cokupit absolútny súhlas... :y: všetko je v hlave, ked je niekto dement, tak bude si jazdiť svoje a môže byť aj 15 ochranných pásiem.... a takých ľudí je mrte.... a vôbec, môžte to to riešiť na 150 stranách aj tak nič nevyriešite....
btw: k téme, v podjazde pri Metre pri Ivánke už betonuju chodník...

Prílohy:

IMG_20210429_165345924.jpg
IMG_20210429_165345924.jpg 890.83 KiB thumb_up1thumb_down

29.04.2021 - 19:24:12
04
cokupit To co hovoris je vec povedomia, ti co im je jedno zrejme ani nevedia ake je legistaiva. Malo kto s trochou zdraveho rozumu bude riskovat basu za jazdenie v V. stupni, ked ma kde inde jazdit. Len niekto kto si mysli, ze je nedotkutelny, alebo niekto kto nevie, ze vobec nejeke obmedzenie jestvuje. A to uz je debata na co na skolach ucia literarnych autorov, ked by mali ucit ustavu a zakony... Pravne povedomie je na slovenku ako v prvotno pospolnej spolocnosti. Stavim sa za napr 99,99% chodcov ani nevie, ze su miesta kde nemozu ist na prechadzku. Proste ich logike je ak tam nie je ostnaty plot tak mozem. A to ze budu brat do uvahy modru znacku C8 je z kategorie snivajte snami. 75% ludi nevie citat mapu! A cyklista je len chodec s bikom co sa mentality tyka.


Naposledy upravil Kenai dňa 29.04.2021 - 21:11:03, celkovo upravené 1 krát.

29.04.2021 - 20:00:29
01
Jano1987 napísal:
Ešte väčší problém vidím, keď organizácie ktoré bojujú za cyklistov (v Bratislave Cyklokoalícia) extrémne tvrdo útočí na motorové vozidlá a žiada exemplárne tresty za porušenie pravidiel ale keď sa to týka cyklistov, zrazu však nič sa nestalo.

Teraz to bude trochu OT, ale napríklad situácia z minulého roka (neviem či to dá priamo ten príspevok) na Starom moste Petržalská strana, keď si polícia dovolila pokutovať cyklistov za jazdu po chodníku https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4166858733341334&id=214076798619567 ich príspevok, ako sa "vyhnúť" pokute, pritom všade tam je zvislé aj vodorovné značenie.


nieco na tom bude, par krat som bol na critical mass akcii v BA, lebo to vyzeralo ako dobry napad. ale potom som sa na to vykaslal, prave pre to ako to riesili. cervena, zelena, stopka, prednost... to je jedno, ved ideme ako masa cyklistov, mozme ist jak hovada. hlavne ze robime problemy motoristom = plnime ciel akcie.
29.04.2021 - 21:00:49
02
Ono ani nemusíme chodiť s chodcami do Tatier. 2 najbežnejšie situácie s chodcami. 1) málo chodcov vie, ale zákon hovorí, že na chodníku sa chodí vpravo. 2) chodci sú masírovaný médiami, že na prechode pre chodcov majú prednosť a šoféri majú predvídať. Samozrejme, je to pravda, ale už sa nehovorí to B, že aj chodec má nejaké povinnosti, síce sa zmestia na A5, ale má. A tie už drvivá väčšina neovláda, lebo však je chodec, má prednosť, hovorili v telke.
29.04.2021 - 21:08:45
02
Critical mass bola blboat od zaciatku. Riesili to hipsteri na skladackach. Raz aom bol aj cez mosty pod BA ale sklamalo ma ze sme sli len SNP po ceste. Dufal som ze to budu vsetky. Ale to bola organizovana akcia s policajnym doprovodom.
29.04.2021 - 21:09:41
00
capulo https://criticalmass.fandom.com/wiki/Corking
predstav si ze takto to funguje v mestach po celom svete
29.04.2021 - 21:11:22
00
no ved prave... s tymto som sa ja nestotoznil. ked je organizovana akcia s policajnym doprovodom typu cyklocesta priatelstva tak ok... ale ak to zacne praktizovat skupina len tak, ze je nas vela tak mozme vsetko, tak to urcite nie
29.04.2021 - 21:55:25
02
luky64 napísal:
....
btw: k téme, v podjazde pri Metre pri Ivánke už betonuju chodník...


