykač, kde mi prišlo najlepšie riešenie ako to je teraz, ak vás napadlo niečo lepšie, sem s tým, kľudne to pri výmene bowdenov spravím inak.

Jano1987 Favorit mal viac veľkostí ? :D :D :D Možno hej, neviem, neskúmal som, usudzujem, len podľa toho, že som videl viac inzerátov a ľudia tam väčšinou žiadnu veľkosť nespomínali. Ale podobne s veľkosťou to mám aj na hardtraili, že sedlovku mám na doraz dole. Ten predstavec na Favorite som si naschvál dal takto vyššie, aby som nebol zbytočne zhrbený, lebo pôvodne som ho mal nižšie a takto mi to teraz príde lepšie, uvidím po dlhšej jazde. :)
22.04.2021 - 21:30:25
00
Favorit mal viac veľkostí, čo viem, tak boli 52, 54, 56, 58 a 60. Tu je celkom zrozumiteľný návod na správnu veľkosť bicykla https://www.funes.sk/blog/velkostne-tabulky-bicyklov-zvolte-si-tu-spravnu-velkost/

Veľkosť rámu Favorita zistíš jednoducho, odmeriaš vzdialenosť od stredu stredového zloženia po sedlovej rúrke po stred spoja hornej/hlavovej rúrky čo ide vodorovne so zemou a máš veľkosť. Zlá veľkosť rámu ti spôsobí akurát tak bolesti krížov, chrbta či ramien. Tak isto, pozri si ako si správne nastaviť posed.
22.04.2021 - 21:43:47
00
Barticek511 podla mna to nie je az taka katastrofa a davam ti palec hore za to, ze si sa s tym vymaznal. Z estetickeho hladiska mi inak mozno viac vadi zadne koleso a kluky na Sobiho favorite (to sa da ale lahko napravit) ako tento tvoj ako celok. Ci by som na tom tvojom bajku jazdieval napriklad do prace? Skor nie :). Ale zalezi aky mas styl/vkus. Co by som ale vytkol, tak je to, ze tou farebnou kombinaciou, a najma postrekom ramu, si ho zaradil niekde do stylu 90.rokov, aj ked si asi nemal v umysle robit disco retro. Tipujem, ze ten original favorit je starsi ako 90's.
22.04.2021 - 21:49:52
01
Obluky brzdovych bowdenov by som dal roviny, riadidla dole a sedlo vyssie a zlepsi sa to
22.04.2021 - 22:00:43
00
Barticek511
Rám bude asi veľkosť 59-60cm - koľko meriaš ?
22.04.2021 - 22:07:08
00
Volodja-ale to zadne mam uz vyse 10 rokov, vyssia nosnost a ani ho nebolo potrebne centrovat, tak zbytocne menit co funguje na takom bicykli, rafik je 13 mm, lepsie drzi rychlost a vpredu je 19 mm na lepsiu stabilitu pri 25 mm plastoch, co je dobre pri uzkych baranoch-nakoniec zistujem, ze to je dobre vymyslene hoci neplanovane
22.04.2021 - 22:12:13
00
Podla komentov by to na odlahcenie chcelo dve nove vlakna: 1. Ako zhovadit Favorit a 2. Kopnite si do mojho Favorita 😁
23.04.2021 - 09:15:16
00
4kolo a 3kolo majú rovnakú šírku reťaze?
23.04.2021 - 09:30:52
00
A prečo? Celkovo máš 3 kategórie ľudí v tejto téme:
1) Favorit je najlepší stroj ever, čokoľvek sa robí, musia sa použiť originálne súčiastky a musí to vyzerať dobovo
2) mám Favorit, ale chcem aby aj dobre jazdil a aj nejak vyzeral (dizajn je subjektívny), tak nemám problém použiť nové diely ako lepšie kolesá, nové radenie najlepšie s indexom atď. V prvom rade funkčnosť s dávkou estetiky za rozumné peniaze.
3) potrebujem aby to jazdilo za čo najmenší peniaz a estetická stránka veci ma nezaujíma.

