Volodja napísal:
Uz to bolo aj na tomto fore 1000krat vysvetlene: Premorenim sa kolektivna imunita nikdy v historii ludstva neziskala, ale za to sa podarilo napriklad zredukovat obyvatelstvo zemegule o jednu tretinu. Okrem toho plno ludi, ktori mali covid, ho dostali aj druhy krat, vacsinou v horsej verzii.
Aj kebyze to hypoteticky funguje, stale by bol problem preplnenych nemocnic a vytazeneho zdravotnictva - co je v zasade jediny problem celej korony, od ktoreho sa vsetko odvija. Uplne odigonorovat obmedzenia a ist cestou 'premorenia' si neuplatnili ani rozne rezimy s kadejakymi autokratickymi jesitnymi sebestrednymi magormi na cele, ku ktorym sa modlia dezolati celeho sveta.


Nikto nepísal nič o tom, aby sme odignorovali opatrenia. Bavili sme sa v rovine teórie....čo by tu bolo. Možno by nás bolo o polovicu menej....nielen o tretinu. Máme tu plno ľudí, ktorí dostali kovid opakovane a ani o tom netušili. Ty píšeš, že väčšina ľudí, ktorí ho dostali opakovane, mali horší priebeh. Máš nejaké oficiálne štatistiky odkiaľ čerpáš, či len niekto povedal?
30.04.2021 - 11:09:48
00
to video hovori jednu dolezitu vec a to ze netreba stratit ostrazitost a respekt pred tymto virusom..presne na to doplatila India

ono je to aj dost tazke, ked mate na cele statu populistu
30.04.2021 - 11:11:37
01
India? Tam sa tusim len kravy respektuju.
30.04.2021 - 11:13:43
01
Je to všetko o ľuďoch, o autoritách a pod. India podcenila situáciu. Ale veď presne tak to bolo aj u nás. Môžeme byť radi, že to nebolo ešte horšie, lebo nemocnice boli už asi na maxime svojich možností. Len stále sú ľudia, ktorí to spochybňujú, čomu ja osobne nerozumiem...


Tu je napr. z idnes od Čechov v Indii - tiež veľké rozdiely medzi regiónmi...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indie-koronavirus-covid-cesi-slovaci-covid-19.A210428_155948_zahranicni_kha
30.04.2021 - 11:20:41
00
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
https://video.sme.sk/c/22649336/starosta-chren-agresivni-rodicia-kricia-na-riaditelov-ze-ruska-su-nulitne.html?ref=trz
30.04.2021 - 11:28:53
00
Príloha:
brain.jpg
brain.jpg 57.14 KiB thumb_up0thumb_down

aj ked uplne s tym nesuhlasim, preto sa ozyvam :-)
30.04.2021 - 11:41:40
02
Ja som teda pomerne tolerantný voči rozhodnutiu „já jen a pouze Sputnika“, ale rád by som od dotyčných v rámci možností počul aspoň náznak argumentu, prečo je pri „najlepšej, najprepracovanejšej, najbezpečnejšej a navyše zaručene slovanskej“ vakcíne v zmluve o dodávke táto klauzula? Kľudne môže byť aj doplnok s vysvetlením, v čom je teda lepšia ako tie registrované a IBA podmienečne povolené, určené na samozrejme výlučne na „špinavé kšefty bez štipky zodpovednosti“ ...

Prílohy:

6-5.jpg
6-5.jpg 7.91 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2021 - 11:44:31
02
Hazard napísal:
Je to všetko o ľuďoch, o autoritách a pod. India podcenila situáciu. Ale veď presne tak to bolo aj u nás. Môžeme byť radi, že to nebolo ešte horšie,

Ide o to, ze furt moze byt horsie..situacia sa u nas zlepsila a ludia na to zacinaju pomaly dlabata, pocitovat falosny pocit vitazstva..
Nadavat na Matovica a vladu, ako to strasne nezvlada je pomaly moda..no nebyt nariadeni, tak sme tam kde India, mozno horsie. Ja sa Matovica nezastavam, ale ani ho nesudim.
Niekde som cital, ze na to, aby vznikla kolektivna imunita musi byt zaockovanych, alebo ludi s prekonanym ochorenim 90-95% z celkoveho poctu. Cize ak sa budeme chovat ako dozolati, malo sa ockovat, v lete to zas roztocime, tak to to na jesen mame znovu.
30.04.2021 - 11:52:06
00
fokel napísal:
ja sa k tomu prihlasim otvorene, precitam si tvoj post a velmi casto ho disliknem. Sam sebe som si slubil, ze ti nebudem pisat ze si nevyspele, do seba zahladne decko, ze stale nechapes zakladne principy statistiky, ze mozno by ti prospelo mat deti, aby si konecne zacal rozmyslat o niecom inom ako len o sebe, ani to ze vacsinou ti, co su sedy priemer maju najvacsiu potrebu dokazovat, ako nie su ovce. A este milion inych veci, ktore by boli voci tebe nefer, lebo ta naozaj nepoznam a sudim ta podla aktivity tu (co vlastne je ok, lebo ak nieco napisem, neurazam teba, ale len tvoje tu materializovane alter ego).
Takze to len disliknem, pripada mi to viac fer voci mne (vyjadrim svoj nazor), aj tebe(neponizujem ta mojim nazorom) .


