lto napísal:
coronavirus case fatality rate by age:

0-29 South Korea - 0%
0-29 Italy- 0%

:)

Uz tej demagogie naozaj mohlo stacit. Cisla su fajn, aj ked o realite nevypovedaju, ale je dobre ich prezentovat spravne.

Je to infografika zobrazujuca statistiku umrti oproti nakazenym (smrtnost) na Slovensku s uvedenym overitelnym zdrojom aj metodologiou. Samozrejme, najkonkretnejsie cisla by v infografike MZ boli, keby v nej uviedli vysledok z kazdej jednej studie aj s presnym popisom studie a pre kazdu vakcinu. Len by to uz nebola infografika, ale dlhy text, ktory by si nikto neprecital.
Btw, koho tu na fore sa tyka statistika do 29r v taliansku a korei?
27.04.2021 - 16:51:43
01
Tu si viete pozriet kolko coho kedy pride alebo prislo.
https://github.com/Institut-Zdravotnych-Analyz/covid19-data/blob/main/Vaccination/OpenData_Slovakia_Covid_VaccinesDelivery.xlsx

V maji by malo prist zhruba 1 milion Pfizzeru a 200 k Moderny a J&J (spolu) a 200k AZ.
27.04.2021 - 18:21:41
01
iron.hide napísal:
triki povedal ze v maji-juni k nam dojdu miliony pfizerov, takze ja si teda pockam :)


treba to čítať celé.Astra sa bude používať už len na doočkovanie tých čo doteraz dostali prvú dávku.
čakáreň otvoria od 16 rokov prave kvôli pfizeru ktorým sa očkuje od tohto veku.Takže ak sa zaregistruješ po štvrtku tak dostaneš pfizer.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/585952-od-stvrtka-sa-otvori-cakaren-na-ockovanie-pre-ludi-nad-16-rokov/
27.04.2021 - 18:34:37
01
Tym by som si moc nebol isty.
27.04.2021 - 18:41:35
00
ak by ti prisiel termín s astrou tak ho zrušíš pokiaľ ju nechceš.
27.04.2021 - 18:43:54
01
Palo TT napísal:
To je jedna stranka veci. Druha je cca. rovnaky pocet falosne negativnych a dopad velkeho zhromazdovania najma v prvom kole.

V globalnom porovnani voci inym krajinam (kde nerobili masove testy) nevyzerame ako vitazi. Ale na to samozrejme ma vplyv mnoho faktorov.

Ci bolo masove testovanie dobre alebo zle? Nemam na to jednoznacny nazor. Som zvedavy ake analyzy daju casom mudre hlavy.

Aby ste mi mohli zas nieco opalcovat dole
Take testy nech si strcia kde ☀️ nesvieti
https://www.cas.sk/clanok/1119009/testovanie-v-brezovej-pod-bradlom-odhalilo-22-pozitivnych-prekvapive-vysledky-pcr-testov-bezfb/?fbclid=IwAR28SoxCQ4UdhWvOmCviT2DxxRdlCIX_wz5NKHmvcaEWRYwdCrE8H6Uq9hM
27.04.2021 - 18:50:56
00
triki napísal:
ak by ti prisiel termín s astrou tak ho zrušíš pokiaľ ju nechceš.


V pozvanke na ockovanie nemas co dostanes.
27.04.2021 - 18:54:10
00
Ale vies zhruba povedat co kde davaju.
27.04.2021 - 18:59:14
00
Co som videl SMS s pozvankou, tak tam bolo na konci (ASTRAZENECA 1)

Ako sa to vlastne rusi? Resp, kde dostanem ten PIN, co treba zadat na ten web ?
27.04.2021 - 19:02:23
02
PIN dostanes pri registracii. Zobrazi ti ho, aj ti pride mail, sms.
27.04.2021 - 19:19:46
00
Mne by bolo jedno, akú vakcínu dostanem, ale aby som si z celého kraja mohol vybrať až 1 očkovacie miesto, ktoré navyše funguje len cez víkend, to si môžu zašúchať do ofiny :fubar:
27.04.2021 - 19:39:04
00
scarinko mam pre teba dve mozne odpovede :-)