Ja osobne beriem Favorit ako imidžový bike na také to presúvanie po meste, ktorý si môže každý individuálne upraviť ako sa mu páči a vraziť peniaze, koľko peňaženka dovolí. Na druhú stranu, je to Favorit, vraziť do toho 600€ mi príde ako totálna blbosť, ale keď si to niekto môže dovoliť, jeho vec. Od bicyklu očakávam hlavne úžitkové vlastnosti. Orginálne kolesá s origo brzdami sú pekný detail, na druhú stranu moderné kolesá s moderným brzdami brzdia koľkokrát o polovicu lepšie, čo z môjho pohľadu je prevažuje nad tým pekným detailnom, predsa len je rozdiel, či sa brzdí 15m alebo 7m. Tak isto radenie. Je fajn, že zadnú prehadzovačku netreba štelovať, len sa nastavia dorazy, ale ak mám vzadu indexové radenie, hoc aj na páčke na dolnej rámovej rúrke, z hľadiska komfortu užívania je to na úplne inom leveli. Samozrejme dá sa jazdiť aj na klinkovom strede, ale ak porovnám so 4 hranom, už by som sa dobrovoľne ku klinkom nevrátil. A hlavne kolesá. Jazdil som na 40 ročných kolesách, dalo sa to, ale dal som tam najlacnejšie KLS kolesá, čo sa dajú za 25€ kúpiť aj tu teraz a zrazu z toho bol nový bike.
23.04.2021 - 09:38:57
04
Volodja Vďaka za názor, jasné netvrdím, že sa to musí všetkým páčiť, ale mne sa to veľmi páči a to je podľa mňa hlavné. :) Nie disco retro, som nemal v pláne robiť, nepáčila sa mi ta pôvodná ružová farba, či aká to vlastne bola a taktiež to už bolo ošúchané celkom a keď sme hľadali s kamošom po internete nejaké videá a návrhy na nafarbenie rámu na bike, tak som našiel viac videí na túto metódu a zapáčilo sa mi to. Inak ste sa sekli o pár rokov, podľa čísla na ráme je rok výroby 1992. :D :D :D

Jano1987 Srsen Meriam okolo 175 cm, teda podľa tabuľky na tej stránke by som mal mať veľkosť rámu 54 až 56. Ten môj rám som nemeral, ale ak je teda pravda, že veľkosť je 59 až 60 cm, tak mi to je veľké, ale čo bike je prerobený, tak čo ho teraz vyhodiť. :| No isto nie, nechám si ho tak ako je teraz nastavený, pôjdem sa na tom viac previesť a uvidím, var mi to nejaké problémy robiť nebude.

Sobi_20 Neviem ako tie brzdové bowdeny mám dať do roviny, skrátiť ich či čo? Ako som vravel, tak ako boli pôvodne od výroby, tak som dal aj tieto nové, neviem aký je problém, keď sú tak ako sú teraz? Riadidlá, teda ak myslíte predstavec, mám tak naschvál ako som už písal a sedlo hore dať nemôžem, lebo by som už nedočiahol.

mikkaeeel Ak som dobre pochopil, tým prvým bodom narážate na môj Favorit však? Však určite by bolo lepšie, keby doteraz stál a hnil ten Favorit na šope u známych až by ho jedného pekného dňa niekto nezobral a nehodil ho do kontajnera. To je určite lepšie, ako keď má niekto z neho radosť a bude na ňom jazdiť.

Inak na tomto fóre mi príde, že niektorí ľudia si neuvedomujú, že stále ide iba o sprosté bicykle a už ako som tu viackrát videl, že ľudia sa kvôli tomu tu dokázali hádať a urážať sa, to mi naozaj nepríde normálne, ale asi to niektorých ľudí baví a majú na to čas. Ja mám aspoň ponaučenie do budúcna, že v živote už nespravím podobnú sprostosť a to to, že dám fotky svojho bicykla na nejaké fórum. Jedna vec je vyjadriť normálne svoj názor a druhá vec je písať o človeku, že niečo zhovadil a že nemá estetické cítenie. Pre tých, čo to dočítali až do konca, prajem pekný deň. :) :) :)
23.04.2021 - 12:32:52
01
Barticek511 Jano1987 Pani, narazam skor na negativne reakcie a malo tolerancie. Clovek vynalozi nejake usilie, ozivi prachom zapadnuty bicykel, potom dojde sem a schyta to😁 Vyjadrit nazor sa da aj inak. Osobne vacsinu prerabok nezeriem, ale dokazem pochopit ich zmysel a funkcnu stranku🙂
23.04.2021 - 12:44:08
02
mikkaeeel napísal:
Barticek511 Jano1987 Pani, narazam skor na negativne reakcie a malo tolerancie. Clovek vynalozi nejake usilie, ozivi prachom zapadnuty bicykel, potom dojde sem a schyta to😁 Vyjadrit nazor sa da aj inak. Osobne vacsinu prerabok nezeriem, ale dokazem pochopit ich zmysel a funkcnu stranku🙂

To nie su negativne reakcie, ale konstruktivna kritika :D

Prílohy:

konstruktivna krytyka.png
konstruktivna krytyka.png 369.08 KiB thumb_up1thumb_down