Sa s tou pracou vlecu ako slimak na pusti.
29.04.2021 - 23:07:09
01
neviete kedy sa otvara novy most na D4? zdola to uz vyzera hotove, uz su tam aj zabradlia.
Teoreticky by to mohlo byt otvorene tento rok, mozno aj behom leta-jesene?
Ak niekto nevie - tam hore bude cyklolavka, budu sa dat robit pekne okruhy.

--btw dole na Kopaci bude vdaka mostu pekny hluk, ale ma to aj vyhodu - aspon odtial odidu vsetky prasce, je to tam nimi zamorene este viac ako v MK, neodporucam tam nikomu jazdit vecer a po zotmeni, ani po tej asfaltke cez Topolove (modra znacka).
30.04.2021 - 09:57:40
00
Kenai ano pravne povedomie je na SK uplne zalostne, to iste financne, bezpecnostne. Lebo to tak kazdemu vyhovuje.

Ale sry stale pises ako tam ludia nebudu chodit, pokial budu mat kde inde jazdit. To je akoze co? Dnes nemaju kde? S vynimkou Sandbergu je asi kazdy 5 stupen dost daleko civilizacie. Vies sa tam nahodne zatulat, alebo tam ist cielene. Nahodne zatulanie sa nie je problem na peso a nikto by to extra neriesil ani bikom. Ja ale rozpravam o ludoch, ktori na tieto miesta chodia tak casto, az tam vytvorili single. Onanuju potom nad svojimi "uspechmi" tu na fore, na strave kde kade. Chodia tam NAROCKY cielene, pretoze vsade inde uz boli.
Ano na pristupoch by mali byt velke a jasne zakazove tabule, ktore beznych zabludencov odradia. Ale tymto smradom pomoze iba najvyssia mozna pokuta a davat im ju kym neprestanu.

PS Kopac je tiez 5 stupen, tam neodporucam jazdit ani ja...
30.04.2021 - 10:01:07
02
Pokial viem tak kopcaske jazero je v 3 alebo 4 a 5 stupen zacina az tak cca pol KM za nim nie?
30.04.2021 - 10:03:36
00
iron.hide napísal:
neviete kedy sa otvara novy most na D4? zdola to uz vyzera hotove, uz su tam aj zabradlia.
Teoreticky by to mohlo byt otvorene tento rok, mozno aj behom leta-jesene?
Ak niekto nevie - tam hore bude cyklolavka, budu sa dat robit pekne okruhy.

--btw dole na Kopaci bude vdaka mostu pekny hluk, ale ma to aj vyhodu - aspon odtial odidu vsetky prasce, je to tam nimi zamorene este viac ako v MK, neodporucam tam nikomu jazdit vecer a po zotmeni, ani po tej asfaltke cez Topolove (modra znacka).


Akurat vcera o pol 9 vcr tam na mna 3 svinky vybehli ale to uz som bol dost daleko za kopacom smerom k malemu dunaju, pri tom moste za osamelym panelakom v lese
30.04.2021 - 10:04:56
01
prepáčte, že vám to tu preruším ale ako sa dostanem najľahšie a najrýchlejšie z devínskej k slnečniciam, resp teda aspoň k draždiaku, stade už trafím. Prídem k Inchebe a tam pre mňa začína neznáma džungľa
ešte takto, pozerám mapu a od alfy by som už nemal mať problém, takže najhoršie bude od incheby alebo od auparku po alfu alebo tak nejako
30.04.2021 - 12:53:57
00
mimo premavky najlepsie ist od Lafranconi po petrzalskej strane hradze az po bufet granat za cistickou, kde odbocis doprava a dostanes sa ku kruhacu pri slnecniciach
30.04.2021 - 13:10:58
02
to ani neviem kde je, ale povedzme, že nájdem .. vedel by si mi odhadnúť o koľko je to asi väčšia vzdialenosť? Lebo ešte môžem ísť asi od starého mosta popri tom mŕtvom ramene
30.04.2021 - 13:17:45
00
keyboard_arrow_up