foobar napísal:
aj ja som to tak robil, ale zistil som ze na tie ich pri-ieb-ane nazory (iny vyraz na to nemam) je skoda vobec reagovat, a diskusia sa tak ciastocne precistila - admini by ale mohli konecne taketo prispevky UPLNE schovavat:


5 minut googlu a odpoviem si sam - nainstalovat tampermonkey/greasemonkey a vytvorit novy script
s tymto kodom
var kktiny = $("div.post_container div.post_message:contains('Tento príspevok napísal')");
kktiny.parent ().remove ();


...a kktiny od ignorovanych ludi zmiznu uplne :y:

scarinko napises nieco pls? :D
30.04.2021 - 12:43:06
13
gebula napísal:
Ja som teda pomerne tolerantný voči rozhodnutiu „já jen a pouze Sputnika“, ale rád by som od dotyčných v rámci možností počul aspoň náznak argumentu, prečo je pri „najlepšej, najprepracovanejšej, najbezpečnejšej a navyše zaručene slovanskej“ vakcíne v zmluve o dodávke táto klauzula?

Pretože z miliónov príčin nemôžeš v biologickom systéme zloženom s bžiliónov buniek a s genómom o kapacite CDčka, nijako "100 % garantovať" nič. Zaujímavé, že ak sa toto pokúšam vysvetľovať dezolátom, antirusi prikyvkávajú, ale akonáhle to treba vyvolať pri tomto tu, tak účelová zábudlivosť či nechápavosť mocne zatrasie dušičkou antirusa :)
Ak si tak matne spomenieš, tak žiadna z vakcín nemala 100 % účinnosť, však?
30.04.2021 - 12:47:37
03
S účelovou zábudlivosťou by som si dal pohov, s mocným zatrasením dušičky antirusa tiež. Jednak sa to pýtam v kontexte toho, že borci sa pri slovanskej vakcíne často odvolávajú na obrovský rozdiel voči tým ostatným, pri ktorých „nikto nič negarantuje“. A druhak bez akýchkoľvek antiruských narážok - mne dokonca aj ako laikovi je úplne jasné, že sa pri humánnych liečivách nedá garantovať napr. 100 % účinnosť. Mňa skôr zarazilo, že výrobca lieku podľa tej klauzuly za účinnosť nenesie zodpovednosť v žiadnom prípade ...
30.04.2021 - 12:59:48
00
mňa zaujalo iné, keď sa ide štepiť zviera, tak ho odvážia a podľa toho dajú dávku ... pri ľuďoch šlahnú všetkým to isté :P
30.04.2021 - 13:05:15
01
gebula napísal:
S účelovou zábudlivosťou by som si dal pohov, s mocným zatrasením dušičky antirusa tiež. Jednak sa to pýtam v kontexte toho, že borci sa pri slovanskej vakcíne často odvolávajú na obrovský rozdiel voči tým ostatným, pri ktorých „nikto nič negarantuje“. A druhak bez akýchkoľvek antiruských narážok - mne dokonca aj ako laikovi je úplne jasné, že sa pri humánnych liečivách nedá garantovať napr. 100 % účinnosť. Mňa skôr zarazilo, že výrobca lieku podľa tej klauzuly za účinnosť nenesie zodpovednosť v žiadnom prípade ...

Pri ktorých ostatných vakcinách nesie zodpovednosť výrobca?
30.04.2021 - 13:07:51
00
gebula napísal:
Mňa skôr zarazilo, že výrobca lieku podľa tej klauzuly za účinnosť nenesie zodpovednosť v žiadnom prípade ...

A v akom prípade by mal? Skús to definovať. Lebo to, že to zaberie, je random proces, kde pravdepodobnosť úspechu je povedzme 90-95 %. Proti kmeňu, na ktorý to bolo pôvodne dizajnované.
lapaloma štepia sa s3omy haluzou z iného s3omu :D
nemáš tak celkom pravdu, väčšina veterinárnych vakcín, ktoré poznám, sa podávajú celá ampulka alebo celá striekačka na 1 ks zvera a pravdu povediac si nespomínam na žiadnu, kde by bola zaujímavá hmotnosť
(samozrejme mohol som nenatrafiť na "tvoju", vieš názov?)
očkujem podľa "predošlej" vakcíny besnotu raz za 2-3 roky a infekčné choroby každoročne, spravidla to býval Rabisin, Vanguardy (Rko aj "to druhé"), teraz Biocan:
https://www.bioveta.sk/pripravky-1/veterinarne-pripravky/biocan-r-injekcna-suspenzia.html
https://www.bioveta.sk/sk/pripravky-1/veterinarne-pripravky/biocan-dhppi-l-lyofilizat-a-tekuta-zlozka-na-injekcnu-suspenziu-pre-psy.html
30.04.2021 - 13:20:44
00
milsu napísal:
Pri ktorých ostatných vakcinách nesie zodpovednosť výrobca?

