Gleb je vacsi trendsetter, ako som si myslel. Uz v 2017 diktoval trend pre 2020/2021 :)
29.04.2021 - 09:24:08
03
iron.hide napísal:
doboha, hlavne ze som 34rocnu sestru poslal na AZ, povedal som jej ze je to v pohode :( Fakt by ste tu mohli davat taketo zivotne dolezite informacie aj skor, ja sem davam vzdy vsetko ihned ako sa dozviem.

Zase sa neboj. Za par mesiacov bude vakcin plna prdel. Keby aj AZ nefungovala na nieco, co sa rozbehne, tak dostane inu.
Ja mam tiez AZ.
Aj tak sa polka naroda zaockovat neda. Ti budu na tom asi horsie ako ludia s AZ.
29.04.2021 - 09:37:37
02
stanlee napísal:
je nejaký relevantný dôvod nechciet astru? nehovorme teraz o podozreni na zrazeniny.

Je neúčinná voči niektorým mutaciam
29.04.2021 - 09:38:58
00
Myslim ze nieje o com zaockovat sa co najrychlejsie cimkolvek schvalenym je asi to naj co clovek moze spravit. Deti teraz chodia do skoly tak ze sanca ze nieco donesu je radovo vyssia ako mesiace dozadu. Navyse uz prva davka vakciny (akejkolvek) ma celkom vysoky ucinok ... tak ze ked mi prisla na tento vikedn po 3 tyzdnoch v cakarni SMS celkom ma to potesilo. Je to astra ale nejake spekulacie neplanujem robit.

https://www.businessinsider.com/covid-vaccine-one-shot-effectiveness-pfizer-moderna-astrazeneca-vaccines-dose-2021-3?IR=T

Inak po kazdej vakcine sa nieco objavuje otazka je nakolko je to relevantne napr Pfizer teraz riesia v Izraeli pre podozrenie na zapal srdcoveho svalu.

https://www.reuters.com/world/middle-east/israel-examining-heart-inflammation-cases-people-who-received-pfizer-covid-shot-2021-04-25/
29.04.2021 - 09:48:58
06
stanlee napísal:
je nejaký relevantný dôvod nechciet astru? nehovorme teraz o podozreni na zrazeniny.

EU s Astrou do buducna uz pravdepodobne nepocita (nebude objednavat - to vsak nevylucuje, ze Slovensko si ju nemoze objednat nezavisle). Cize ak sa planujes davat ockovat kazdy rok, alebo ak bude 3. davka, tak je mozno rozumnejsie preferovat Pfizer (ak nechces "mixovat" vakciny). Astra ma zrejme silnejsie vedlajsie ucinky. To su 2 dovody, ktore mi napadaju. Ja som sa este nerozhodol co a ako, lebo mam asi tak mesiac-dva cas nez na mna pride rad.
29.04.2021 - 09:53:55
00
rasfo, pobavilo ma to tvoje "čímkoľvek schváleným"...
29.04.2021 - 09:56:29
00
Konkretne pre covid vakciny sa dokonca robia momentalne klinicke studie s mixovanim vakcin. Predbezne to dokonca vypada tak ze to bude odporucana strategia kedze predbezne vysledky su velmi pozitivne.
29.04.2021 - 10:24:59
00
madbugie napísal:
rasfo, pobavilo ma to tvoje "čímkoľvek schváleným"...


vidis, a ja sa zase zabavam na tych, ktori odmietaju zapadne vakciny lebo nebudu robit pokusnych kralikov, a cakaju na hocijaky smejd z Ruska aby mohli robit pokusnych kralikov
29.04.2021 - 10:30:29
04
madbugie napísal:
rasfo, pobavilo ma to tvoje "čímkoľvek schváleným"...


tak kedze niesom expert na vakciny necham si poradit ludmi co sa v tom vyznaju. Rovnako ako ked som siel mesiac dozadu na operaciu ramena pocuvol som ortopeda ktory mi to odporucal. Neviem co je na tom zvlastne.

Vlastne mi to prijde uplne normalne ako ked ja v praci zase radim ludom na oblast v ktorej som doma a oni ma pocuvaju a este mi za to zaplatia. Myslim ze vacsina ludi takto funguje.
29.04.2021 - 11:03:48
513
toto si perfektne napísal, keby každý radil len vo veciach ktorým naozaj rozumie .... a pri ostatných keď už nemlčal tak aspoň dal jasne najavo, že je to len jeho názor
29.04.2021 - 11:07:20
03
lapaloma napísal:
keby každý radil len vo veciach ktorým naozaj rozumie


Bohužiaľ, každý plnoletý občan nezbavený svojprávnosti môže voliť poslancov, ktorí rozhodujú o všetkom, no rozumejú tomu často menej, ako ten volič.

Všeobecný rozhľad nám dajako upadá, potrebovali by sme vzdelávať ľudí tak, aby sa v rozumnej miere orientovali v každej dôležitej oblasti života, alebo k nej aspoň vedeli vyhľadať relevantné dáta.
29.04.2021 - 12:06:44
03
za a) zatiaľ nečakám na žiadnu vakcínu (či zo západu, stredu, východu)

za b) mne tiež poradil doktor, ktorý ma ide v pondelok operovať, nakoľko doteraz pracoval pri coviďákoch, že toto, čo sa tu deje, je doslova testovanie na ľuďoch v priamom prenose...

za c) zistite si ako je to naozaj s tým "schválením"

za d) nakoľko toto je zjavne provaxerské fórum, osobné veci sem radšej písať nebudem, aj tak by ste mi neverili...

ja netvrdím, že vakcinácia, ako systém prevencie voči ochoreniam je zlý, proti takej tetanovke snáď nemá nikto nič, ale táto doslova coronová vakcinačná šaškáreň je úplne na parádu... nikto za nič nenesie zodpovednosť, nikto, ani výrobcovia, vlastne nič exaktne nevie, či to funguje, ako dlho to funguje, či vôbec to funguje, aké sú dlhodobé následky, atď slovné spojenie, že môže byť miernejší priebeh... môže, nemôže, bude, nebude...

začína a to byť ako v tej rozprávke, slibuji co jsem slíbil, odvolávam co jsem odvolal...

ako začínajúci astmatik sa toho sakra bojím, už som zažil "californiu" keď som mal vkusne 40ky horúčky vyše týždňa, napriek tomu sa neočkujem proti chrípke... mám na to svoje dôvody...
29.04.2021 - 12:17:34
03
a co pan doktor, bol zaockovany ?
29.04.2021 - 12:19:07
01
chrirug je expert na vakcinacie?
29.04.2021 - 12:29:57
00
provaxerske forum :) tu su ludia vseho druhu, dokonca aj ty ako antivaxer sem mas pristup
kazdy tu ma pravo na svoj nazor
ja sa rad dozviem aj novinky z ineho brehu, po preskumani ich zhodnotim

btw, rad by som spoznal aj nejake antivaxerske forum, hod link ked tak
29.04.2021 - 12:34:12
02
keyboard_arrow_up