väčšina doktorov čo poznám je už zaočkovaných aspoň prvou dávkou ... napr aj doktorka matematiky alebo doktor fyziky
29.04.2021 - 12:34:43
01
nie som ani pro, ani anti... takže neriešim...

bodaj by nám to všetkým pomohlo, a konečne by sme sa vrátili do normálu, ale to pri Matelkovi a spol, ešte asi dlho nehrozí...

áno zaočkovaný bol, nakoľko sa staral rok o chorých, aj sestrička, ktorá zapisovala bola, a aj tak to dostala... Takže čo, skonštatujeme, že očkovanie funguje 50 : 50 na základe týchto 2 zistení???
29.04.2021 - 12:44:04
00
je ale pfizerom. takže aj ja si počkán nan. Proste astra má príliš vela šumu čo jej uškodilo. Naviac nieje ani taká účinná. Do jesene casu dost zatial vyzera že vírus ustupuje aspon teda u nás.
29.04.2021 - 12:46:59
01
madbugie napísal:
... proti takej tetanovke snáď nemá nikto nič, ale táto doslova coronová vakcinačná šaškáreň je úplne na parádu... nikto za nič nenesie zodpovednosť, nikto, ani výrobcovia, vlastne nič exaktne nevie, či to funguje, ako dlho to funguje, či vôbec to funguje, aké sú dlhodobé následky, atď slovné spojenie, že môže byť miernejší priebeh... môže, nemôže, bude, nebude...


Radšej vynechávam komentár, ktorý sa mi tlačí na klávesnicu vždy, keď čítam podobnú „expertnú analýzu“ :-(

Ale v rámci debaty si rád nechám doplniť vedomosti na túto tému, zvlášť keď oficiálne stanovisko Európskej komisie a prístup k vakcinácií sa napriek zádrheľom na „šaškáreň“ nepodobá ani náhodou ...

Prílohy:

ec.png
ec.png 129.3 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2021 - 13:01:06
01
madbugie napísal:
nie som ani pro, ani anti... takže neriešim...

bodaj by nám to všetkým pomohlo, a konečne by sme sa vrátili do normálu, ale to pri Matelkovi a spol, ešte asi dlho nehrozí...

áno zaočkovaný bol, nakoľko sa staral rok o chorých, aj sestrička, ktorá zapisovala bola, a aj tak to dostala... Takže čo, skonštatujeme, že očkovanie funguje 50 : 50 na základe týchto 2 zistení???

ockovanie ta ma ochranit hlavne pred tazkym priebehom, nechrani ta pred tym, ze chytis virus..
29.04.2021 - 13:17:34
01
will napísal:
Zase sa neboj. Za par mesiacov bude vakcin plna prdel. Keby aj AZ nefungovala na nieco, co sa rozbehne, tak dostane inu.
Ja mam tiez AZ.
Aj tak sa polka naroda zaockovat neda. Ti budu na tom asi horsie ako ludia s AZ.


ale ona uz prvu davku Astry ma, bola tuto sobotu 24.4. na stadione
celu nedelu a pondelok ju velmi bolela ruka aj hlava, a mala zimnicu.
a tie zrazeniny sa mozu objavit aj 2-3 tyzdne po.

----
inak India za vcera +379 459
a bohati uz utekaju:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indie-bohaci-lety-spojene-arabske-emiraty-britanie-koronavirus.A210427_160751_zahranicni_jhr
29.04.2021 - 14:06:42
00
lapaloma napísal:
Milan ak vies nieco o kazimu tak aj mna to profesionalne zaujima. Lebo tak ludsky si ho u nas pochvaluju. Ale ked ho vidim natacat videa a rozhovory a bez citacky ani slovo...


https://www.aktuality.sk/clanok/886454/obvineny-suchoba-kazimir-dostaval-od-brhela-pol-miliona-mesacne/
29.04.2021 - 14:15:18
00
rozhovor k Sputniku v Imune:
https://www.postoj.sk/77723/po-vykonani-testov-mal-minister-rozhodnut-ci-sputnikom-ockovat-ideme-alebo-nie
29.04.2021 - 14:29:41
30
Zaujimave informacie v podstate potvrdzujuce politicku a menezersku nesposobilost Matovica aj Krajciho vo svojich minulych funkciach.
29.04.2021 - 14:43:40
03
MageZ napísal:
chrirug je expert na vakcinacie?
mozno nie ale bolo napisane ze neoperoval pretoze vypomahal na Covide, tak by ma to zaujimalo ...
29.04.2021 - 14:49:39
00
juju_pepe napísal:
Je neúčinná voči niektorým mutaciam

viaceri tu pisete, ze Astra je voci niektorym mutaciam neucinna v porovnani s Pfizerom... dajte mi pls odkial to mate?

Lebo ja evidujem tuto info:
Will vaccines still work against variants?
Current vaccines were designed around earlier versions of coronavirus, but scientists believe they should still work, although perhaps not quite as well.

A recent study suggests the Brazilian variant may be resisting antibodies in people who've already had Covid and should have some immunity.

However, early lab results and real life data suggest the Pfizer vaccine can protect against the new variants, although slightly less effectively.

Data from the Oxford-AstraZeneca vaccine team suggests it protects just as well against the new UK variant.

It offers less protection against the South Africa variant - but should still protect against severe illness.

Early results suggest the Moderna vaccine is effective against the South Africa variant, although the immune response may not be as strong or long-lasting.

Two new coronavirus vaccines awaiting approval - Novavax and Janssen - also appear to offer some variant protection.

Experts say with a new virus mutation, even in a worst case scenario, vaccines could be redesigned and tweaked in weeks or months to be better matches.

The UK Government has announced a deal with biopharmaceutical company CureVac to develop vaccines against future variants, with a 50 million dose pre-order.

https://www.bbc.com/news/health-55659820
29.04.2021 - 15:33:01
00
Proti astre beží kampaň od začiatku, vnímam to skôr ako konkurenčný nie čistý boj.
vyzerá to tak, že má rovnaké nevýhody ako aj ostatné vakcíny
29.04.2021 - 15:38:23
04
Dudo napísal:
viaceri tu pisete, ze Astra je voci niektorym mutaciam neucinna v porovnani s Pfizerom... dajte mi pls odkial to mate?


https://letmegooglethat.com/?q=B.1.351+astra+zeneca
29.04.2021 - 15:43:15
00
ja mám stále pocit po tej astre ako keby mi lepšie okysličovalo svaly :) bajkuje sa mi ľahšie, aj keď ešte som jazdil len asfalt a žiadne brutálne kopce a pri behu som bol reálne rýchlejší
29.04.2021 - 15:45:43
01
Aj mne sa po očkovaní oveľa lepšie išlo. Len nerozumiem prečo sestrička predtým nahrievala vakcínu v lyžičke nad plameňom :?:
29.04.2021 - 15:59:04
09
keyboard_arrow_up