Samalama napísal:
Ty co mas stale za problem s prekupovacmi? Nie kazdy je ochotny kupovat z Ali a posielat udaje z karty bohvie komu v cine alebo cakat mesiace ci mu balik pride alebo nie. Vela ludi si radsej priplati a kupi si to tu od "prekupnika". Nikto nikoho do nicoho nenuti

len to nie je aliexpress ale ine shopy kde to lacno kupia a snazia sa to tu draho predat aby zarobili
na to nie je bazar urceny chapes?
ked chces takto zarabat moze si zalozit zivnost, platit dane a ine poplatky
23.04.2021 - 11:58:10
01
lto presne Lubo vedeli by sme si mi dvaja pokeckať skoda ze sa noseniu uz vyhybam:) Mtbiker sa len prisposobuje tomu čo sa deje a nikto pred 5timi rokmi ani nesníval ani v tom najoptimistickejšom scenári ako to bude dnes. Maju tam šikovných ludí a aj ked vela článkov a videí nieje moja parketa majú čo ludom povedat. Adam aj Imro robia kvalitnu robotu a môžem to porovnať, kedže som dlhodobý fanúšik aj GMBM.
Na jednej strane som rád že je záujem o cyklistiku na druhej strane to ma aj zápory. Cast ludí bez vztahu k nej aj prírode prilákal tento boom no velka čast má bicykle len preto že nevedela čo s peniazmi alebo že je to in, či existuje elektricky pohon - bez vacsieho vztahu k cyklistike a prírode. Ja pracujem síce v automobilovom priemysle a bolo to rovnake resp zase to ide tým smerom ako pred pandemiou. ten konzum je neskutoční a naviac mi mame velky pr na elektrické auta. Ten system do buducnosti je velmi zlý ak vymeníme všetky auta za elektricke a každy bude mat dva e-biky v garaži a budu sa menit kaže styri roky skor planete uskodíme ešte viac. Výroba je náročna a tažba litia je taktiež ekologicky náročna. Ak tlačím na ekologicku verejnu dopravu a menej tovaru a radsej dlhodobejších tak skôr mi hrozia vyhadzovom. Ale aj keby samotní manazeri chceli niečo ovplyvnit je to tažke lebo dopyt je obrovský. Strašne vela penazí sa natlačilo do obehu a teda napr na sedačku cakam 24 mesiacov, graficku kartu ani nepokúšam. Ludia su stastni maju pekne nove veci , firmy spokone obraty a rast naplnený ale budúcnost planety a zivot nasich detí na nej má velké otázniky. Prial by som si aby mi extremne počínanie prírody neovplyvnovalo život ale nevypada to tak. Napr v Portoriku alebo Nikaragui sa neda takmer žiť ak Vám tam hurikány ničia domy každé dva roky. Je mi z toho smutno preto sa teším na každu volnú chvílu s rodinou. Tak a zase som si zase vylial srdce:)
23.04.2021 - 12:20:16
212
kto nenosi s nami, nosi proti nam :P
23.04.2021 - 12:23:08
04
https://www.mtbiker.sk/shop/vyrobca/all/marin - 32 lacakov od Marinu prave naskladnených, berte kým je. :-)
23.04.2021 - 14:47:03
00
Vravis, ze uz nie SantaCruz budem stretavat po lesoch, ale Marin ? :D
23.04.2021 - 15:12:27
03
double To je schyzofrénia celej EU. Na jednej strane boj proti emisiám a na druhej extra ultra lacné peniaze. Veď musí byť každému jasné, že jediné čo po nich ostane bude tá nekonečná uhlíkova stopa. A keď sa výroba z Číny postupne vráti na starý kontinent, čo budú potom riešiť? Konzum a zdravý život nejdú skrátka dokopy. Buď budú mať všetci všetko ale budú žiť na smetisku, alebo sa hodnota peňaží zreálni a nebudú mať všetci všetko. Alebo sa financie budú nalievať do niečoho nehmotného. Napr. ako to NFT-ko čo teraz letí, aj keď myslím že by sa dali vymyslieť aj zmysluplnejšie veci.
Dnes som videl jednu kostru a jeden celý bike komplet "rozobraný", chýbali mu iba duše. Mimo mesta, pohodené za zvodidlami. Predné koleso som zobral, to ja zrecyklujem. Ale ***** nemôžem byť všade :D Bike shopy by z vlastnej iniciatívy mali zaviesť spätný zber bikov. Tak ako je to pri elektroodpade. To by bolo fér k tejto planéte.
23.04.2021 - 16:11:30
02
lto napísal:
Vravis, ze uz nie SantaCruz budem stretavat po lesoch, ale Marin ? :D