aj ja som to tak robil, ale zistil som ze na tie ich pri-ieb-ane nazory (iny vyraz na to nemam) je skoda vobec reagovat, a diskusia sa tak ciastocne precistila - admini by ale mohli konecne taketo prispevky UPLNE schovavat:

i.imgur.com
30.04.2021 - 11:52:27
05
gebula napísal:
Ja som teda pomerne tolerantný voči rozhodnutiu „já jen a pouze Sputnika“, ale rád by som od dotyčných v rámci možností počul aspoň náznak argumentu, prečo je pri „najlepšej,

myslim ze je to nejaky efetkt velkeho brata , ludia co vacsinu zivota zili za komancov nejak podvedome beru Rusko ako nieco zname, co poznaju ..
Hovorim o starsej generacii, ktora musi byt z terajsieh diania vo svete celkom vystrasnena a tak im ta ruska vakcina pride ako nieco ,co je zo sveta ,ktory poznaju.. Aspon ja si to takto vysvetlujem.
Pre mna za mna nech si to pichnu, furt lepsie ako ziadna vakcina.
30.04.2021 - 11:58:50
00
opat nieco z bikefora:

Včera jsem vyslechl vyprávění známé o její zkušenosti a zkušenosti její rodiny s covidem. Ona sama těžký průběh a to až tak, ze ji nakonec ve spitale podali Remdesivir. Jako lékař mas asi dobře povědomí o tom, v jakých případech ho lékaři mohou aplikovat. Šanci na přežití měla tak 50:50.

Po pár dnech hospitalizován s těžkým průběhem i jeji manzel, protože se snažil být doma co nejdéle kvůli nezletilemu synovi, o kterého by nebylo postaráno a odkládal sanitku. Na jeho pokoji v nemocnici 2 úmrtí.

Zatímco leželi tedy oba v nemocnici, zemřela ji na covid maminka.

Nakonec se z toho tedy oba dostali, ale ona prý podle doktorů játra ve stavu, jako u těžkého alkoholika, problémy i s ledvinami a nějakými nervovymi spoji v mozku, takže má problémy s citem v jedné noze. Do toho bolesti hlavy a obrovská únava, ale zároveň nespavost.

No, nemyslím, že je to úplně chripecka…
30.04.2021 - 12:03:05
00
478 000 000 EUR, účet za neverending screening https://dennikn.sk/minuta/2372389/?ref=mpm
30.04.2021 - 12:14:12
00
ani sa necudujem ze spajza je prazdna :-)
30.04.2021 - 12:16:38
00
juju_pepe napísal:
myslim ze je to nejaky efetkt velkeho brata , ludia co vacsinu zivota zili za komancov nejak podvedome beru Rusko ako nieco zname, co poznaju ..
Hovorim o starsej generacii, ktora musi byt z terajsieh diania vo svete celkom vystrasnena a tak im ta ruska vakcina pride ako nieco ,co je zo sveta ,ktory poznaju.. Aspon ja si to takto vysvetlujem.


Toto úplne chápem - nemusím s tým síce súhlasiť, ale dáva mi to zmysel. Mňa skôr zaráža tá absolútna dôvera pri neregistrovanom produkte, ktorého distribútor sám použije klauzulu „za efektívnosť výrobca nezodpovedá v žiadnom prípade“ v kombinácii s absolútnou nedôverou voči produktom, ktoré kompletne splnili podmienky zatiaľ podmienečnej registrácie a zároveň podliehajú smernici EK o zodpovednosti za výrobky. Bonusom je pri bratskej pomoci čo zachraňuje státisíce životov podpísanie take-or-pay kontraktu, pri ktorom mám obavu že na situáciu „lepšie nech si pichnú nejakú vakcínu ako žiadnu“ ani nedôjde :?:
30.04.2021 - 12:29:34
01
a niektori proste chcu byt iba proti natruc
30.04.2021 - 12:41:04
00
keyboard_arrow_up