Zodpovednosť za vrátenú šaržu nesie, to je niečo ako reklamácia, napr. ak výstupná alebo náhodná kontrola zistia nejaký problém.
A lieky sa sťahujú pre blbosti, ktoré v 90+ % prípadoch nemajú vplyv na bezpečnosť ani na účinnosť, stačí si pozrieť na ŠÚKLi sťahovačky :D príklad:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/inspekcia/postregistracna-kontrola-kvality/oznamy-o-stiahnuti-liekov/stiahnutie-lieku-cefimed-z-trhu?page_id=5594
"Daná šarža sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení na základe rozhodnutia držiteľa registrácie, z dôvodu zisteného nesúladu obalového materiálu so schválenou špecifikáciou fólie použitej v primárnom obale lieku."
30.04.2021 - 13:24:49
01
jaj to neviem čo presne, len keď som šiel s vlčiačicou k zverolekárovi tak som viac krát videl ako najmä vreckových psíkov prevažovali pred tým ako im dačo pichli ale vlastne netuším čo to bolo
30.04.2021 - 13:30:44
00
uz to tu je ale zviditelnim https://www.aktuality.sk/clanok/886848/ps-celoplosne-testovanie-stalo-sr-viac-ako-478-mil-eur-je-nacase-ho-ukoncit/
lebo je to fakt absurdita - uz vyse mesiaca sa z viacerych stran ozyvaju hlasy ze to treba zrusit - a stale nic.
este v 2019 nemali za co vymalovat izby v nemocniciach a teraz sa rozhadzuju miliony len tak bez rozmyslu. ale ved to potom zaplatime.
30.04.2021 - 13:32:40
01
lapaloma napísal:
jaj to neviem čo presne, len keď som šiel s vlčiačicou k zverolekárovi tak som viac krát videl ako najmä vreckových psíkov prevažovali pred tým ako im dačo pichli ale vlastne netuším čo to bolo

tak vo všeobecnosti sa liečivá dávkujú na hmotnosť, ale toto je iný prípad
30.04.2021 - 13:34:13
02
Bananistan na pokracovanie
https://dennikn.sk/2372078/stovky-tinedzerov-dostali-termin-na-ockovanie-uz-dnes-a-v-najblizsich-dnoch/?ref=list
30.04.2021 - 13:37:57
00
a do toho "Testy na Covid-19, ktorými sa žiaci a ich rodičia doposiaľ preukazovali pri návšteve školy od dnešného dňa už nie sú potrebné. " - vazne? zrovna sme sa bavili ze tisice lidi chodi na testy zbytocne a v skolach by mohli kludne testovat aj castejsie :lol:
30.04.2021 - 13:45:11
00
mozno pre toto?
BUG ➡
Ak systém pozerá na rodné číslo a otvorili sa katergórie 16 a viac, tak je možné, že systém:
1) zobral cifry reprezentujúce ROK: napríklad 1902 bude 0️⃣2️⃣
2) systém nevie, že 118 ročných nemáme
3) systém ale zoberie aj u 18 ročných rok 2002 a bude to 0️⃣2️⃣
4) systém vie, že ak je tam nula, tak pridaj 100 rokov
5) 18 ročného vyhodnotí ako 118 ročného
6) zoradí prihlásených podľa veku
7) najstarším pridelí termín dnes poobede, pripadne na víkend, samozrejme, že vakcínou PfizerBioNTech alebo Moderna, lebo tie sú "pre starších". Mladším AstruZenecu.
😎 veľká radosť u 17, 18 a 19 ročných, do školy nie, ale na vakcínu hej a potom šup do obchodného centra alebo na terasu
(skopirovane z Data bez patosu, FB)
30.04.2021 - 13:46:46
00
Astra pod 18 este nie je povolena, takze ti mladsi dostanu tak ci tak Pfizer, ktory je aktualne od 16. Co ale nevylucuje, ze system ma bug. A ked si predstavim pana byvaleho podpredsedu vlady pre informatizaciu, ktory to mal roky na starost a teraz mu este ako plody jeho diletantskej prace rastu percenta... Vyhral na plnej ciare, ak ho este predtym nezavru.
30.04.2021 - 14:00:32
00
:puke:
Zrusil som moju povodnu rezervaciu a vytvoril novu. Pri tom bordeli to snad pomoze.
30.04.2021 - 14:12:19
00
keyboard_arrow_up