Pozdravujem. Od kúpy tachometra Sigma BC 7.16 ATS v januári, som musel v snímači meniť baterku už asi 6x. Jej priemerná výdrž je asi 5h jazdy. Podľa výrobcu by mala baterka v snímači vydržať 1,5 roka, pri jazdení 1h/deň. Má niekto podobnú skúsenosť s týmto tachometrom, alebo podobným od Sigma? Je nejaké nastavenie, ktoré by mohlo nadmerne vybíjať baterku? Baterku v samotnom tachometri nebolo ešte treba meniť.
Vopred vďaka za rady

https://sigmasport-shop.com/en/38-bc-716-ats
26.04.2021 - 16:40:44
00
Mne v tom snimaci vydrzi baterka vyse roka.
Odporucam skontrolovat spravne umiestnenie magnetu a snimacu, vratane uhlu snimaca.
Tento tachometer je aj citlivy na rusenie - napr. od umelohmotneho netieneneho svetla umiestneneho v blizkosti tachometra.
27.04.2021 - 10:43:09
00
Ako môže súvisieť nastavenie magnetu a snímača s vybíjaním baterky? Ak si chcel povedať, že ide o zlý kontakt medzi nimi, tak to určite nie je problém. Baterka je komplet vybitá, čo vidím, keď ju dám do iného zariadenia. Keď dám novú normálne to funguje, ale len pár hodín.
27.04.2021 - 11:57:16
00
Ked to naozaj vybija baterku tak rychlo (nepises, ako presne to testujes), tak ma napada len:
a) chybny snimac - v tom pripade reklamovat
b) chybna baterka - neviem, kolko si ich uz skusil, a ci boli vsetky z jednej serie, alebo z roznych serii
c) takmer vybita baterka uz pred vlozenim do snimacu (napr. velmi stara baterka - baterky sa casom samovybiju, aj ked nic nenapajaju)
d) nespravny typ baterky (napr. nizsie napatie)

Nepises, ake baterky tam davas - ja v tom vozim litiovu GP CR2032 3V 220mAh, a funguje to bez problemov.
27.04.2021 - 12:57:35
00
Všetko je s baterkami OK, sú nové, správny model, Panasonic, predtým tam bolo aj GP, ktoré spomínaš. Ale mám aktualizáciu - rano som písal výrobcovi, a teraz som dostal odpoveď, ktorá ma milo prekvapila. Z voleja mi napísali, že ide bohužiaľ o vadný kus (akoby s tým už mali skúsenosti) a požiadali ma nech im pošlem faktúru a adresu na ktorú mi zašlú nový kus.
27.04.2021 - 14:47:03
00
keyboard_arrow_up