Ta prva je o tom, ze v kazdej krabici testov by mali byt aj vzorove testy, ktore ukazuju ako vyzera pozitivny / negativny vysledok. Pocul som (od aktera, nie ze susedovej dcery sestry brat na Hlavnych spravach cital), ze nepozornostou obsluhy pouzili tieto "vzorove" testy ako ostre. Jednoducho ako to rozbalovali do radu a vykladali, tak zobrali aj tieto. Vsimol si to az clovek, ktory ich mal pouzit. A pocul som viac krat o tom, za na MOM nuda a sami zdravi a zrazu vyslo niekolko ks pozitivnych po sebe, co by presne zodpovedalo tejto situacii...

Ta druha je mozno este zrozumitelnejsia. Vyberu sa v piatok vecer piati nackovia do mesta, rozyebat par ciganov, ***** a nezavislakov. V okoli mosta SNP, pod Hradom a pri Richmanovi stretnu postupne 20 ludi, vacsinou osamelych, obcas skupinku dvoch-troch. Pre istotu daju napitchu vsetkym, aj ked su bieli a niektori dokonca s frajerkami. Ved sa predsa neviezli do centra busom z Petrzky len tak, aby si nekopli. Sak urcite niekto z tych, co skopali, bol cigan, teplos, alebo nezavislak, ved dvaja mali dlhe vlasy.... A potom sa spokojne ozrali na Miczkiewiczke, to uz si nepamatam ako sa to tam volalo.
V preklade, akakolvek su AG testy hovadina, uloha bola jasna, identifikovat chorych, aj za cenu nejakych falosne pozitivnych. To ze sme si to potom posrali, lebo nevieme pochopit zakladne patterny spravania tu uz dnes popisal tusim Dudo. Sranda ze ti, ktorych schopnost rozlisovat cokolvek pod urovnou 0/1 maju zrazu plnu chrapu, ak je niekde % nedokonalosti.
Takze palte do pierdole s nariekanim nad tym, ze to niekde ukazalo par falosne pozitivnych. Vasi predkovia poslali do plynu mrte ludi a tiez neboli na 100% vsetci zidia, tak co sa zrazu osivate ?
27.04.2021 - 19:42:34
03
Cize ti pride ok poslat 18 zdravych ludi do karanteny koli 4 nakazenym?
Zjavne tebe sa to nestalo a koli pobytu v karantene si netrpel psychicky ani si neprisiel o prijem a mohol zivit rodinu.
Btw k tej nude v praci a vzorovym testom. Ak je toto pravda tak taki ludia nemaju co robit taketo testovanie a mali by im dat okamzite zakaz a pokutu. Oni totiž svojou laksnostou a zabavkou ovplyvnuju druhym zivot. To nie je ze ha ha dve hodiny nemozes ist von. Preto tieto testy musia robit ludia ktori maju zodpovednost a nie kadejaky brigadnik co si chce privirobit. A samozrejme kazdy pozitivny vysledok je nutne potvrdit pcr testom ako je napisane v navode. Ale tak to by sa hned zistilo ze su na dve veci a nekupovali by sa dalsie a nebola by provizia.
27.04.2021 - 19:58:55
01
Popoludni som si robil srandu, ale znama dnes spominala, ze inzeraty uz videla. Uvidime v maji. Z pohladu statu sikovny a lacny krok. Win-win :)
https://www.bazos.sk/search.php?hledat=ockovanie+doprovod&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano
27.04.2021 - 20:00:19
01
Nie nie, nie je to sranda
Slovaci koli dovolenke v chorvatsku cez mrtvoly
https://www.techbyte.sk/2021/04/slovaci-bazos-ockovanie/?fbclid=IwAR3k6lIiOVtIhAwEFbYqwL1yKh0mREUCJz6gK3h2fufjSe1pIFLTsv-G6KA
27.04.2021 - 20:04:02
00
keyboard_arrow_up