je nejaký relevantný dôvod nechciet astru? nehovorme teraz o podozreni na zrazeniny.
29.04.2021 - 06:40:45
04
je relevantný asi tak ako všade na západe kde to zmenili na 60+ práve z dôvodu možných zrazenín a následných úmrtí ktoré sa týkajú práve mladých ľudí hlavne žien.len my klasicky ideme opačne.
29.04.2021 - 06:49:48
00
ako chlapci, troška reflexie ... u nás je to podľa vás pilitika rusko vs západ(usa) ... prečo si myslíte že vo "vyspelom svete" je to inak? Triki v tejto téme sa predvádzaš presne rovnako zaťato ako dano5 v téme politika a tam ho za to ideš roznosiť na kopytách
29.04.2021 - 07:07:41
02
stanlee napísal:
je nejaký relevantný dôvod nechciet astru? nehovorme teraz o podozreni na zrazeniny.


Nie, nie je
(moj nazor a rozhodnutie-som rad, ze 1/2 uz v sebe)
29.04.2021 - 07:23:43
05
lapaloma napísal:
ako chlapci, troška reflexie ... u nás je to podľa vás pilitika rusko vs západ(usa) ... prečo si myslíte že vo "vyspelom svete" je to inak? Triki v tejto téme sa predvádzaš presne rovnako zaťato ako dano5 v téme politika a tam ho za to ideš roznosiť na kopytách


s čím máš problém?že poukazujem na to,že zas ideme opačne ako vyspelý svet? keď my sme tu zhadzovali atómovky šmejdových ag testov ale západ testoval pcr testami ?

lebo toto je jbnutá vláda ktorá si proste ide stále svoje a jbnutý politruk jeden deň povie v tv že po otvorení čakárne si budeš môcť vybrať vakcínu a na druhý deň spraví presne naopak?Tak načo to ten tokot otvoril?
Nóri už astru rozpredávajú a Dáni tiež,tak prečo sa tá guma o ne nehlási keď jej tak verí....celé zle.
29.04.2021 - 07:33:43
01
stanlee napísal:
je nejaký relevantný dôvod nechciet astru? nehovorme teraz o podozreni na zrazeniny.

- mozes sa rozhodovat podla technologie, ktorej uveris... vektorova relativne odskusana, mRNA prevratna no nova
- alebo podla zasahu na mutacie
- alebo podla obdobia premorenosti, v ktorom bola prislusna vakcina testovana
- alebo geopoliticky GB/S vs. D/USA
- alebo podla ceny (astra bez marze, pfizer marza Izrael) :lol:
viac mi nenapada...
29.04.2021 - 07:46:48
01
triki napísal:
je relevantný asi tak ako všade na západe kde to zmenili na 60+ práve z dôvodu možných zrazenín a následných úmrtí ktoré sa týkajú práve mladých ľudí hlavne žien.len my klasicky ideme opačne.


Myslíš tie čo užívajú antikoncepciu a zrazeniny by mali aj bez očkovania? Potom by už vakcínou spôsobené neboli.
napríklad
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/belara-pil-745659.html
29.04.2021 - 08:02:39
10
Celkom pekný chaos okolo tej Astry-o krvných zrazeninách už bolo popísané dosť,áno,je to štatisticky 0,0004 % riziko,ale také isté je aj pri iných vakcínach,a dokonca aj pri tých,ktorý žiadnu nedostali,zároveń platí,že je najlacnejšia-žeby toto bol ten pravý dôvod cirkusu okolo toho ?
Okrem toho,keď ju nikto nechce,prečo podáva európska komisia žalobu na výrobcu AZ,že nedodala dohodnuté množstvo-žalobou ju chcú donútiť,aby objednané objemy dodala dodatočne-a komu ju chcú potom dať,keď ju nikto akože nechce? :D
29.04.2021 - 08:03:16
05
spýtal sa preto, lebo dnes som sa objednal na očkovanie. zrazeniny sa štatisticky nebojím:) išlo mi len o to, či v súčastnosti je možné povedat, že jedna alebo druhá vakcina si dokáže poradiť s novými kmeňmi covidu.
trebárs, pre mňa v prospech pfizeru hovorí to, že je kratšia doba podania druhej dávky, čím budem chránený skôr , preto by som asi uprednostnil pfizer, či to však stojí za to, aby som odmietol astru, neviem.
29.04.2021 - 08:24:41
00
Len aby si len na pfizer necakal dlhsie (ak ho nemas hned), ako by si mal uz astru za sebou, u mna hral cas prvej davky rolu.
29.04.2021 - 08:33:11
00
ale cas do plneho zaockovania pfizerom imho moze by kratsi aj ked prvu dostane neskor ... pri AZ 10 tyzdnov na druhu + 2 cakacka je dost ...
29.04.2021 - 08:40:02
00
Astra ma horsie meno - povedal by som, ze skor politicky. UK bolo zaockovne primarne AZ a je na tom vyborne. A to UK ma zaockovanych obomi davkami len 19% obyvatelov. Zlomila to uz prva davka AZ.
Co sa tyka mutacii - tak na juhoafricku je asi AZ malo ucinna. O ostatnych neviem - to asi bude ruleta.

Pokial nie si nejako chory/a, alebo nie si mlada zena s problemami so zrazanlivostou, tak je to asi jedno a ber co skor pride. Predpokladam aj tak, ze vo vacsine pripadov to uz bude Pfizzer. Ak nie buduci tyzden, tak o tyzden neskor. Pokial pojdu dodavky tak, ako su planovane, tak astra bude mat 25% a aj to budu musiet pokryt druhe davky.
29.04.2021 - 09:03:42
05
treba si uvedomiť to,že posunutie očkovania do takýchto nízkych ročníkov je aktom úplného zúfalstva a zlyhania tejto banánovej teokracie.Pre mňa osobne je to jasné keď to nemec odmieta dávať mladším tak veriť našim vládnym kriplom ktorí tri krát denne menia názor je chyba.
29.04.2021 - 09:05:28
00
doboha, hlavne ze som 34rocnu sestru poslal na AZ, povedal som jej ze je to v pohode :( Fakt by ste tu mohli davat taketo zivotne dolezite informacie aj skor, ja sem davam vzdy vsetko ihned ako sa dozviem.
29.04.2021 - 09:12:34
00
ved to aj je vpohode, staci ignorovat (aj tu pritomnych) internetovych trollov a pozriet si radsej realne data
29.04.2021 - 09:21:40
00
keyboard_arrow_up