23.04.2021 - 13:00:59
03
Barticek511 napísal:
Volodja Vďaka za názor, jasné netvrdím, že sa to musí všetkým páčiť, ale mne sa to veľmi páči a to je podľa mňa hlavné. :) Nie disco retro, som nemal v pláne robiť, nepáčila sa mi ta pôvodná ružová farba, či aká to vlastne bola a taktiež to už bolo ošúchané celkom a keď sme hľadali s kamošom po internete nejaké videá a návrhy na nafarbenie rámu na bike, tak som našiel viac videí na túto metódu a zapáčilo sa mi to. Inak ste sa sekli o pár rokov, podľa čísla na ráme je rok výroby 1992. :D :D :D

OK, fair enough. A za to, ze som taky stary, ze si pamatam, co ficalo v 90.rokoch mi nemusis vykat :)

Barticek511 napísal:
Jano1987 Srsen Meriam okolo 175 cm, teda podľa tabuľky na tej stránke by som mal mať veľkosť rámu 54 až 56. Ten môj rám som nemeral, ale ak je teda pravda, že veľkosť je 59 až 60 cm, tak mi to je veľké, ale čo bike je prerobený, tak čo ho teraz vyhodiť. :| No isto nie, nechám si ho tak ako je teraz nastavený, pôjdem sa na tom viac previesť a uvidím, var mi to nejaké problémy robiť nebude.

Ram je ti trosku velky, ale pokial na tom bajku neplanujes jazdit dlhe štreky a alebo dokonca zavodit :), tak o par cisiel vacsi/mensi ram nie je velky problem. Ale aj tak preventivne radsej zarad nejake cviky na chrbticu :)

Barticek511 napísal:
Inak na tomto fóre mi príde, že niektorí ľudia si neuvedomujú, že stále ide iba o sprosté bicykle a už ako som tu viackrát videl, že ľudia sa kvôli tomu tu dokázali hádať a urážať sa, to mi naozaj nepríde normálne, ale asi to niektorých ľudí baví a majú na to čas. Ja mám aspoň ponaučenie do budúcna, že v živote už nespravím podobnú sprostosť a to to, že dám fotky svojho bicykla na nejaké fórum. Jedna vec je vyjadriť normálne svoj názor a druhá vec je písať o človeku, že niečo zhovadil a že nemá estetické cítenie. Pre tých, čo to dočítali až do konca, prajem pekný deň. :) :) :)

Nenechaj sa odradit pls :). Vacsina ludi si fotku tvojho bajku rada pozrie, mozno sa aj inspiruje, ze co s tym kramom co maju doma v pivnici spravit. Iba minimum ludi ti napise k bajku komentar. Dostal si len jeden vyslovene negativny. A ako by to vyzeralo, keby sme sa vsetci navzajom len chvalili a tlapkali po pleci :)?
23.04.2021 - 13:11:24
00
@Barticek511 Favo vyzera dobre, akurat nie kazdemu musi byt po chuti a do tejto temy prispieva aj zopar superortodoxnych... takze treba ich brat s odstupom a si v pohode, lebo toto je forum ktore logicky sleduju/prispievaju sem ludia s blizsim vztahom k cyklistike/cyklistickej technike ako v priemere stretnes na ulici, cize su aj kritickejsi, senzibilnejsi na urcite veci, v niecom je sice dobre nechat si poradit, ale celkovo radsej sa riad vlastnym presvedcenim po preskumani teoretickeho pozadia :D sam som si "zhovadil" favorita a jazdim na nom rad, lebo ma to jednoducho bavi, spadam do prieniku mnozin 2. a 3. bodu Janovho zoznamu, sem tam sa s niecim podelim na fore ale vacsinou len hltam info :-) a podla mna je super, ze si sem prispel s vlastnym vytvorom a ze si sa do toho pustil a ukazal tak aj ostatnym, ze cesta nevedie nevyhnutne len cez hlinikovy bazar a ze nie je ziadny zlocin zrenovovat si stareho Favorita podla individualnych potrieb...
23.04.2021 - 13:15:00
11
Barticek511 ja ti napisem len tolko, co bolo pisane o dlzke bovdenov. radili ti aby si ich upravil. pozri tento obrazok, prve 2 su dobre a dalsie 2 zle. to znamena aby si ich zarovnal na rovnaku vysku nad riadidlami. ten na tvojej prednej brzde je kratky, kedze si vysunul moc riditka vysoko. a to by som dal tiez dole, pod tu rysku, proste zasunut predstavec nizzsie, nie pre to ci sa tak budes citit lepsie, ale koli bezpecnosti. na nieco tam ta ryska je.

a este k bovdenu pre presmyk: toto ti radi dobre? tie uchyty bovdenu niesu robene pre takyto presmyk. ked to lanko bude takto zle chodit, zachvilu sa tam pretrhne.
23.04.2021 - 13:30:18
03
keyboard_arrow_up