Ale to je uplne opacne spektrum portfolia :D cenovo urcite.
23.04.2021 - 19:37:56
00
Len tak pomimo, ale napr. vyrazne zdrazenie stredoveho zlozenia Shimano SH-BB52 z 9,60€ na 21,90€ v priebehu par tyzdnov ma iny dovod, alebo je to predzvest spominaneho plosneho zdrazovania? Musim sa priznat, ze tento cenovy skok ma celkom prekvapil ...
24.04.2021 - 19:38:21
00
To je to lowendove ? Najprv slo na 15-16, potom tusim ani nebolo, potom sa vratilo na 10 a teraz zas ? :D .. no pekne .. ale tak to su tae .. 2-3 vyjazdy v bordeli a menis misku, spotrebak , asi neni
24.04.2021 - 20:05:50
00
double napísal:
lto presne Lubo vedeli by sme si mi dvaja pokeckať skoda ze sa noseniu uz vyhybam:)

vidis, stacilo si zelat :rofl: .. myslel som, ze to bolo predvcerom .. inak na Bezovec som prakticky nenosil, si 10 vyskovych , je tam stara zvaznica .. ale zo severu je to paradne nosenie :rofl: , smerom dole celkom vyzva na bajk, ale dalo by s.
24.04.2021 - 20:07:53
00
lto napísal:
To je to lowendove ? Najprv slo na 15-16, potom tusim ani nebolo, potom sa vratilo na 10 a teraz zas ? :D .. no pekne .. ale tak to su tae .. 2-3 vyjazdy v bordeli a menis misku, spotrebak , asi neni

Ano, je to "entry" model, ktory sa snad ale montuje vsade. Asi sa zacnem o to viac starat alebo pozriem nieco kvalitnejsie: doteraz som to bral ako spotrebak .. posledne sa mi to aj celkom hodilo, nevedel som vytiahnut kluky (hrdza a iny sajrajt) tak som misky "zdemoloval" a pri tej cene mi to nebolo luto :)
24.04.2021 - 20:22:11
01
koso_sk to BB52 sa vráti niekde nad 10€, toto je zdroj kde je nákup vyše 2x oproti bežnému, skrátka to v SR ani ČR nikde skladom nie je, zohnalo sa niečo mimo, teda ak to surne treba, vieme za takuto divoku cenu. K dvíhaniu cien - ešte som presné cenníky nevidel ale zmeny by mali byť v priemere niekde medzi 10-20% hore, ojedinele aj viac. Aktuálne zvyšovanie ide najmä na vrub dopravy- to je odhadom cca 5%, vo výsledku teda pôjdu ceny hore cca 15-25%.
24.04.2021 - 20:55:34
03
Akurat dávali v správach, ze sa zvysil počet krádeži bicyklov. Z pivnic, z rodinných domov aj z verejných priestranstiev. Sa dalo čakať ako písal Zihadlo5. Čierny trh. Ľudia zamykajte si tie bicykle. Alebo si ich dajte rovno vedľa postele 😁
24.04.2021 - 20:59:40
03
Aj vyššia cena nafty sa odzrkadlila na kriminalite, Autobusu, čo parkuje v Hrádku sto metrov od nás pri ihrisku niekto tento týždeň vytiahol nádrž... :-/
24.04.2021 - 21:03:53
01
cipo11 napísal:
A všimol si niekto, že z MTBikeru zostal vlastne iba eshop? Spomeňte si na časy pred eshopom. Krásne články, výlety, testy všetkých značiek...

Chybaju ti casy, ked clanky o obleceni pisal cervo a nie Imro ? :)
Technicky casy pred eshopom nikdy neboli.
24.04.2021 - 23:10:28
14

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up